Magijske zajednice

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hermitizam wrote:
stisak : upoznaješ se i pritisneš svoj kažipst na zapešće "žrtve" i navodno ga možeš natjerat da nekaj napravi, da nešto pomisli i tak. recimo, razgovor za posao, i natjeraš šefa da te zaposli jer mu u glavu natucaš da si dobar radnik....
Ja nemam svoje žrtve...
Stisak isključivo služi za identifikaciju vještice.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

identifikaciju?? molit ću te da mi pojasniš kako ti identificiraš vješticu.....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Hm, duga je to i vrlo osobna priča...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:Dobro je poznato da su Magovi od davnina skupljali svoje znanje i iskustva u neke zajednice.... Najbolji primjer za to je " The Golden Dawn" Aleistera Crowleyja , koja je kopija " The Hermetic Order Of the Golden Dawn" koju je osmislio i skupio Thoth Hermes Trismegitus , najveći mag svih vremena....

Tako i danas, ja i još nekolicina ( meni poznato ) ljudi okupljuju "coverne" da ostanemo složni i da postajemo jaći.... Ako je itko u covernu nek mi javi i objasni kako su poćeli, jer, ja sam počeo i u godinu dana našao sam tek 4 "prava" kandidata, to jest prava maga a ne neke folirante...

Do čitanja.....

vaš Herm
Ako mi objasniš kako je to "Thoth Hermes Trismegitus" napravio " The Hermetic Order Of the Golden Dawn" predložiću te za Nobelovu nagradu :lol:

Koven je ozbiljna stvar i to zahtevam da bi stvarno funkcionisalo, tzv unutrašnje kontakte. No, nije problem da bilo ko pokuša, napravi koven, a kontakti će doći ili neće doći. Beć sa spiralnim plesom se može početi raditi ...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Meni nije potrebno stavljat kažiprst na zapešće osobe da bi znala je li se bavi magijom niti da je natjeram na nešto, ali činjenica je da će teško netko tek tako počet govorit o tome.
Hermi, kad smo se mi upoznali, nakon koliko smo skužili da se oboje bavimo magijom? (on je u zg-a, a ja u st-u)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Gwydion wrote:
Ako mi objasniš kako je to "Thoth Hermes Trismegitus" napravio " The Hermetic Order Of the Golden Dawn" predložiću te za Nobelovu nagradu :lol:

Koven je ozbiljna stvar i to zahtevam da bi stvarno funkcionisalo, tzv unutrašnje kontakte. No, nije problem da bilo ko pokuša, napravi koven, a kontakti će doći ili neće doći. Beć sa spiralnim plesom se može početi raditi ...

Thot je napisao zakone i propise Zlatne Zore.... kada bi imala knjigu... znala bi....

Ovaj, gdje je Nobelova?
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

tallamasca wrote:Meni nije potrebno stavljat kažiprst na zapešće osobe da bi znala je li se bavi magijom niti da je natjeram na nešto, ali činjenica je da će teško netko tek tako počet govorit o tome.
Hermi, kad smo se mi upoznali, nakon koliko smo skužili da se oboje bavimo magijom? (on je u zg-a, a ja u st-u)
jako dugo je trebalo da skužim tvoj način rada ( jako su drukčiji ) a i ti nisi baš bila sigurna u moje metode, no sada se s te 2 podvrste rada oboje nadopunjujemo .....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:
Thot je napisao zakone i propise Zlatne Zore.... kada bi imala knjigu... znala bi....

Ovaj, gdje je Nobelova?
Nobelova je u rukama svih onih koji su je, valjda, zaslužili. Thoth je kemetsko božanstvo, Zlatna Zora je nastala u drugoj polovini XIX veka. Kompletno su za nju zaslužni Wescott & Mathers. Dakle ni jedan od njih nije bio Thoth, čak nisu bili ni Božanstva što Thoth jeste bio. Na koju knjigu tačno misliš? Ako mi to objasniš možda ću i znati :D
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

radi se o knjizi koja "nepostoji" to jest izgubljena je. Thoth Hermes Trismegitus je bio božanstvo, ali ne u smislu Šive I Alaha, nego Isusa, Bude i Muhameda. više kao prorok.

Thoth je napisao zakone zlatne zore, inaće zlatnu zoru je u 19.st. obnovio Aleiste Crowley ( koliko ja znam, nisam sad više ni siguran, stalno se mulja oko toga) , a sama po sebi, zlatna je zora prva zajednica magova, osnovana daleko prije pisanog vremena, naziv je mjenjan, ali svrha i osnova ne....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:radi se o knjizi koja "nepostoji" to jest izgubljena je. Thoth Hermes Trismegitus je bio božanstvo, ali ne u smislu Šive I Alaha, nego Isusa, Bude i Muhameda. više kao prorok.

Thoth je napisao zakone zlatne zore, inaće zlatnu zoru je u 19.st. obnovio Aleiste Crowley ( koliko ja znam, nisam sad više ni siguran, stalno se mulja oko toga) , a sama po sebi, zlatna je zora prva zajednica magova, osnovana daleko prije pisanog vremena, naziv je mjenjan, ali svrha i osnova ne....
ja ne znam odakle tebi te informacije, ali to je maksimalno netacno. Crowley, btw, nije osnovao Zoru nego je rasturio :D
Imas Zlatnu Zoru i u Srbiji i u Hrvatskoj tako da si se mogao blagovremeno informisati na tu temu.
Post Reply