Astrologija

Post Reply
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Gost wrote:Zapravo predvidjeti se ne može ništa. To nije alat za predviđanje.
Ne bih rekao da nije alat za predviđanje, naravno ne možeš nešto egzaktno predvidjeti no sigurno se može reći koji će dijelovi života u nekom razdoblju života biti aktivniji.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Tako opčenito najvjerojatnije da.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Dakle, opčenito što se može reći recimo na moju astralnu kartu? I kako se isčitava - (nemam pojma i svi pokušaji da nešto isčitam bili su uzaludni)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Eh, više ne radim analize jer me previše iscrpljuje i imam osjećaj da preuzimam odgovornost za tuđi život, bez obzira što ne vjerujem u karmu takva me odgovornost opterećuje.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ma, ne da mi čita, nego primjer kako se čita... Dobijem natalnu kartu i sad? mjesec 5 kuća, pa se tumaći ili mjesec u škorpionu, pa se to tumaći ili jedno s drugim? Navodim bezveze primjer...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Nije to baš tako jednostavno, najbolje da si nabaviš par knjiga i naučiš.

Prvo se pogleda cijeli horoskop kao cijelina, gdje ima najviše planeta, "gore" ili "dole", "lijevo" ili "desno". Nakon toga se analizira Sunce, Mjesec i podznak. Pogledamo da li je koja planeta u sjedištu, padu, izgonu ili egzaltaciji. Pronađemo egzaktne aspekte koji mogu preuzeti na sebe cijelo tumačenje horoskopa. Na osnovi svega toga dobijemo neku općenitu sliku koja nam služi u daljnjoj analizi ostalih aspekata u horoskopu.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

To je i cilj: ne reći nekome nešto što će on shvatiti kao budući tijek događaja na koji ne može utjecati već omogućiti da sami radimo analizu i vidimo kakvo razdoblje slijedi. Čini mi se da ona skripta nije loša, ne znam da li ju je Baphomet vidio, ali za početnike poput nas mogla bi biti dobra.
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Gost wrote:Zapravo predvidjeti se ne može ništa. To nije alat za predviđanje.
Preko nje se mogu spoznati i prepoznati u sebi neke karakteristike koje su pod utjecajem određenih konjukcija, kvadrata, trigona ili slično, pojačani.
Astrologija služi za pomoć samoanalize svoje unutrašnjosti, reakcija, emocionalnosti i mentalnih sposobnosti ili nesposobnosti.
Nadalje utjecaji planeta idu ne neka polja, utjecaji zvijezda koje se kreću na druga, fiksnih zviježđa na treća, mjeseci na četvrta i tako dalje. Sve u svemu jedno obimno polje za proučavanje od cirka 20-tak godina prije nego što čovjek može sa sigurnošću reći da shvaća neke zakonitosti kozmičkih utjecaja.
Žao mi je zbog tebe, ali pobit ću u cijelosti ove tvoje navode.
Astrologija je umjetnost spoznaje i umijeće življenja, uz svoje divinacijske elemente i magijsko-naučna disciplina.Ako ovo ne znaš, sorry, ali tako je(ezoterična astrologija)
Dovoljno je reći Nostradamus , pa da se svi nasmiju tvojoj prvoj rečenici.
Ovo što govoriš: o uticajima planeta, pa neke zvijezde se kreću, neke ne!?samo potcrtava tvoje neznanje koje ti ne daje za pravo da konstatiraš ovako odvažno šta može i smije astrologija!Misliti možeš, naravno, ali mišljenje kao tvoje mišljenje neće dovesti do podsmijeha kao ove tvoje nadobudne konstatacije.Zato, savjet koji zlata vrijedi, ostani pri mišljenju :mrgreen:
I još, ali samo kao dodatak...samoukost putem petparačkih knjiga stvarno nije dobar put
:lol:
through the stars I am coming
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Baphomet wrote:Eh, više ne radim analize jer me previše iscrpljuje i imam osjećaj da preuzimam odgovornost za tuđi život, bez obzira što ne vjerujem u karmu takva me odgovornost opterećuje.
Mi se znamo sa astroloških siteova, imao si dobrih analiza :D
through the stars I am coming
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Artemida wrote: Žao mi je zbog tebe, ali pobit ću u cijelosti ove tvoje navode.
Pa nisi pobila ništa.
Astrologija je umjetnost spoznaje i umijeće življenja, uz svoje divinacijske elemente i magijsko-naučna disciplina.Ako ovo ne znaš, sorry, ali tako je(ezoterična astrologija)
To sam i ja rekao.
Dovoljno je reći Nostradamus , pa da se svi nasmiju tvojoj prvoj rečenici.
Kao prvo, Nostradamus je bio inicijant Ruže i Križa, pa je imao uvide u jednu malo drugačiju astrologiju.
Kao drugo Nostradamus je koristio i metode vizija u dimu i kristlnoj kugli, slične metode je koristio i Dr. Dee, odnosno Kelly.
Treće masa Nostrdamusvih proročanstva se tumači kako se kome svidi, i mnogi mogu napisati takva Pitijska proročanstva samo ako znaju metodu. Pogledaj mali slučaj tarabići
Ovo što govoriš: o uticajima planeta, pa neke zvijezde se kreću, neke ne!?samo potcrtava tvoje neznanje koje ti ne daje za pravo da konstatiraš ovako odvažno šta može i smije astrologija!
Pročitaj moj post par puta, možda ti postane jasnije. Planete djeluju na jedan način, zvijezde koje se kreću na drugi, a fiksne zvijezde na treći. Prouči malo kineze.
Misliti možeš, naravno, ali mišljenje kao tvoje mišljenje neće dovesti do podsmijeha kao ove tvoje nadobudne konstatacije.
Vrlo nadmeno ponašanje za osobu koja astrologiju služi u svrhu sitnih proricanja.
Zato, savjet koji zlata vrijedi, ostani pri mišljenju :mrgreen:
Zato savijet koji zlata vrijedi za djecu na ovome forumu. Nemojte dati IKAD i NIKAD da vam ijedan astrolog uzme i pola kune, jer ne vrijedi prodaja magle čak ni toliko.
I još, ali samo kao dodatak...samoukost putem petparačkih knjiga stvarno nije dobar put[/color] :lol:
Jedino se nadam da nisi ovdje došla zaraditi nešto na naivnoj djeci.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply