Magijske zajednice

Post Reply
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Dobro je poznato da su Magovi od davnina skupljali svoje znanje i iskustva u neke zajednice.... Najbolji primjer za to je " The Golden Dawn" Aleistera Crowleyja , koja je kopija " The Hermetic Order Of the Golden Dawn" koju je osmislio i skupio Thoth Hermes Trismegitus , najveći mag svih vremena....

Tako i danas, ja i još nekolicina ( meni poznato ) ljudi okupljuju "coverne" da ostanemo složni i da postajemo jaći.... Ako je itko u covernu nek mi javi i objasni kako su poćeli, jer, ja sam počeo i u godinu dana našao sam tek 4 "prava" kandidata, to jest prava maga a ne neke folirante...

Do čitanja.....

vaš Herm
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Hermi, je li mi to nesto zelis porucit? :roll:
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hermitizam wrote: Tako i danas, ja i još nekolicina ( meni poznato ) ljudi okupljuju "coverne" da ostanemo složni i da postajemo jaći.... Ako je itko u covernu nek mi javi i objasni kako su poćeli, jer, ja sam počeo i u godinu dana našao sam tek 4 "prava" kandidata, to jest prava maga a ne neke folirante...
"coverne" ispravak "kovene"....Možda će sad sa ispravnim nazivom potraga ići lakše :twisted:

Nema ovdje zajednica ni kovena tradicionalnog oblika... Uzalud. Progooglaj sa "black rose coven" to je kao neka zajednica, međutim ne vjerujem da će to funkcionirat... Premalo je ljudi i previše grana da bi se našlo jedanaest kolko tolko sličnih da mogu davati i učiti istovremeno...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ovisi u kakvim se krugovima kreces. Nije tesko osnovati koven i da si ljudi medusobno pomazu i uce jedni od drugih.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

tallamasca wrote:Ovisi u kakvim se krugovima kreces. Nije tesko osnovati koven i da si ljudi medusobno pomazu i uce jedni od drugih.
Uf.... Misliš da nije teško? Blago tebi ako se zaista krećeš u takvim krugovima iz kojih možeš složiti pristojan coven. Pod pristojan mislim onaj koji će funkcionirati. Ne savršeno funkcionirati nego samo funkcionirati. Osobno mislim da to ne samo da je na ovim prostorima teško nego čak, moram se poslužiti tom omraženom rječju, nemoguće. :cry:

Što zapravo tražimo?( Naravno da se potraga odvija u tajnosti što dodatno otežava uvjete.) Nekoliko ljudi koji dijele zajedničke ideje, interese, poglede...prilagodljive, susretljive, sa dovoljno slobodnog vremena,i naravno, prostorom za druženje...mora tu biti i određena količina znanja i iskustva barem kod nekolicine (da se međusobno nadopunjuju) ili velika količina navedenog kod barem jedne osobe (koja je spremna to prenositi drugima sa strpljenjem, taktom, razumijevanjem...a da pritom ne postavi samu sebe na pijedestal).

Postoje coveni na netu. Nisam se probala uključiti a ni ne bih. Kako imati dovoljno povjerenja u ljude koje nikad u životu nisi vidio? A povjerenje je ipak jedna itekako bitna stavka u svemu tome, ako ne i najbitnija.

Oprosti na pesimizmu.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ne, mislim da si realno iznjela pogled na situaciju. Nekoliko puta sam razglabala o tome da je koven nemoguća misija u Hrvatskoj (bar zasad) i na kraju bih uvijek odustala, jer budimo realni, oni koji i jesu tvrdili da je moguće ni sami nisu bili članovi istog. Postoje virtualni koveni na netu :), a i nabasala sam dvaput na kovene koji otvoreno pozivaju sve zainteresirane da se uključe - to pak ne mogu shvatiti ozbiljno, jer se postavlja veliki upitnik tko sve zapravo u njima sudjeluje, ako su svi dobrodošli? Jednostavno je previše različitih grana, a malo ljudi. Upitajte se samo koliko ljudi prakticira ozbiljno jednu denominaciju (uzmimo onu najzastupljeniju - wiccu)... Možda njih nekoliko na velikom području, pa je opet upitno na kojem nivou je pojedinac... i tako redom.. No, po meni nije niti tolko loše biti samotna vještica, ima i to svoje prednosti :)

Puno ljudi traži neku zajednicu, jer misli da će tako najviše naučiti - međutim :cry: , dapače može vas smesti i propteretiti te zbilja navesti na krivi put... Radite sami, tako ćete najviše rasti, a tu smo i mi koji ćemo vas pomagati kad god zatreba. Iz iskustva mogu reći da je najljepše kad se u istraživanje upustite sami, otvoreno bez predrasuda i bez pritiska. Uzimajte ono što vam po svemu odgovara - za vas - ne zato jer večina ide u tom smjeru... Začudili biste se kolko brže napredujete kad se ne ograničavate viđenjima drugih i kad slušate svoj nutarnji glas... Ionako ćete se naći u poziciji kad će se na vas srušiti brdo informacija i nećete uopče znati kuda krenuti (tada mnogi odustaju) - i meni se često desilo da uzmem odmor i krenem ispočetka. Još uvijek se jako dvoumim oko otvaranja neke teme i navođenja nekih stvari - jer viđenje vam se sa spoznajama svaki dan mjenja i težak je posao prosuditi u kojem se stadiju pojedinac i kako će se to na njega odraziti. Za mene primjerice ne vrijede neke stvari koje su bile primarne jućer i isto tako nešto što sam nekoć izbjegavala u mišljenju da će mi naštetiti sada je normalna stvar. Nitko ne može odrediti kojim tempom ćete ići i kako će putovanje teći - zato svi oni koji posjeduju određeno znanje nikad, ali nikad ne smiju nekoj stvari pristupiti osobno niti navoditi na zaključke - samo trebaju usmjeriti, dati informaciju iz koje će proizaći daljnje istraživanje. Magija nije religija, pa da morate naštrebati mantre, molitve ili šheme - ona je sposobnost koja proizlazi iz pojedinca, pa treba pojedincu dopustiti da na njemu svojstven način te sposobnosti i razvija.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ja sam prije uvijek radila sama. A onda sam slučajom niza okolnosti završila u društvu koje se bavi magijom.
Naravno da ima onih koji su slabiji i koji su jači. zato ovi što su jači pomažu slabijima da ojačaju. Ne na način da imse doređuje tempo, nego da im se daju savjeti i da im se ukazuje na pogreške.
Coven nije nemoguć u Hrvatkoj. Problem je u tome što ljudi koji se time bave ti neće doć i reć čuješ ja sam mag /vještica. Nego će o tome šutit. I na kraju se možeš cijeli život družit s tom osobom, a da ti nikad ne kaže, kao ni ti njoj.
A coveni preko neta,... to mi je jedna velika glupost. Bez uvrede onima koji su dio toga ....
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

tallamasca wrote: Problem je u tome što ljudi koji se time bave ti neće doć i reć čuješ ja sam mag /vještica. Nego će o tome šutit. I na kraju se možeš cijeli život družit s tom osobom, a da ti nikad ne kaže, kao ni ti njoj.
Zato postoji vještičji stisak :) Kad se rukuje doodirne se područje gdje se može napipati puls... Za laika neprimjetno.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

jeli možeš pojasniti stisak?plz:)
btw, (čuo sam za neki tajni stisak masona, a oni temelje svoja vjerovanja na drevnim magijskim učenjima).najvjerojatnije se ne radi o istroj stvari.
ali interesantno je da oni kao (tajno) društvo također imaju sličnu praksu.
dugačka je ruka masonska.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote:
tallamasca wrote: Problem je u tome što ljudi koji se time bave ti neće doć i reć čuješ ja sam mag /vještica. Nego će o tome šutit. I na kraju se možeš cijeli život družit s tom osobom, a da ti nikad ne kaže, kao ni ti njoj.
Zato postoji vještičji stisak :) Kad se rukuje doodirne se područje gdje se može napipati puls... Za laika neprimjetno.
taj pozdrav je i za navođenje osobe da nešto napravi..... kažiprst na žilu, mada nemrem skužit kaj s tim....

masoni su imali svoj pozdrav, a pozdravljali su samo na skupovima IZA zatvorenih vrata.....

stisak : upoznaješ se i pritisneš svoj kažipst na zapešće "žrtve" i navodno ga možeš natjerat da nekaj napravi, da nešto pomisli i tak. recimo, razgovor za posao, i natjeraš šefa da te zaposli jer mu u glavu natucaš da si dobar radnik....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Post Reply