Noćne more

User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Apnea je poremecaj problema s disanjem u snu sto moze bit i opasno...

A ako se ne moze pomaknut, moze bit i obicno mjesecaranje (poznatije kao paraliza u snu) pa do problema s disanjem dodje jer se ljudi jako uplase pa uslijed napada panije.. tada se samo treba opustit i preporuca se usmjerit na neki dio tijela (ne znam zasto se u literaturi spominje nozni palac) koji se treba pomaknut pa se krene i sve ostalo..

Sto se tice znanstvenog objasnjenja :)
User avatar
dario
Posts: 28
Joined: Thu Apr 16, 2009 10:03 pm

sad kad si to spomenuo sjecam se da sam negdje vidio na tv kako u japanu ili kini je to poznato kako sablast u obliku zenskog tijela dolazi do zrtve u snu te ih gusu sjedeci ili klececi na njihovim prsima ljudi jos uvijek znaju umrijet radi toga samo se ne mogu sjetiti odakle mi je to poznato
I can walk like a man but I'm not one.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Da, zbog toga je i kod nas u narodu nastao mit o vjestici koja krade dah... jer ljudi ostanu bez zraka uslijed panike ili zbog problema s disanjem...

A ima i jedan fora film.. mislim da se zvao "Macje oci" o nekom patuljku (nes tako) skrivenom u zidu kuce koji krade dah djevojcici... film full dobro zavrsava da ga macka obrani djevojcicu i ubije ga :D bas cu ga potrazit...
User avatar
dario
Posts: 28
Joined: Thu Apr 16, 2009 10:03 pm

hehehehe

morat cu ga i ja potraziti sad sam se sjetio knjige crni macak ^^
I can walk like a man but I'm not one.
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Upravo to je primjer ovoga o cemu sam govorio.
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

Da, znam o čemu Shadow priča. Uglavnom, desilo mi se, par puta, tj. par noći za redom, da spavam ono normalno. I odjedanput osjetim strašan pritisak u grudima, i u vratu, kao da me netko davi. Srce mi se snažno uzlupalo, niti se možeš maknuti, niti išta reći, nakon nekog vremena, taj pritisak prođe i nakon toga te oblije znoj. Često, prije toga znao sam imati onaj osjećaj, kao da padam s kreveta, i odjedanput se trznem. Pošto mi se to događalo nekoliko noći za redom, očekivao sam to da će mi se desiti. Taj put kada je to "nešto došlo na mene, probao sam se opirati i ne paničariti već grepsti i gristi to. U tom trenutku je to otišlo. Pošto imam nekoliko pasa, kad sam došao sebi, čuo sam kako psi vani divljaju, samo što se ne otrgnu sa lanca.
Prijateljica mi je isto imala iskustva s tim, i ponekad nakon takovog "napada", često je znala imati ispupčene bradavice.
Kod nas u Dalmaciji se to obično događa mladićima, i može se prepoznati po tim ispupčenim, krvavim bradavicama, ili po "mušicama" na prsima, nešto što izgleda kao malena kvržica na prsima.
Pošto sam imao susret s tim, odlučio sam se raspitati o tome. Puno ljudi govore, da to rade neke žene tzv. "coprnice", koje do žrtve dolaze u nekom "astralnom obliku", pogotovo noću, gdje se potpuno isključe i u nekoj vrsti transa gledaju u žrtvin prozor. Isto tako, ako se takve žene prepoznaju, kaže se da nakon što ti dođu u kuću da treba počistiti za njima. Često takve žene kad dođu u kuću, ne piju i ništa ne jedu. Zašto? Nemam blage.
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

x.angelus wrote:"mušicama" na prsima, nešto što izgleda kao malena kvržica na prsima.
I ti mi znas jutro uljepsat... kakva kvrzica?
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

Pa na prsima, tamo di ti srce dođe otprilike, na sredini, izađe kvržica, koja izgleda poput, potkožnog prištića, samo nije prištić, već je tvrđe. I boli.

Zamisli da na ispod kože imaš nešto veličine graška. Tako to izgleda!
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
Blizanka
Posts: 6
Joined: Sat May 02, 2009 5:08 pm

Brrrrrrrr
Mrzim tu paralizu, i kad se uspijem probudit pa mi nedaju da oci otvorim!
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Da bas tako .
Vrlo je uznemirujuće , svijest je budna ali tijelo odbija da reaguje , čak nekad ne otvara oči ili je i disanje prekinuto .

Srećom pa onaj charm ( više kao bajalica/zagovor ) na početku posta vrlo dobro djeluje . ;)
Post Reply