Snovi i tumačenje snova

Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

nastavak: S vremenom možemo steći iskustvo pa nam neki simbol u snu može biti "znak" da če se nešto dogoditi. Obićno je riječ o jednostavnim snovima ali izrazito osječaja ostvarenja događaja u bliskoj budućnosti. Osobno, smrt neke osobe s kojom sam povezan sanjam kroz simbole koje vam neču otkriti jer za vas ne bi imali nikakvo značenje.
Kao što sam napisao, snovi vidovitosti su dio jedne grupe snova u koju se mogu svrstati još neki snovi, koji nemaju neke bitne veze sa vidovitošću ali su povezani sa nekim aktivnostima.
5.IZRAZITO VAŽNI SNOVI
Ove snove nije lako objasniti jer je riječ o snovima koji su bitni za razvoj osobe, pa se stoga neču niti truditi ih objašnjavati. :) Znam kako ovo zvuči, ali to je tako.


Dakle, probajte nakon sanjanja zapisati san, događaje i aktivnosti. Jako je bitno da zapišete i osjećaje i prevladavajući osječaj u snu, zatim napišite i razmišljanja koja su se javljala u snu. Tek kad ste bit sna stavili na papir, pokušaje upotrijebiti razum i probajte objasniti san... ako ne ide i ne možete ga nikako objasniti a imate osječaj važnosti tog sna, očito je da morate poraditi na svom razvoju.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Također dobro je bilježiti ili jednostavno nakon buđenja provesti par trenutaka pokušavajući se prisjetiti što ste sanjali. Ne samo da ćete se vrlo vjerojatno sjetiti što ste sanjali već će sjećanje na san vremenom postajati sve snažnije, a vjerojatnost pojave lucidnih snova tim je veća.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

ma da, ali bitnije je da znaju smjestiti san u pravu grupu... i da se potrude razmisliti o snu... poslje če zanimanje za snove potaknuti nešto drugo....
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

a sto je sa snovima za vrijeme temperature
"..too weird to live, too rare to die.."
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

velika je razlika izmedju znaka i simbola. mozda sam nova u magiji, ali od 17 godine sam jako upoznata sa jungovim radom, mama mi se bavila psihologijom i ja sam na ovim rubnim podrucjima iskusala, pogotovo sa snovima.
iz vlastitig iskustva znam da prica o snovima nikako nije igrarija. s time se ne bi uopce smjela upustati osoba koja nije dobro integrirana, sto znaci da ukoliko nemas psihoterapeuta koji je dobro upoznat kojim putem namjeravas ici (a ne znam da ih u zg ima) - pa da te vodi, ili nisi sam zreo u smislu prihvacanja veceg djela sebe i svoje okoline, nemoj se upustati.
stvarno, nije dobro - i netko nespreman nije dorastao...
bolje uzmi neku samo razvojnu tehniku, pa radi, radi, radi... jednog dana i snovi ce biti tu tebi da sluze. daju ti info, uvid i ostalo
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

BlueMoon wrote:velika je razlika izmedju znaka i simbola. mozda sam nova u magiji, ali od 17 godine sam jako upoznata sa jungovim radom, mama mi se bavila psihologijom i ja sam na ovim rubnim podrucjima iskusala, pogotovo sa snovima.
zato je znak pod nasvodnicima, a mogla bi podijeliti osobna iskustva s nama.
BlueMoon wrote:iz vlastitig iskustva znam da prica o snovima nikako nije igrarija. s time se ne bi uopce smjela upustati osoba koja nije dobro integrirana, sto znaci da ukoliko nemas psihoterapeuta koji je dobro upoznat kojim putem namjeravas ici (a ne znam da ih u zg ima) - pa da te vodi, ili nisi sam zreo u smislu prihvacanja veceg djela sebe i svoje okoline, nemoj se upustati.
stvarno, nije dobro - i netko nespreman nije dorastao...
bolje uzmi neku samo razvojnu tehniku, pa radi, radi, radi... jednog dana i snovi ce biti tu tebi da sluze. daju ti info, uvid i ostalo
1. sa svojih 35 godina, odavno sam formiran kao osoba, i mogu ti reči da sam sebi najbolji psiholog i nemam ni najmanju namjeru nekome tko čita postove na ovom forumu predložiti da za svoje snove trči tvojoj mami ili nekom psihoterapeutu. Samo bih skrenuo pažnju korisnicima ovog foruma da se ne koriste nekim instant web sanjaricama i da ne bacaju novac na kupovinu tih gluposti u knjižarama,
2. svoje snove svatko bi trebao pokušati objasniti, ili barem obratiti pozornost na njih
3. podjela snova u mom postu je gruba, ali za večinu koja se koristi "sanjaricama" sasvim dovoljna
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

e jazzz...
ovako, kao atribut koristis svojih 35, ja imam 34.. i ne trcim mami
ono cega bi trebao biti svjestan je da ovaj forum citaju i posjecuju ljudi koji imaju manje od tih godina koliko smo mi nabrojili, ali da to ne mora nista znaciti ...
i da, moja mama je imala vise kad sam se ja sa 17 upustila u tu pricu, a opet nije mi mogla pmoc-zato u toj prici se spominje mama.
a ono sto je bit, je da ni netko sa godinama znanja, ne moze pomoci ako zalutas u neku pricu soptva ako te ne prate u stopu i znaju tvoje INDIVIDUALNE simbole...
a ako malo znas, a vjerujem da znas, pstoje u prci simboli i postoje individualni simboli...
tako i sam Jung razlikuje tri nivoa pojedinog simbola. da bi usao u pricu, moras svega toga biti svjestan. ZNATI sto ti sta znaci,
i nemoj olako prihvacati stvari, ni citati
i nikakve sanjarice i gluposti tu od NI JEDNOG autora ne mogu proci. O snovima se ne lamentira samo onako, niti se sanjarice pisu samo ONAKO
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

a zašto ne pročitaš sve što sam napisao????
jer da pročitaš sve u cjelosti vidjela bi da spominjem da neki simboli imaju veze samo sa osobom koja ih sanja, tako da osobne simbole nisam ni spomenuo jer nema nikakvog smisla to spominjati, ali bi svatko trebao poznavati osobne.
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

osobine?
pa postoji tzv. rijecnik simbola za vulgaris osobeeeeeee
ovdje pricamo o necem dubljem ili ja briem?
User avatar
carolina
Posts: 62
Joined: Sat Feb 09, 2008 1:19 pm

danas sam sanjala da se spremam na vjenčanje, a ne znam za koga
se udajem :o :lol: ! onda sam pitala tetu nek mi kaže barem kako
se zove taj lik za kog cu se udat, i veli ona "Saša"
... koji Saša *ebote?! :lol:

već sam jednom sanjala takav san, prije par godina, a onda
nisam ni ime saznala :lol: .
Post Reply