Mantre

Post Reply
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Poznato je da je moć mantre velika i da je forma evokacije. Mantra Om je odličan početak meditacije, pokušati se izolirati, pokušati vidjeti svoje misli i želje, pravi je početak svjesnosti samoga sebe. Ipak ne treba zaboraviti veliku moć koja leži unutar mantre koja može snažno djelovati u kombinaciji sa našim željama. Zato je u početnoj fazi meditacije bitno izolirati želje našeg uma i podsvijesti.

Neke od mantri su: Soham, Padma, Mani, Ham, Lam, Gru, Deva, Satras, Bentras, Ohmen, Manah, Sedres, Tanras, ponaljanje samoglasnika A, E, I, O, U, itd.

Početak je uvijek vrlo jednostavan, ali treba započeti, i redovno prakticirati vježbe. Jednostavnošću disanja, promatranja uma, sagorijevanja želja i kontrole pokreta, mogu se dostići visoki duhovni rezultati.

Koristite li mantre tokom meditacije (koje) i kako one na vas djeluju?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ima li netko kakvih teorija? Ne mogu povezat kroz koje sfere djeluje mantra OM, postoji teorija da spušta (djeluje kroz) klifote što mi je malo apsurdno...
Imala sam iskustvo kod jednog ezoterika, da je u meditaciji izgovarao mantru i ljudi bi počeli različito reagirat, najčešće plakat, ispuhivat nos, kašljat. Otac mi je u ono vrijeme imao problema sa kralježnicom, tada bi osjetio veliku vručinu po kralježnici i pucketanje kralješka. Od onda je zdrav ko dren. Nikad mi nije bilo jasno što bi ovaj radio..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

kazu da je OM najjaca mantra i da je u biti to ta rijec od koje je sve postalo...al nemam pojma to kazu drugi, ja osobno nisam dozivjela nista spektakularno iako sam meditirajuci na nju, mozda ajmo rec neku vrstu hipnotickog mira, tako nesto...to je kao mantra za krunsku cakru i gornje sfere ima neka shema mantri po cakrama JAM LAM VAM RAM HAM OM jedna mi fali nemrem se sjetit sad...ima mocnih mantri na sanskrtu, vecini neznamo znacenje al ih ljudi ponavljaju ko papagaji ...sanskrt je jak jezik i meni ima najjacu vibraciju, najjace ga osjecam od 'mrtvih' jezika, a taj lik je mogao izgovarat svasta, obicno su to neki siddhi kad su moci u pitanju, ima mantra za postizanje moci kao - OM AH HUM VADRA GURU PHADMA SIDDHI HUM kao invokacija za budjenje moci, ljudi rade sve i svasta..kad sam bila na majstorskom reiki seminaru skuzila sam koliko toga majstori rade u poljima svojih ajmo rec 'pacjenata' a da ovi nemaju pojma - nisam za takve stvari ...mozda ozdravljenje na jednoj razini moze bit jos veca deformacija na nekoj drugoj ..hm
ima ljudi koji nafilaju prostor odredjenom mantrom i vibracijom koja djeluje na ciscenje kanala i polja al to bas nije pametno radit u grupi jer se izmjesaju energije..ostavis isijas odes doma s necijom emocionalnom traumom i brijes da je to neko tvoje ciscenje :D
imam jedno iskustvo s mantrom na sanskrtu koje me naucilo pameti...u to vrijeme nisam imala decka i trebao mi je netko...bas je bio badnjak kao danas :D i frendica i ja izasle van a neki frend nam je rekao mantru na sanskrtu da trebamo ponavljat da cemo privuc decka i ja i ona ko blesave mantramo u sebi ..i idemo na wc u tom kaficu i neki ludjak totalni za nama i mi ne skuzimo da on ide za nama i udje on s nama u wc i zatvori vrata i hoce nas silovat...ma grozno iskustvo uglavnom srecom sam imala mobitel pa sam nazvala policiju, uplasio se i pustio nas ...a nista nije pomagalo ja ga mlatim svom snagom on se napaljuje - ono prestrasno :o eto pouke nemojte matrat ak neznate sigurno sta znaci ta mantra :D
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Necu o rejkistima jer mi se digne kosa. Neki izvori vele da smo iz solar plexusa po kojem još uvijek većina ljudi djeluje, (iz riba u vodenjaka) prešli na čakru više - čakru srca, a mantra 4. čakre je JAM, dok kako kažeš OM pripada sedmoj čakri. -možda previsoko za djelovanje...

Prva čakra mantra LAM
Druga VAM
Treća RAM
četvrta JAM
peta HAM
šesta AUM
sedma OM
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

emina wrote:Necu o rejkistima jer mi se digne kosa. Neki izvori vele da smo iz solar plexusa po kojem još uvijek većina ljudi djeluje, (iz riba u vodenjaka) prešli na čakru više - čakru srca, a mantra 4. čakre je JAM, dok kako kažeš OM pripada sedmoj čakri. -možda previsoko za djelovanje...

Prva čakra mantra LAM
Druga VAM
Treća RAM
četvrta JAM
peta HAM
šesta AUM
sedma OM
znam...nekuzim ko je presao i z ribe u vodenjaka ...nebih se slozila da covjecanstvo djeluje na razini 4. cakre ako si na to mislila ...vis pobrkala sam te mantre, zaboravila sam ima godina vec... uglavnom mislim da nije AUM pa OM jer je to jedna te ista mantra hm...ma nije ni bitno onaj kome treba nac ce si literaturu :D
ANANDA
Posts: 1
Joined: Fri Oct 16, 2009 9:39 pm

Koga zanimaju tantričke mantre i prakse povezane s tim i s kundalini
jogom,krijom,alkemijom i sl. može pogledati na ovoj stranici: www.maitrejanet.tk
Post Reply