Lucidni snovi

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ja kad sanjam nekoga stvarnog i koga poznajem onda uvijek se toj osobi nešto loše dogodi. ili nastrada, ili je pokradu ili izgubi stvari ili je prometna... al uvijek je nešto.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Geina Vrana
Posts: 21
Joined: Tue Mar 31, 2009 3:24 pm
Location: zagreb

Baš sam danas gledala Na rubu znanosti i govorili su o lucidnim snovima. postoji knjiga od Stephena LeBergea - lucidno sanjanje + cd s vježbama.
postoji i škola lucidnog sanjanja koju vodi Goran Topić
da li znate da vitamin B pomaže da se bolje sanja i da u americi pokušavaju stvoriti farmaceutsko riješenje za lucide snove?
ima i par vježba:
ponovimo nešto više puta dok smo budni
npr. Gledamo digitalni sat 3-4 puta da se uvjerimo da je još uvijek isto vrijeme. (više puta u danu) u snu će se vrijeme promjeniti.
ili
probamo burnuti prst kroz dlan 30n puta , a u snu će proći kroz dlan.
to služi kao okidać za polulucidno stanje kad se pitamo da li sanjmo, ali nismo sigurni.
Čista i jednostavna istina nikad nije čist, ni jednostavna...
User avatar
gofer
Posts: 11
Joined: Thu Jan 17, 2008 10:48 pm

Geina Vrana wrote: ima i par vježba:
ponovimo nešto više puta dok smo budni
npr. Gledamo digitalni sat 3-4 puta da se uvjerimo da je još uvijek isto vrijeme. (više puta u danu) u snu će se vrijeme promjeniti.
ili
probamo burnuti prst kroz dlan 30n puta , a u snu će proći kroz dlan.
to služi kao okidać za polulucidno stanje kad se pitamo da li sanjmo, ali nismo sigurni.
Ok, gledao sam tada istu emisiju, no ni onda, kao ni sada mi nije jasno zašto ljudi tijekom sna moraju provjeravati sanjaju li ili ne :S. Meni je oduvijek, barem iz iskustva, bilo logično znati kad sanjam...
User avatar
Sibila
Posts: 3
Joined: Tue Aug 05, 2008 9:51 pm

Ok, gledao sam tada istu emisiju, no ni onda, kao ni sada mi nije jasno zašto ljudi tijekom sna moraju provjeravati sanjaju li ili ne :S. Meni je oduvijek, barem iz iskustva, bilo logično znati kad sanjam...[/quote]


Također!
Sve to mi se čini ko' totalna glupost. Kad netko doživi to iskustvo, jednostavno zna da sanja, nije potrebno to provjeravati (provjeravanje vremena na satu, gledanje svojih ruku, stopala i šta sve već ne), a ako netko nije svjestan da sanja, neće ni ići provjeravati da li sanja. Imam lucidne snove odkad znam za sebe i nikad mi u snu nije palo na pamet da idem provjeravati da li je to to, jer nema smisla, nije potrebno. Tako da... to blago rečeno, nema smisla....
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Razmisljanje "Ja ne vidim smisao, pa znaci da smisla opcenito nema" je jako konstruktivan pristup u icemu... :roll:

Ljudi jako cesto moraju provjeravati zasto sanjaju jer jednostavon nisu sigurni da sanjaju ili da "ucvrste" svjesnost, te da uce odrzati tu svjesnost i koncetraciju a da ne odu opet u "automatski" san...

Ja nikad nisam morao provjeravati ali skoro svi ljudi koje sma ucio LD-ima jesu.. i to se uvijek objasnjava kvalitetno po knjigama..
User avatar
Sibila
Posts: 3
Joined: Tue Aug 05, 2008 9:51 pm

Pričam o čistoj logici stvari, a ne što ima,a što nema smisla iz nikakvog razloga! Po takvom bi se ujutro trebali štipati da vidimo jesmo li budni.
Uostalom, većina ljudi je BAREM jednom doživjela iskustvo lucidnih snova i znaju o čemu pričam....a od stotina tehnika, po raznoraznim knjigama, većina nose krivi pristup ili su notorne gluposti.
Kao i sve o čemu se priča na ovom forumu i do lucidnih snova se dolazi postupno,a svako duhovno stanje se ne smije forsirati,požurivati. Sama činjenica da netko nije doživio nikad LD dovoljno govori...
...jer preko LD-a se ulazi u astralni svijet što definitivno nije za svakog...
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

Dakle, mogu li reći da
lucidni snovi su kao da se probudiš u vlastitim snovima?
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

@Sibila
Ako je nesto notorna glupost onda je to svoje osobno misljenje/stav stavljati kao objektivnu logiku.. a i ako izbacujes smisao i razloge, uopce ne shvacam kako to mozes zvati logikom?

@Annabel Lee
Moze se i tako reci :)
~Magic girl
Posts: 14
Joined: Sun Oct 21, 2007 1:07 am

Sibila wrote:Ok, gledao sam tada istu emisiju, no ni onda, kao ni sada mi nije jasno zašto ljudi tijekom sna moraju provjeravati sanjaju li ili ne :S. Meni je oduvijek, barem iz iskustva, bilo logično znati kad sanjam...

Također!
Sve to mi se čini ko' totalna glupost. Kad netko doživi to iskustvo, jednostavno zna da sanja, nije potrebno to provjeravati (provjeravanje vremena na satu, gledanje svojih ruku, stopala i šta sve već ne), a ako netko nije svjestan da sanja, neće ni ići provjeravati da li sanja. Imam lucidne snove odkad znam za sebe i nikad mi u snu nije palo na pamet da idem provjeravati da li je to to, jer nema smisla, nije potrebno. Tako da... to blago rečeno, nema smisla....[/quote]

Ali ti se spontano da kazem 'probudis u snu' ...
A ti rialiti chekovi (gledanje na sat.. paljenje gasenje svetla.. gledanje ruku itd) sluze kad neko hoce da izazove lucidan san...(a ne kad je vec u njemu) npr. ti preko dana stalno gledas u sat... jako cesto.. na kraju sanjas kako gledas na sat... i ako dva puta u snu pogledas na sat shvatices da ti pise totalno drugacije vreme... brojevi slova... sta god..menjaju se..i to ti pomogne da ti u glavi krcne da to nije stvarnost.. ...


Inace... kao mala sam imala spontane lucidne snove.. nisam ni znala da se tako zovu.. a sad proucavam ove teme .. vodim dnevnik snova koji ja jako vazan ! i vezbam da sto bolje kontrolisem l.san kad se nadjem u njemu i da ga sto vise odrzim..
I naravno postoje mnoge tehnike za LS mislim da su neki clanovi i naveli.. !?

pozz
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

~Magic girl wrote: A ti rialiti chekovi (gledanje na sat.. paljenje gasenje svetla.. gledanje ruku itd) sluze kad neko hoce da izazove lucidan san...(a ne kad je vec u njemu) npr. ti preko dana stalno gledas u sat... jako cesto.. na kraju sanjas kako gledas na sat... i ako dva puta u snu pogledas na sat shvatices da ti pise totalno drugacije vreme... brojevi slova... sta god..menjaju se..i to ti pomogne da ti u glavi krcne da to nije stvarnost.. ...
Nadodao bih da je to jako dobar znak buduci da se u snovima ne moze citat.. to se cesto po literaturi navodi kao znak.. :)
vodim dnevnik snova koji ja jako vazan !
Nije tema, ali meni je nedavno nestao dnevnik snova.. :evil:
Post Reply