KING položaj u meditaciji ( za početnike)

User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Baphomet wrote: Pa daj malo nekakvih općenitih podataka, bas me zanima. :)
Pa priprema se određeni tekst na Portalu Hermetzam koji će se baviti upravo indijskim izvozom guruizma na zapad. Zašto je do njega došlo, kako, što je bio cilj toga i slično.
Također se priprema jedan jači rad o Killer Cults, religijskim i okultnim kultevima koji ubijaju.
Tako da ćeš se morati malo strpiti.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Gost wrote:
Baphomet wrote: Pa daj malo nekakvih općenitih podataka, bas me zanima. :)
Pa priprema se određeni tekst na Portalu Hermetzam koji će se baviti upravo indijskim izvozom guruizma na zapad. Zašto je do njega došlo, kako, što je bio cilj toga i slično.
Također se priprema jedan jači rad o Killer Cults, religijskim i okultnim kultevima koji ubijaju.
Tako da ćeš se morati malo strpiti.
Strpljen spašen.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Gost wrote:
Baphomet wrote: Pa daj malo nekakvih općenitih podataka, bas me zanima. :)
Pa priprema se određeni tekst na Portalu Hermetzam koji će se baviti upravo indijskim izvozom guruizma na zapad. Zašto je do njega došlo, kako, što je bio cilj toga i slično.
Također se priprema jedan jači rad o Killer Cults, religijskim i okultnim kultevima koji ubijaju.
Tako da ćeš se morati malo strpiti.
ovo ce bit zanimljivo :geek:
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Baphomet wrote:Pocetnicima ne bih preporucio taj polozaj jer moze doci do slabije cirkulacije prema stopalima.
Nije tachno. MOgu da sedim satima u seizi nista mi sa stopalima nece biti.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Bezlični wrote:
Baphomet wrote:Pocetnicima ne bih preporucio taj polozaj jer moze doci do slabije cirkulacije prema stopalima.
Nije tachno. MOgu da sedim satima u seizi nista mi sa stopalima nece biti.
Napisao sam da "moze doci" jer znam par primjera gdje se to desilo kao sto sam i napisao da mogu probati pa ako stvarno dodje do problema da se mogu prebaciti na polu-lotus.

Znam da se uzasavas pomisli da nisi u pravu ali probaj procitati post jos jednom.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

U seiza zaista može doći kod nekoh ljudi s problem cirkulacije. No to je samo privremeno.
U početku bi trebali sjediti do 20 minuta, pa naknadno svaki tjedan povećati za 2-3 minute.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Gost wrote:U seiza zaista može doći kod nekoh ljudi s problem cirkulacije. No to je samo privremeno.
U početku bi trebali sjediti do 20 minuta, pa naknadno svaki tjedan povećati za 2-3 minute.
Pa normalno da ce doci ako nisu razgibani. U svakoj asani ce doci ako nisu razgibani.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Jedna od greška je i što se uči samo iz knjiga umjesto da se ode kod nekoga da im pokaže u živo.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
marty
Posts: 74
Joined: Thu Dec 27, 2007 9:35 am
Location: Dugo Selo

Osobno sam pohađala tečaj jednog gurua. Isprva sam se osječala toliko glupo, sjediti u lotos položaju ili ležai u položaju mrtvaca a da se ništa ne događa, no s vremenom su mi se počele događati stvari za koje znam da su rezultat meditacija i ljudi mogu vam reći da mi je meditacija spasila život, ne u smislu da sam se željela koknut, nego psihički sam prihvatila neke stvari koje su me prije toliko dirale i pogađale da se nisam mogla pomiriti s njima. Važno je samo da pronađete onu meditaciju koja vam odgovara i da budete strpljivi.
User avatar
spirit
Posts: 7
Joined: Sun Jan 06, 2008 12:18 am

meditiram vec nekoliko godina i nikad nisam isla za nekim tehnikama i preporukama koji je najbolji polozaj za to..
bez problema radim meditaciju u bilo kojem polozaju u kojem se osjecam ugodno i opusteno,jedino su mi dlanovi obavezno otvoreni i okrenuti prema gore.
Post Reply