KING položaj u meditaciji ( za početnike)

User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Dakle, vidio sam da je netko napisao post o meditaciji i dao je svoj pristup. Nažalsot, mnogi nemogu sjediti u Lotus položaju, ali je tip rješio to... Napravio je naputak za sjedenje.... No ako oćete lakši način, slušajte mene ( osoba sam koja je nemirna i teško se natjeram da odsjedim tih 20tak minuta meditacije, mada znam da ću se osjećati izvrsno kada završim )

1. nađite stolac
2. smjestite se u njega, a mir oko vas
3. upalite svjeću i pustite neku New age mjuzu , tiho da vas ne ometa ( po želji)

3.1 ako ste upalili svjeću, i pustili mjuzu, prvo se opustite na stolcu, bez ikakvih poza za sjedenje. Pokušajte "blokirati" muziku. to jest koncentrirajte se na nešto drugo da nečujete muziku. Možda vam neće uspjevati, ali pokušavajte iznova... Kada to uspijete znati žete da možete meditirati i po pola sata-sat odjednom.

4. sjedite u stolici , uspravno, noge postavite : ravno i pod kutem od 90 stupnjeva ( koljena - pod)
- ruke položite prirodno na bedra ( BUDITE USPRAVNI) - to vam je KING položaj
5. dobro , sad sljedi vježba disanja....
- najbolje je razmaka između udisaja i izdisaja staviti da bude 2-3 sekunde, pa kratka pauza pa dugi udisaj, pauza, dugi izdisaj, pauza , dugi udisaj itd....
nakon par puta tjelo če samo od sebe preuzeti taj ritam

6. E SAD , IMATE 2 OPCIJE KAKO ČETE MEDITIRATI !!!!!!!!

- prvo ! zamislite prazan prostor, crn, sa košem z smeće u sredini "obzora". u njega odvucite sve brige, misli, i sve. ubacite sve to u njega, zaključitega i nek on nestane.... sada se koncentrirajte i opuštajte u fazi totalnog mraka..... kada ste odlučili da vam je dosta POLAGANO otvarajte oći, protegnitese i radite što vas je volja

- drugo ! zamislite se na nekom "vašem" mjestu gdje ste zadovoljni i sretni. totalno se posvetite sebi, uživajte tamo. Primjerice, ja se zamislim kako hodam do drveta pored potoka, i osluškujem mrmor vode i zvuk vjetra. MORATE se uživit. Osjećaj je prekrasan. Zahvaliti ćete mi jednom radi ovoga :D

a sada se gubite na svoja lijepa mjesta....

vaš Herm
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja uglavnom izaberem ovu drugu opciju. I uvijek odem na stine pokraj mora, što mi je odmah ispod kuće :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
azmoddon
Posts: 32
Joined: Thu Oct 18, 2007 8:10 pm

...
Last edited by azmoddon on Mon Dec 10, 2007 12:20 pm, edited 1 time in total.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

azmodon jesam, probao sam... radi ko bog :D
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Meni je bolji prvi polozaj
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Ja sedim u seizi ili turskom sedu.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

meditacijom se bavim nekih 9 godina, bilo je tu svakakvih varijacija meditacija, al vam mogu rec iz svog iskustva da je najbolje sjedit na stolici naslonjen ravne kicme neprekrizenih ruku i nogu da energija slobodno tece kanalima jer se u bilo kojem drugom polozaju jedan dio blokira energetski, a to po meni nije bas najbolje..
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

seiza je zakon
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Gost wrote:seiza je zakon
sta je to?
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

angelspring wrote:
Gost wrote:seiza je zakon
sta je to?
Odi na aikido, pa ćeš saznati ;)
Kužiš, to moraš doživjeti, ne može se to opisati
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply