Učitelji i mentori

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

marty wrote:Iskreno ni ja, pogotovo kad se za to mora plačat, svi su oni samo šarlatani koji se žele okoristiti drugima, no nigdje nečeš nači organizaciju koja se bavi time i koja je spremna uložiti trud i vrijeme u tebe da bi ti napredovala, barem ne javno, a do onih tajnih je jako teško doći, tu zbilja moraš imati vraške sreće.
Stvar je u tome sto oni koji se zele okoristiti se toliko reklamiraju da im jednostavno ne vjerujes.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

ne znam kome vjerovati, a tkom ne...... ipak, nekad je zbilja potrebna pomoć od nekoga... ali ako niš - onda treba nešto i po nekoliko puta ponoviti dok ne uspije, ali jedno je bitno - nikad ne odustati! ;)
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
marty
Posts: 74
Joined: Thu Dec 27, 2007 9:35 am
Location: Dugo Selo

book_of_shadows wrote:ne znam kome vjerovati, a tkom ne...... ipak, nekad je zbilja potrebna pomoć od nekoga... ali ako niš - onda treba nešto i po nekoliko puta ponoviti dok ne uspije, ali jedno je bitno - nikad ne odustati! ;)
Nikad neznaš kome vjerovati a kome ne, ja sam imala prilike da se na vlastitoj koži uvjerim kako je to kad te osoba koju smatraš najboljom frendicom iznevjeri i zabije nož u leđa. Sada vjerujem samo sebi i u svoje mogućnosti, kao što i sama kažeš nikada ne treba odustati, jer ako nešto zbilja želiš to češ i ostvariti na bilo koji način.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

marty ja imam jednu vrlo prigodnu filozofiju na ovo, koju volim prakticirat u životu.

"Živjela sam bez tebe, mogu i nastavit živit bez tebe"

->kad to shvatiš nitko te ne može toliko povrijedit. A kad s tim startas s nekim odnos onda nisi ni toliko emotivno vezana ;)

Najbolje je ako vjeruješ samome sebi, ali dobro jeimat ljude kojima možeš vjerovat.

Najbolje ćeš znat tko ti je prijatelj a tko ne, kad upadnes u neku nevolju ili ti se nešto dogodi, pa trebaš pomoć, pravi prijatelj će ti pomoć, a onaj drugi će ti okrenit leđa.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
marty
Posts: 74
Joined: Thu Dec 27, 2007 9:35 am
Location: Dugo Selo

Vjeruj mi, tu sam filozfiju primjenila prije 5 godina i super mi je sada, imam svoj život (doduše jako dosadan) ali tu i tamoi se dogodi nešto zanimljivo što mi promjeni ovu jadnu kolotečuinu života.
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

marty wrote:Vjeruj mi, tu sam filozfiju primjenila prije 5 godina i super mi je sada, imam svoj život (doduše jako dosadan) ali tu i tamoi se dogodi nešto zanimljivo što mi promjeni ovu jadnu kolotečuinu života.
Zanimljiva stvar - kažeš da ti je sad super i da ti je život "jako dosadan" i "jadna kolotečina".

Što se tiče priča o šarlatanima, sigurno ih ima mnogo. Samo to što učitelji žele naknadu za svoj trud ih ne stavlja odmah u kategoriju šarlatana. Odmah reći "on uzima pare, mora da je loš" će ti uštedjeti puno novca... ali razmisli o ovome. Osoba koja je dobra u stvari koja te zanima je sigurno zauzeta obavljanjem toga (inače, logično, u tome ne bi mogla biti dobra). Zašto bi ona baš tebi, potpunom početniku, davala svoje slobodno vrijeme?

Vidi što te zanima, informiraj se o kvaliteti predavača po forumima i kontaktiraj ljude koji su prošli tečaj. Jedan kvalitetan tečaj bez problema može zamijeniti godinu frustrirajućeg samostalnog rada.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Kakv tečaj? Kakvi učitelji?
Možete mi navesti neke primjere?
Evo nekih...
Reiki - ulaznica za pakao, cijena-prava sitnica, samo 100 evra
Kabala - nikad ju taj vidio niti čuo, cijana - ma svega neznam npr. 1500 kn.
Gatanje iz graha - u kojem stoljeću živote, jedno bacanje 450 kn. (to s popustom :D )
Tantra Yoga - učitelj seksualno frustriran, svega 600 kn. + besplatne skripte :lol:
Kristalo idijoatrija - kako naplatiti maglu, to ne znaju više niti oni koji drže takav tečaj
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Gost wrote:Kakv tečaj? Kakvi učitelji?
Možete mi navesti neke primjere?
Evo nekih...
Reiki - ulaznica za pakao, cijena-prava sitnica, samo 100 evra
Kabala - nikad ju taj vidio niti čuo, cijana - ma svega neznam npr. 1500 kn.
Gatanje iz graha - u kojem stoljeću živote, jedno bacanje 450 kn. (to s popustom :D )
Tantra Yoga - učitelj seksualno frustriran, svega 600 kn. + besplatne skripte :lol:
Kristalo idijoatrija - kako naplatiti maglu, to ne znaju više niti oni koji drže takav tečaj

Rofl... :lol: :lol: :lol:

Pa govorimo kako taj kocenpt ucitelj-ucenik nema smisla. Jer nitko od nas ne zna sve. Koliko god on učio, praksirao itd. ne može znat sve. Tebi netko može dat savijet, ili ti pomoć u određenoj situaciji ali to ne znači da ti je ta osoba ucitelj. (nema završenu pedagogiju :P )
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

tallamasca wrote:... Tebi netko može dat savijet, ili ti pomoć u određenoj situaciji ali to ne znači da ti je ta osoba ucitelj. (nema završenu pedagogiju :P )
ja imam :P od sad pa nadalje ima da se to uzme u obzir ;) :lol:
User avatar
cornie
Posts: 26
Joined: Sun Dec 30, 2007 10:28 am
Location: VARAŽDIN

"Onaj koji zna- ne treba učiti, onaj koji ne zna-ne zna što mu nedostaje" - zato nama koji ne znamo trebaju učitelji - da nas usmjere i ukažu na stvari koje nam nedostaju . Učitelj ne mora nužno biti formalno obrazovana osoba, svi mi učimo svakodnevno razne stvari od raznih ljudi, mnogo lje bolje imati nekog koji će ti pokazati puteve k znanju u današnjoj poplavi informacija, a smatram da danas nitko nije toliko lakovjeran da bi samo jednu osobu smatrao apslutnim i neupitnim izvorom,što je logično gledano i nemoguće. Iz iskustva znam da je mnogo bolje pitati i biti spreman učiti od onih koji znaju više ili bolje nego lutati i pokušavati osobito ako su ti pokušaj bez razumijevanja. Zo vrijedi za svakodnevni život pa kako tek ne bi vrijedilo za magiju?'??
Evo primjerice ovaj forum - od svih vas smatram da mogu nešto naučiti ( bilo bi doduše mnogo bolje kad bi imala nekog tko bi me svakodnevno usmjeravao i imao vremena za sva moja pitanja) ali i to je mnogo.
Primjerice - Emina je vrsta učitelja koja pruža znanje o onome što mi nedostaje ( i ostali također, molim da se na uvrijedite ) dok s druge strane i Gost nije loš učitelj - on vrlo zorno ukazuje na to što nam ne nedostaje :) :D
"Vidjeti svijet u zrncu pjeska, nebo u divljeme cvatu,
Držati beskraj na dlanu ruke i vječnost u jednome satu ...."
Post Reply