Rječnik_Popis magijskih i ezoternih izraza

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ovdje možete zatražiti pojašnjenje izraza koje ne razumijete.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

emina wrote:Ovdje možete zatražiti pojašnjenje izraza koje ne razumijete.
Ovaj... je li tu treba bit link ili nesto jer nema ničega...?
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

:P ne talamasca...ovako zatražiš tumačenje riječi npr. eklektična vika i onda ti mi zajedničkim snagama pojasnimo što bi to bilo ;)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Što je to Korelian wika?
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gost wrote:Što je to Korelian wika?
Osnovana je od Caroline High Correll 1879.
Ima elemente hermetizma, britanskog vještičarstva, i spiritizma.
Djeluje putem snažnih organizacija za edukaciju samotnih vještica. Ima strogo određeni hijerarhiju i uglanom djeluje po načelu "obitelji" odnosno za ulazak je potrebno poznanstvo neke vrste... Glavne ličnosti su Lewis-Highcorrell i Krystal High-Correll.
Korelijanska vika ima sistem od 3 stupnja inicijacije.
Od božanstva štuju aspekt Božice majke i starice, i mladog Boga kralja i čarobnjaka.
http://www.correllian.com/
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

A koliko je ona kvalitetna po tvome mišljenju?
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gost wrote:A koliko je ona kvalitetna po tvome mišljenju?
Ne mogu to prosuditi, jer se nisam njima bavila. Sigurno jest kvalitetnija on onih new-age vještičarija. Ako pogledaš sadržaj tečaja vidiš da su dosta opširni, no nikad nisam mogla shvatiti kako netko može sve tako izmješati - dvije totalno suprotne stvari. Ono što mi se nikako ne sviđa su čarolije koje daju, jer mnoge izgledaju fluffy bunny. Ali opet mi je odlično što su detaljni, pa možeš izvući ono što ti odgovara. E sad ne bi htjela da se netko bez mozganja zalijepi za to i uzme sve zdravo za gotovo. Ukratko 8/10 ;) A i ne svidaju mi se ovi likovi bradati neuredni na slici :mrgreen:
Razmišljaš upisati tečaj? I s obzirom na prethodni sadržaj na stranici - prije izmjene - nekako su mi skrenuli s prvotnog puta hmm...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

emina wrote::P ne talamasca...ovako zatražiš tumačenje riječi npr. eklektična vika i onda ti mi zajedničkim snagama pojasnimo što bi to bilo ;)
Ah. Nice! Dobra ideja :)))
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
carolina
Posts: 62
Joined: Sat Feb 09, 2008 1:19 pm

jel može i za izraze na engleskom jeziku koje ne znam točno prevesti?
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

carolina wrote:jel može i za izraze na engleskom jeziku koje ne znam točno prevesti?
Naravno.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply