Magijske zajednice

User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Qute wrote:a da, znam njih. (i)literati. ;)
li vraga je malo drugačiji nego oni. ;)
Kako znaš? Član si 5-6 godina, pa da stvari znaš iznutra kako stoje.
Ferdinand Schwarz ti je malo jači baja u Strazburu po pitanju misterija. Nemoj ih samo tako olako otpisati.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Qute
Posts: 19
Joined: Wed Dec 26, 2007 4:05 pm

nadam se da imaju "unutra". ;)
magija=programiranje nesvijesnog. a zakaj samo ne bit u svojoj podsvijesti? 8-)
User avatar
cornie
Posts: 26
Joined: Sun Dec 30, 2007 10:28 am
Location: VARAŽDIN

tallamasca wrote:
Gost wrote:Tjah pa kakve su to magije kad ne mogu spolne bolesti spriječiti. :lol:
Je li znaš je li ima neki spell kojim se može leukemija ili neka druga vrsta raka izliječit?
Bioenergija i to čak svjetski priznata ( i proučena i dokumentirana) - bioenergetska klinika Zdenka Dumančića u Kranjskoj gori
"Vidjeti svijet u zrncu pjeska, nebo u divljeme cvatu,
Držati beskraj na dlanu ruke i vječnost u jednome satu ...."
User avatar
cornie
Posts: 26
Joined: Sun Dec 30, 2007 10:28 am
Location: VARAŽDIN

uups ! moj post o bionergiji odnosi se na tallamscino pitanje o leukemiji.
"Vidjeti svijet u zrncu pjeska, nebo u divljeme cvatu,
Držati beskraj na dlanu ruke i vječnost u jednome satu ...."
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

cornie wrote:uups ! moj post o bionergiji odnosi se na tallamscino pitanje o leukemiji.
Hvala na odgovoru.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

hermitizam wrote:Dobro je poznato da su Magovi od davnina skupljali svoje znanje i iskustva u neke zajednice.... Najbolji primjer za to je " The Golden Dawn" Aleistera Crowleyja , koja je kopija " The Hermetic Order Of the Golden Dawn" koju je osmislio i skupio Thoth Hermes Trismegitus , najveći mag svih vremena....

Tako i danas, ja i još nekolicina ( meni poznato ) ljudi okupljuju "coverne" da ostanemo složni i da postajemo jaći.... Ako je itko u covernu nek mi javi i objasni kako su poćeli, jer, ja sam počeo i u godinu dana našao sam tek 4 "prava" kandidata, to jest prava maga a ne neke folirante...

Do čitanja.....

vaš Herm
Jedna jednostavna kritika, herm je provalio (vidi na linku: viewtopic.php?f=46&t=61 ) da je knjigu "The Golden Dawn" izdao A.Crowley :D lolčina. Da je ta osoba ikad držala u ruci navedenu knjigu ili da ju je ikad prolistala, pa čak i da je pogledala malo o toj knjizi na netu ne bi ovakve bedastoče izjavljivala (činjenica: http://www.amazon.com/Golden-Dawn-Teach ... 0875426638 "The Golden Dawn" od Israel-a Regardie-a).

Nadalje, odmah slijedeća izjava iste osobe je "koja je kopija" The Hermetic Order Of the Golden Dawn" koju je osmislio i skupio Thoth Hermes Trismegitus , najveći mag svih vremena...."
Da ta ista osoba koja u dvije rečenice izjavi dvije nebuloze teže kategorije izvali ovako nešto? :lol: lolčina. Navedena "The Hermetic Order Of the Golden Dawn" čak nije ni knjiga nego je naziv za red Zlatne zore koji ima nakon raspada Isis-Uranije (izvornog reda G:.D:.) izravnu crtu uz još jedan red koji neću sad spominjati.

Nadalje, Thot Hermes Trismegistos je malo čudan izraz koji po načinu pisanja osobe čak nije ni shvatila što je napisala. Thot je Egipatski bog pisma i magije čije je egipatsko izvorno ime Tahuti (Thot je grčka izvedenica tog imena), a Hermes Trismegistos (ili tri puta veliki Hermes, trostruki hermes....titula) je grčko božanstvo koje korespondira s Tahutijem. "Ista" osoba u drugoj kulturi. Isto božanstvo je u Rimu Merkur. U kršćanskoj tradiciji bi korespondirao s arkanđelom Gabrijelom, nositeljem vijesti (iako tu sad mene malo zbunjuje jer se Uriel prikazuje sa spisom ako se ne varam).

