Meditacija

Post Reply
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

lijepo je što si ovo naveo, jer ima dosta baš pravih POČETNIKA koji nisu ni čuli za MEDITIRANJE a već bi prizivali demone, duhove... :( ;)

Što se tiče meditacije, ja imam samo najbolja iskustva u vezi iste. Najlakše mi padnu pjesme TRUJILLO MANTA - MEDITATION. Prelijepa je glazba, opušta i uđeš (doživiš) prostor o kojem glazba govori. Meditacija je definitivno nešto najbolje ikad osmišljano u ljudskoj povijesti - čisti dušu, um, navodi na pozitivan stav, puni energiju a uz to je predivno iskustvo! ;)

PS. Ups, a da nisi ti slučajno pomiješao proces hipnoze sa meditacijom??? Ovo mi jako liči na onu čaroliju "Kako opčiniti dušu" tj. hipnozu????? Isti je proces - a uz to je malo opasno - moguć je NE POVRATAK duše iz tog stanja???? :? :shock:
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

Dakle početnici , glazba i opuštanje! ;)
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ja do sad meditiro jednom. Jako brzo prošlo 10 min.. :mrgreen:
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

Jelda? Xd! Dovoljno brzo da sam ja skoro zakasnila na vlak. :D
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

He,
bas sam si nesto mislila... opet sam pocela pusiti, fujjjjj -bljak! Pa mi je palo na pamet da li netko zna meditaciju za prestanak pusenja?
Ja sam nasla nesto
http://www.start-meditation-stop-smokin ... hop=grizzi
ali ne pise nis, osim da kupis knjigu.
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

Zapravo,
bilo bi dobro, ako netko zna ocenito nesto protiv tih opesivnih radnji... prejedanje, pusenje, trpanje bombona u sebe i neznam sto mi sve, ne pada mi na pamet...
ali jesam opesivac :roll:
nemrem izaci iz kuce a da se bar tri puta ne vratim provjeriti je li pec ugasena, pega na mjestu, zatvorena voda i sve dobro zakljucano...

dobro, nisam bas sick...
ali bilo bi ok se rijesit toga da mogu mirno ici van... :)
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

BlueMoon wrote:He,
bas sam si nesto mislila... opet sam pocela pusiti, fujjjjj -bljak! Pa mi je palo na pamet da li netko zna meditaciju za prestanak pusenja?
Ja sam nasla nesto
http://www.start-meditation-stop-smokin ... hop=grizzi
ali ne pise nis, osim da kupis knjigu.
A da probas hipnozom???
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

Probala sam... i nakon tog zaplaila cigaretu.
Nisam bas sugestibilna osoba. To ide zajedno s opesivno-kompulzivnim tipovima ljudi. Kad sam bila prestala, onda sam sama dugo meditirala na drvo zivota (par mjeseci)... i bili su drugi uvjeti, mislim bila je neka faza mira u zivotu. Sad nemam par mjeseci mira, nego samo godisnji od dva tjedna, pa bi trebala nesto brzo i efikasno.
Reci ak nekaj znas.
User avatar
tear_of_the_dragon
Posts: 12
Joined: Sun Jun 29, 2008 9:04 pm
Location: ni tu ni tamo

moj savjet: duboko samoispitivanje, pa kad nadjes uzrok, fino ga unisti i eto, baj baj cigarete :) osobno neam nista protiv pusenja kao takvog...kad mi pukne, zapalim, ali onako, cisto da me sedira jer znam bas jako pop.izdit :mrgreen:
Pax et lux tibi.
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

da, ja cesto znam pop. i onda... cigareta, pa tako pusim. radim stresan posao ponekad i 20 h dnevno... mislim da je to i glupa navika.
kad se smirim i svoja sam onda mi je to jaaaaaako fuj. pojave se oni patuljci iz reklame i vicu: " smrdi! smrdi! smrdi!"
Post Reply