Lucidni snovi

~Magic girl
Posts: 14
Joined: Sun Oct 21, 2007 1:07 am

Kako to mislis? Ja imam tripove da citam u snu xD
Evo 1 primer ono sto sam ja sanjala...
Dolazim na neki interfon nebitno i kao 'procitam' prezime i vratim pogled na njega i ono totalno drugi sadrzaj...
i onda se istripujem i shvatim da sanjam :mrgreen:

Naci ces ga vec.. . a do tad zapocni novi :P
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Da, ali pitanje je koliko je to zapravo citanje.. od kad sam naisao na taj podatak sam provjeravao i nije bas da mi ide citanje previse.. mada sam ja uvjerenja da se moze..

Inace, to ne ide jer dio mozga za citanje nije budan..

Sumnjam da cu ga nac jer je jako neobicno nestao :evil:
~Magic girl
Posts: 14
Joined: Sun Oct 21, 2007 1:07 am

Hm.. jel mozes da napises ovde jos neke informacije o tom citanju, ako ti nije problem? Sad me zanima.. heh

A mozda ti je neko maznuo dnevnik :// kako je nestao?


btw.. Ako nekom zatreba imam neke literature o lucidnom sanjanju al vecina je na engleskom..
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Lucidno sanjanje nema veze s astralnom projekcijom. Astralna projekcija je nešto potpuno nerealno i nemoguće, dok lucidne snove doživljavaju svi. To su snovi koje sanjatelj može kontrolirati ili sanja nakon što je otkrio da sanja.

Ljudi se refleksno bude nakon što otkriju da sanjaju, al ak se jednom uspiješ neprobudit, naučio si.

Anyhoo, vrlo beskorisna mogućnost našeg uma. Uspoređujem ju s "holodeckom" u Star treku: vidiš, al znaš da to što vidiš nije stvarno.

I ne preporučam nikom pokušavanje da ovlada ovim. Jednostavnije je otić spavat i probudit se "odmah nakon toga", a ne pol noći uspavan razmišljat o tom dal treba bacit televizor il ga odnjet na popravak, ili skakanje kroz prozor (to ja radim kad lucidno sanjam).
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Astralna projekcija nije nemoguća. Moguća je. Ja znam nekoliko ljudi koji su je uspjeli. Samo zato sto je nesto tesko ostvarivo ne znaci da je i nemoguce ;)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Geina Vrana
Posts: 21
Joined: Tue Mar 31, 2009 3:24 pm
Location: zagreb

ja sam se uspjela astralno projektirarati ritualnom meditacijom pred san... osjećaj bivanja na oba mjesta u isto vrijeme, čak sam vidjela svaki detalj na trgu na kojem sam se našla, što u običnom ili lucidnom snu ne bi bilo moguće, bitno je samo doboljno se opustiti i pustiti se da odete nekamo bez tijela - intezivnom meditacijom...
na žalost nemam vremena da ponovim sve... trebalo mi je nekih sat vremena meditacije, a prije toga pola sata vježbanja i rastezanja
Čista i jednostavna istina nikad nije čist, ni jednostavna...
zero333
Posts: 14
Joined: Fri Feb 19, 2010 2:23 pm

One ljude koji kazu i tvrde da Astralna projekcija izmisljotina nerealnost ili prosto i jednostavno nemoguce, netreba uveravati u suprotno kao sto neko ovde rece duhovni razvoj netreba gurati niti ikoga ubedjivati u postojanje necega, zasto poseduje psihicku blokadu, uklonice je vremenom za godinu, dve, 10, jednu zivotnu inkarnaciju 100 ili hiljadnu jednostavno jednom ce nauciti :D
I da smatram da Lucidno sanjanje moze biti dubar uvod ka astralu i radu sa njim, jednom kada se sevlada ulazak u astral preko sanjanja mogu se lakse savladati druge tehnike ulazka u astral i operisanja na njemu tako da smatram da je raditi na savladjivanju LS veoma korisno za sve ljude koji ozbiljno zele da se bave magijom (iako drugi nacin bavljenja i ne postoji:))
Takodje ineresantno je uociti kada se jednom savlada LS (sto je osobina i nizeg astrala) kako nase misli postaju materijalizovane tu zapravo mozemo videti koliko su one pod kontrolom volje-sto je izuzetno bitno, Za svaki ozbiljni rad!
_Deadly Doll
Posts: 10
Joined: Fri Jun 18, 2010 7:30 pm

Ja sam dozivjela lucidne snove, ali sasvim slucajno, ne sjecam se tacno kada prvi put, ali valjda prije oko 3 mjeseca... :) Ali nisam u to vrijeme ni znala da se tako zove... i tako, ja malo na net i vidim nesto lucidni snovi, i opis onoga sto sam dozivjela. I to je, zajedno s Astralnom projekcijom, prvo sto me pocelo interesovati. :)
macolovac
Posts: 3
Joined: Thu Mar 24, 2011 7:55 pm

Meni je trenutno cilj astralna projekcija , citam neku knjigu Astralna Projekcija-Marija Mandic , inace mnogo je dobra , imam lucidne snove imao sam i paralizu sna to me je uplasilo :roll: , lucidne snove iam od 5og razreda :D od 6stog sam poceo sa magijom ... :)
Post Reply