Osim toga.....ovdje osoba govori o covenima, a spominje G:.D:. čije zajednice nisu coveni nego se nazivaju lože, redovi.

U kratko, velika želja nešto napisati no napisana je hrpa gluposti.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

tallamasca wrote: Problem je u tome što ljudi koji se time bave ti neće doć i reć čuješ ja sam mag /vještica. Nego će o tome šutit. I na kraju se možeš cijeli život družit s tom osobom, a da ti nikad ne kaže, kao ni ti njoj.
A coveni preko neta,... to mi je jedna velika glupost. Bez uvrede onima koji su dio toga ....
-U potpunosti točno, osim što se dvije osobe koje nešto prakticiraju prepoznaju na određenoj razini. Da je tako kako navodiš onda postulat "kad je učenik spreman učitelj se pojavljuje" i osnovna ideja magnetizma ne bi vrijedila...
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

hermitizam wrote:
Gwydion wrote:
Ako mi objasniš kako je to "Thoth Hermes Trismegitus" napravio " The Hermetic Order Of the Golden Dawn" predložiću te za Nobelovu nagradu :lol:

Koven je ozbiljna stvar i to zahtevam da bi stvarno funkcionisalo, tzv unutrašnje kontakte. No, nije problem da bilo ko pokuša, napravi koven, a kontakti će doći ili neće doći. Beć sa spiralnim plesom se može početi raditi ...

Thot je napisao zakone i propise Zlatne Zore.... kada bi imala knjigu... znala bi....

Ovaj, gdje je Nobelova?
-Netočno.... Thot je egipatski Bog znanja i magije, a G:.D:. je red koji je stvoren od trojice masona i rosenkrautzera s elementima kabale, hermetizma, egipatskih i grčkih misterija (...).
Imam knjigu Zlatna Zora.....od Regardiea, a ne nepostojeća od Crowleya kako si naveo.
Ako neš pišeš onda se bar informiraj o navedenoj tematici.... fušere se lako prepozna
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Gwydion wrote:
hermitizam wrote:
Thot je napisao zakone i propise Zlatne Zore.... kada bi imala knjigu... znala bi....

Ovaj, gdje je Nobelova?
Nobelova je u rukama svih onih koji su je, valjda, zaslužili. Thoth je kemetsko božanstvo, Zlatna Zora je nastala u drugoj polovini XIX veka. Kompletno su za nju zaslužni Wescott & Mathers. Dakle ni jedan od njih nije bio Thoth, čak nisu bili ni Božanstva što Thoth jeste bio. Na koju knjigu tačno misliš? Ako mi to objasniš možda ću i znati :D
-U potpunosti točno.....no možda je dječarac pomješao vjerovanje G:.D:. da svakog pisca zasjeda duh Thota. No onda se morao drugačije izraziti...
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

hermitizam wrote:radi se o knjizi koja "nepostoji" to jest izgubljena je. Thoth Hermes Trismegitus je bio božanstvo, ali ne u smislu Šive I Alaha, nego Isusa, Bude i Muhameda. više kao prorok.

Thoth je napisao zakone zlatne zore, inaće zlatnu zoru je u 19.st. obnovio Aleiste Crowley ( koliko ja znam, nisam sad više ni siguran, stalno se mulja oko toga) , a sama po sebi, zlatna je zora prva zajednica magova, osnovana daleko prije pisanog vremena, naziv je mjenjan, ali svrha i osnova ne....
-Opet netočno. G:.D:. nije obnovio A.Crowley upravo suprotno, večina članova izvorne G:.D:. nisu bili za to da se inicira A.C. u više stupnjeve pa je to od jednog vođe napravljeno van razmatranja prosvijeda drugih članova te se G:.D:. tada počeo osipati, a A.Crowley je bio IZBAČEN iz G:.D:. zbog više stvari.
-G:.D:. iako najkvalitetnija po mom mišljenju je nastala tek u 18. st. i ne ranije. A bazirala se na masoneriji, rosenkrautzerima i drugim mističnim grupama koje su bile daaaaleko starije od ove mlade ali nadasve kvalitetne zajednice.

Uostalom daj si minimalno truda pa odi na stranice H.O.G.D. pa pročitaj o G:.D:.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
Post Reply