prosli zivot i san

Post Reply
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Zanima me koliko je povezan prosli zivot i snovi, jer sam imala jedan neobican san pa me zanima povezanost snova i reinkarnacije.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Ne mozes to gledat tako egzkaktno, mozda san i je povezan, a mozda san nema ama bas nikakvo znanjejne i samo je produkt slucajnih aktivacija neurona....
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Ok hvala. Ako ti nije problem objasni mi aktivaciju neurona. Nisam u to bas upucena, ali si me zaintrigirao pa bi voljela znati o tome nesto vise.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Ok hvala. Ako ti nije problem objasni mi aktivaciju neurona. Nisam u to bas upucena, ali si me zaintrigirao pa bi voljela znati o tome nesto vise.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Jedna o teorija snova po kojoj snovi nastaju slucajnim aktivacijama neurona i onda mi taj kupus od raznih informacija slozimo u neku smislenu pricu/dogadjaj (san), jer imamo sklonost sve smisleno interpretirati... a moze isto tako nastati i slucajnom aktivacijom neurona dok se mozak odmara i posprema sve informacije, pa dok posprema te informacije opet od kupusa na isti nacin nastaje san..
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Ok. Hvala.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

To je naravno samo jedna od teorija koje objasnjavaju kako nastaju snovi...
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Ok. Hvala. Lijepo je znati sve. :)
moko
Posts: 15
Joined: Tue Jul 20, 2010 12:00 am
Location: Ludbreg
Contact:

slično objašnjenje su objavili i židovi prije nekoliko tisuća godina u svome talmudu.
dok su egipčani pokušali tumačiti snove,židovi smatrali da su snovi informacije prijašnjeg dana koje mozak preko noći prerađuje pa tako nastanu snovi od onoga što smo vidjeli i o čemu smo razmišljali dan prije...
Post Reply