Učitelji i mentori

Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

tallamasca wrote:
Gost wrote:Kakv tečaj? Kakvi učitelji?
Možete mi navesti neke primjere?
Evo nekih...
Reiki - ulaznica za pakao, cijena-prava sitnica, samo 100 evra
Kabala - nikad ju taj vidio niti čuo, cijana - ma svega neznam npr. 1500 kn.
Gatanje iz graha - u kojem stoljeću živote, jedno bacanje 450 kn. (to s popustom :D )
Tantra Yoga - učitelj seksualno frustriran, svega 600 kn. + besplatne skripte :lol:
Kristalo idijoatrija - kako naplatiti maglu, to ne znaju više niti oni koji drže takav tečaj

Rofl... :lol: :lol: :lol:

Pa govorimo kako taj kocenpt ucitelj-ucenik nema smisla. Jer nitko od nas ne zna sve. Koliko god on učio, praksirao itd. ne može znat sve. Tebi netko može dat savijet, ili ti pomoć u određenoj situaciji ali to ne znači da ti je ta osoba ucitelj. (nema završenu pedagogiju :P )
Ucitelj - Ucenik je odnos na vise nivoa. Ne samo zanatski vec je to i energetsko-karmicki odnos.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Istina. Ali evo, ovdje na forumu je bilo nekoliko ljudi koji su tražili učitelje /mentore. Ali takve osobe ti mogu jedino dat savijet, jer preko interneta ne možeš ostvarit energetsko-karmicki odnos.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Energetsko-karmički odnos ne bih htio ostvariti ni uživo. Sam taj naziv zvuči kao teška bolest probavnog sustava. :)
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

CousinDeth wrote:Energetsko-karmički odnos ne bih htio ostvariti ni uživo. Sam taj naziv zvuči kao teška bolest probavnog sustava. :)
Rofl! Nije to baš tako ...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
tear_of_the_dragon
Posts: 12
Joined: Sun Jun 29, 2008 9:04 pm
Location: ni tu ni tamo

ja sam alergicna na sve vrsta "ucitelja" , "mentora" i tzv. "gurua". Nisam sigurna odakle mi taj neki otpor, vjerovatno traume od skolovanja :mrgreen: Salu na stranu, ja sam totalni kriticar svega, sve dovodim u pitanje a ponajvise takozvane i samozvane autoritete...vise volim poslusati kaj netko ima za reci, promisliti svojom glavom i sloziti si neki koncept...s druge strane, nije najljepsi osjecaj na svijetu konstantno biti pod dojmom da sj'edis u express vlaku s kartom u jednom smjeru a ne znas kamo ides i sigurno je dobra stvar poslusati kaj ima za reci netko tko je to sve prosao...tu prvenstveno mislim na duhovn ekspanziju i sl. Dakle...zakljucak je....slusajte intuiciju.
Pax et lux tibi.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

tear_of_the_dragon wrote:ja sam alergicna na sve vrsta "ucitelja" , "mentora" i tzv. "gurua". Nisam sigurna odakle mi taj neki otpor, vjerovatno traume od skolovanja :mrgreen: Salu na stranu, ja sam totalni kriticar svega, sve dovodim u pitanje a ponajvise takozvane i samozvane autoritete...vise volim poslusati kaj netko ima za reci, promisliti svojom glavom i sloziti si neki koncept...s druge strane, nije najljepsi osjecaj na svijetu konstantno biti pod dojmom da sj'edis u express vlaku s kartom u jednom smjeru a ne znas kamo ides i sigurno je dobra stvar poslusati kaj ima za reci netko tko je to sve prosao...tu prvenstveno mislim na duhovn ekspanziju i sl. Dakle...zakljucak je....slusajte intuiciju.

Slažem se s tobom. bit je u tome da poslušaš nečiji savijet pa da razmisliš sam o tome i odlučiš hoćeš li se upustiti u takvo nešto. Ima dosta ljudi koji ne razmišljajući slijepo slušaju druge koji to počnu iskorištavat. (ne samo u magiji, općenito govoreći).
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

Nemam mentore niti uchitelje,ali poznajem neke starije ljude koji znaju mnogo vishe od mene i koji su me uputili na izvesnu literaturu.Naravno,oni se ne bave magijom,vec je prouchavaju,upravo poput mene,ali su kadri hiptnotizovati i chitati misli,i inache sposobni su upustiti se u veoma slozene oblike meditacije.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

SEVERUS wrote:Nemam mentore niti uchitelje,ali poznajem neke starije ljude koji znaju mnogo vishe od mene i koji su me uputili na izvesnu literaturu.Naravno,oni se ne bave magijom,vec je prouchavaju,upravo poput mene,ali su kadri hiptnotizovati i chitati misli,i inache sposobni su upustiti se u veoma slozene oblike meditacije.
Čudan grad taj Leskovac :D
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

Pa,i nije bash....provincija ko provincija :D
Treba traziti :lol:
User avatar
brandonlee
Posts: 33
Joined: Sun Dec 14, 2008 3:53 pm
Location: okolica Zagreba

SEVERUS wrote:Nemam mentore niti uchitelje,ali poznajem neke starije ljude koji znaju mnogo vishe od mene i koji su me uputili na izvesnu literaturu.Naravno,oni se ne bave magijom,vec je prouchavaju,upravo poput mene,ali su kadri hiptnotizovati i chitati misli,i inache sposobni su upustiti se u veoma slozene oblike meditacije.
potpisujem
Post Reply