Lucidni snovi

Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

jesi se uspjela naspavati?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Tek danas nesto... nakon ne znam ni ja koliko tableta protiv glavobolje i zuboolje :(
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Koltai
Posts: 20
Joined: Mon Feb 11, 2008 1:07 am
Location: Zagreb
Contact:

tallamasca wrote:
emina wrote:Što se zapravo događa prilikom lucidnog sna?
Ja kad sanjam onda imam lucidne snove.Ne znam kako da to opišem, ali nekako sam negdje između svjesnog i podsvjesnog, i svega se sijećam. Potpuno čudan osjećaj... kao da je dio tebe izvan tvog tijela i bježi ti u neke situacije koje ti se vrte pred očima. Barem je meni tako...
Odlicna tema. Ja sam o tome vec i pisao na svojem blogu. Ono sto bih ukratko rekao a bitno je za zapocinjanje lucidnog sanjanja, je da se odmah nakon budjenja zapisuje sto se sanjalo, pa se tako i razvija percepcija svega sto se dogadjalo tijekom sna. Zatim tu su metode gdje se ono sto je zapisano prije spavanja procita i tako vremenom zamjecuje da li se neke stvari ponavljaju u snu i koliko npr. mozemo doci u stanje da se iz sna probudimo i u isti san vratimo. Ono najbitnije je kad u toku sna mozemo recimo sami upravljati nekim dogadjajima i mijenjati, odnosno kad dolazimo u svijesno stanje da sanjamo dok sanjamo, Ima tu jako puno.

Nije lako postici ali se moze i postoje tocno pripisane upute.
User avatar
Succubus Lilith
Posts: 44
Joined: Fri Mar 07, 2008 7:34 pm

Koltai wrote:Nije lako postici ali se moze i postoje tocno pripisane upute.

možeš li c/p-at ili pretipkat te upute ako ih imaš napisane?
User avatar
Koltai
Posts: 20
Joined: Mon Feb 11, 2008 1:07 am
Location: Zagreb
Contact:

Succubus Lilith wrote:
Koltai wrote:Nije lako postici ali se moze i postoje tocno pripisane upute.

možeš li c/p-at ili pretipkat te upute ako ih imaš napisane?
Priloziti cu :)
User avatar
Koltai
Posts: 20
Joined: Mon Feb 11, 2008 1:07 am
Location: Zagreb
Contact:

Prenosim sa Grombol stranice (http://www.grombol.com/pregled1.asp?kat ... ovi&id=402)


Svatko može naučiti sanjati svjesno.
Da bi vam to uspjelo, prije svega trebate donijeti odluku da ćete ostati svjesni tijekom sna. Nekoliko dana uzastopce koncentrirajte se na to da će vam svijest ostati budna. Koncentrirajte se na tu odluku tijekom dana, neposredno prije uspavljivanja i u toku spavanja, kao i svaki put kada se tijekom noći probudite.
Da biste sanjali svjesno, trebate biti potpuno opušteni. Stoga je važno spavati u mirnu i sigurnu prostoru i pripremiti se za san. Za to postoje različiti načini: u tu se svrhu neki ljudi koriste kristalima, neki dubokim disanjem ili meditacijom, neki pak različitim pokretima ili položajima tijela koji stimuliraju snove. Pored toga, kako se u pravilu lucidne snove lakše dobiva nakon više sati sna (između pet i osam sati), važno je osigurati si dovoljno vremena i mira za njih.
Nemojte se obeshrabriti ne uspijete li već nakon prvog pokušaja postati i ostati svjesni tijekom sanjanja. Za to je svakako potrebno neko vrijeme, ali uz određen trud i strpljivost svatko od nas može to postići. Već i kratki trenuci lucidnosti u kojima ste svjesni da sanjate pokazuju da ste na dobrom putu. Vremenom ta stanja mogu postati trajnija. Naučite li se prepoznavati prelucidna stanja ili kratka stanja lucidnosti, bit će vam lakše u potpunosti odsanjati lucidan (svjestan) san.
Nemojte posustati nakon eventualnih početnih neuspjeha. Postoji mnogo načina na koje možete naučiti kontrolirati snove. U tome vam mogu pomoći i svi uobičajeni oblici rada sa sobom. Meditirate li redovito tijekom dana i radite li vježbe koncentracije, poboljšat će se i vaša sposobnost kontrole i planiranja snova. Ustrajte u tome čak i ako ne budete odmah zadovoljni rezultatima. Učenje planiranja i kontroliranja snova dug je proces, kao i svaki pravi, pošteni rad na sebi. Kako i najdulji i najzahtjevniji put počinje prvim korakom, u početku si treba davati manje zadatke, a tek kada njima ovladamo možemo ići dalje.
I tako unedogled.
Korisno je svaki put kad se probudite tijekom noći zapisati što ste sanjali i, uspavljujući se ponovno, uvesti se u atmosferu prethodnog sna, zamišljajući da ovoga puta vidite i prepoznajete znakove koji vam pomažu njegov zaplet zaokrenuti u željenom pravcu. I tako sve do jutra. Naime, obično snovi sanjani tijekom jedne noći govore o istoj temi; samo je svaki put osvijetle iz drugog kuta ili pak zahvate na nekoj dubljoj razini.
Čak i onda kada se dotična tema u snu prikazuje kroz niz neugodnih slika.
User avatar
NoviLik
Posts: 20
Joined: Sat Mar 22, 2008 3:47 pm

Svi oni koji se interesuju za koriscenje snova kao put ka svom licnom napredovanju mogu puno toga pronaci u knjigama Karlosa Kastanede. (jedna od knjiga je umece sanjanja) Tamo se govori o svesno budjenju u sopstvenim snovima. Postoje i uputstva kako se to radi. Jedan od nacina za pocetak je da se prvo setite svojih ruku u snu ... Postoje i kapije sanjanja i jos mnogo toga...

Ako nekoga mrzi da cita ili nema knjige Postoji i forum gde postoji poseban deo koji govori o toj vrsti sanjanja http://stazaratnika.svcfreehost.info/forum/ (nadam se da nije neprimereno sto navodim drugi forum) Tamo se govori o prakticnim iskustvima. :ugeek:
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

NoviLik wrote:Svi oni koji se interesuju za koriscenje snova kao put ka svom licnom napredovanju mogu puno toga pronaci u knjigama Karlosa Kastanede. (jedna od knjiga je umece sanjanja) Tamo se govori o svesno budjenju u sopstvenim snovima. Postoje i uputstva kako se to radi. Jedan od nacina za pocetak je da se prvo setite svojih ruku u snu ... Postoje i kapije sanjanja i jos mnogo toga...
Nekako sam uvijek zaobišla ovu knjigu - tako da hvala na informaciji.
NoviLik wrote: Ako nekoga mrzi da cita ili nema knjige Postoji i forum gde postoji poseban deo koji govori o toj vrsti sanjanja http://stazaratnika.svcfreehost.info/forum/ (nadam se da nije neprimereno sto navodim drugi forum) Tamo se govori o prakticnim iskustvima. :ugeek:
Progledat ćemo ti kroz prste.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
gothic
Posts: 9
Joined: Sat Sep 20, 2008 2:51 pm
Location: Gothland
Contact:

Da vas nesto i upitam...


Ja ponekad sanjam nesto sto se i ostvari...
npr. Prije nekoliko godina sanjala sam jednu rijeku
i tu istu rijeku sam i vidjela u stvarnom zivotu...
Da li je to vrsta lucidnog sna?
Sta je to?
Gothic is beautiful...
Image
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

Deja Vu ;)
Post Reply