Meditacija - prsti su fokuseri energije!!!

User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Dakle, meditirate, super, imate stav za meditaciju... ali šta s rukama????? Zašto u filmovima "tibetanski" svećenici drže kažipst i palac u obliku kruga? po meni je to trošak energije...

Da vam najlakše dočaram važnost prstiju - kroz njih šaljemo energiju, i ako ih ne položite pravilno trošite je...
Jeli vam ikad itko rekao da nije pristojno upirati prstom?? Zapitajte se... zašto? ZATO jer tako od davnina ljudi znaju da se šalje neka tajna sila (energija) i bojali su se toga, jer nisu znali vladati time. Danas je to samo formalnost, svjest ljudi o magiji i astralnim zbivanjima lagano nestaje, ali opet, ta ista spoznaja tinja u srcima preodređenima za magiju...

Inaće i kod držanja vašeg štapa kažipst je izdužen uz štap, tako štap služi kao ništa više nego fokuser kroz koji šaljete energiju, lakše je ostvariti rezultate pomoću toga...

ZNAM DA VEĆINA NEVJERUJE POSTOVIMA KOJE PIŠEMO JA I JOŠ NEKI, VEĆ SAMO EMININIM, NO EMINA, SAD MI ODGOVORI JESAM LI NEŠTO OPET PROPUSTIO.... Nije da se forsam, niti sam napuhan, ali većina vas ovdje nikada nije vidila ritual a kamoli prisustvovala, pa dragi "članovi" foruma, prije neg pljujete po postu, provjerite o čem pričamo, mada na netu nećete nać ovakve upute.... Neznam, još bi jedino trebao napiasti kada udahnuti a kada izdahnuti :evil:

Da se vratim na temu -

Položaj prstiju u meditaciji je važan stoga što kada opustite mišiće protok energije je brži i jaći, jer nema tjelesnog otpora, i ako položite prste na sljedeći način, negubite energiju :

JEDINO pravilo kod položaja prstiju je taj da se PRSTI NEODVAJAJU, znaći da su svi spojeni, neznam, možete staviti ruke u šake ( jednu u drugu) u obliku koljevke, u oblik "kuće", u oblik "tornja", ma budite kreativni..... :mrgreen: :mrgreen:
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Znanstveno je dokazano da desna ruka ima jače zračenje od lijeve i u lijevaka i u dešnjaka - posebice kažiprst. Ljudsko tijelo ima sposobnost da u svega nekoliko minuta pobije bakterije i viruse - posebno izražena područja su nos, šake i oči...

Pokus:
Zamolite prijatelja da sjedne vama okrenut leđima golog pasa. Sabijajte energiju u desnu ruku, pa iz nje u kažiprst - dodirnite prijatelja po leđima - proći će ga trnci, val topline ili će osjetiti jaki podražaj...zgodno za isprobati :P
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja sam radila silopte u obliku vatre ali u ruke. Prijatelj me slučajno dohvatio za ruku (nije znao što radim), i opekla sam mu ruku. :roll:
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
emnasut462
Posts: 5
Joined: Tue Nov 06, 2007 10:48 am

tallamasca wrote:Ja sam radila silopte u obliku vatre ali u ruke. Prijatelj me slučajno dohvatio za ruku (nije znao što radim), i opekla sam mu ruku. :roll:
bilo bi dobro kad bi bila tema koja bi se zvala '' vase magijske pogreske''
...a toga ima naravno u svim pocecima i uvijek opcenito jer smo samo ljudi)...pa da se svi nasmijemo... ;)
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Nije to bila moja pogreška... Nisam ja znala da će me uhvatit za ruku, a ja sam provjeravala koliko mogu silopti napravit u obliku vatre. A kad to radim onda mi uvijek ruke budu toliko vruće da ih ne možeš dotaknit, jer te peče.
A ovaj me uhvatio za ruku i opeklo ga je. To me bilo naglo trglo iz transa, pa sam narednih nekoliko minuta bila ošamućena dok sam se vratila u normalu ali srećom ne toliko ošamućena da mu nisam pomogla. :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

hermitizam wrote:Dakle, meditirate, super, imate stav za meditaciju... ali šta s rukama????? Zašto u filmovima "tibetanski" svećenici drže kažipst i palac u obliku kruga? po meni je to trošak energije...
To se naziva gyan mudra, gyan znaci znanje pa se smatra da pomaze inteligenciji i mudrosti praktikanta.
Kakav trosak energije?
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Tinkleh, energija se troži u kolotečini... to mi je objašnjavao neki bio energetičar iz Zaprešića... puno je bolje imati "zatvoreni" krug
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

Dakle ti vjerujes bio energeticaru iz Zapresica vise nego nekoliko tisuca godina staroj tradiciji meditiranja?
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Kolko love ti je skinuo za tu informaciju?

Evo jedna ok knjiga, Deepak Chopra: Put čarobnjaka, knjiga možda ne obečava puno na prvi pogled, no rekoh idem je pročitati svejedno - ispostavilo se da čitajući meditiram, možda je pisana malo mekano, ali odlična za one koji imaju problema sa koncentracijom u meditaciji...Predstavlja dvadeset duhovnih poruka koje čitatelju pomažu da transcendira svakodnevnu stvarnost stvarajući pomak u zapažanju i otvarajući um vrijednosti duhovnog. Rezultat prekrasan osjećaj smirenosti i mira. Preporučujem.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

A jest i pokušali ovo?
"Legnete na leđa i opustite tijelo, potpuno,ruka niz tijelo, ali dlanovi neka su prema gore. zatvorite oči i duboko dišite i osjetite kako energija kruži vašim tijelom. Prepustite se. Svakim izdisajem izbacite dio po dio negativne energije, a svakim udisajem uvlačite dio po dio pozitivne energije. Meditirajte tako neko vrijeme. kad se napunite pozitivnom energijom, polako počnite disat sve pliće. Polako otvorite oči i vratite se u stvarnosti. *Ostanite ležat još neko vrijeme na krevetu dok vam se stabilnost na nogama vrati."

*Kad biste nakon ovoga naglo ustali zamantalo bi vam se i to vrlo jako. Zato se i preporuča da se nakon ovoga ostane ležat na krevetu još par minuta kako ne bi došlo do toga.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply