Astrologija

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Gost wrote:
admin wrote:
Artemida wrote: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:
GOST, Artemida je za!
ajd, poduzmi nesto.
:D Pa rekla je da ima supruga. :mrgreen: E sad ako suprug loše obavlja svoju bračnu dužnost...
Ne bih se štel mešati. :?
Danas je rastava svakodnevnica. (bez uvrede) :P
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

admin wrote:
Artemida wrote: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:

GOST, Artemida je za!
ajd, poduzmi nesto.
:shock: :shock: :shock:
through the stars I am coming
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

tallamasca wrote: Danas je rastava svakodnevnica. (bez uvrede) :P
Znate li čega je arhetip A R T E M I D A?
Zanimljivo da se sve okrene na muško-ženske odnose, kao da je to najvažnije na svijetu.
Ljubav jest važna,ali je najvažnija ljubav prema samom sebi, samopoštovanje, tek nakon toga dolaze druge ljubavi na red.
No, prije ljubavi je samospoznaja.
Ja znam tko sam i što sam, nikome se ne trebam dokazivati.
Astrologija je vid samospoznaje(i mnogo čega još)mnogi su pokušali i uspjeli na taj način.
Možda Gost isto zna,a sad je vrijeme da se spozna i vrijednost drugih.I da se ljude poštuje, jer iza ekrana sjede neki dragi ljudi, netko sa puno iskustva, a neki tek na početku.Oni koji nisu dostojni, sami odlaze...
through the stars I am coming
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Ma dobro, lako ćemo mi za moralnu estetiku, daj ti nama odgovor za Planete koje upravljaju i vladaju Zvijezdama.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Gost wrote:Ma dobro, lako ćemo mi za moralnu estetiku, .
:?:
through the stars I am coming
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Eagles wrote:Meni se bljuje od astrologije. Na Zemlji ima 6 000 000 000 ljudi. Podjeli to na 12 horoskopskih znakova. Dobiješ da će se 500 000 000 ljudi dogoditi ista stvar.
Meni se bljuje o ljudi kao sto si ti.
Na nebu ima 10 planeta, 12 kuca, 12 znakova, 360 stepeni, 5 osnovnih aspekta, sve to medjusobno daje zilion kombinacija.
Ja podrzavam tvrdnju da se astrologijom ne predvidja. Moze biti izvrsno sredstvo u analiziranju psiholoskog profila na temelju datuma i sata rodjenja, ali isto tako vjerujem da bi trebali nadici taj utjecaj planeta na ego i vinuti se iznad njega. Odnosno stvari iz tih natalnih karata koje iscitavamo poput (bubetam) anksioznosti, vatrenosti, osjecajnosti itd. su zapravo iluzorne, i ako se kacimo na njih previse onda cemo biti samo jos jedna riba u jatu...
Netachno, Predvidja. Samo je za astrolosku predikiciju potrebno mnogo vise od same natalne karte, solarni horoskop, tranziti, primarne, sekundarne i tercijalne direkcije. Sto znaci veliki psihicko-mentalni napor i jedno mesec dana rada za kvalitetnu predikciju.
Ne baš. Mjesec može pokrivati emocije i niži astral, pa teoretski i neki oblik ženskog ja (praktično malo teže), ali duševnost ne može nikako, čak ni pod razno.
Duša je jedna malo viša kategorija.
Mjesec je mrtvo i beživotno tijelo. On je ono što samo odbija svjetlost, ne svijestli samo po sebi. A nema niti atmosferu unutar koje bi odražavo i jednu supstanciju života. Pa malo razmislite što bi on predstavljao.
Duša je pak s druge strane nosilac božanske supstancije ona koja oživljava mrtvu beživotnu materiju. Toliko za sada.
Apsolutno se slazem, samo astrolozi koji nemaju veze sa duhovnoscu mogu da tvrde da je mesec dusa. Ustvari ljudi koji nemaju veze sa duhovnoscu tvrde da su emocije - dusa. Emocije su moguca telesna posledica duse, ali ne i dusa.

Mesec je telo vodenog elementa, brzo, i jak upliv na vode na zemlji ima, samim tim jak upliv i na procese u telu kao sto su emocije.

Daje mesec stvarno emocija ljudi sa mesecom u domicilu - raku bi bilo jako dusevni. Znam ih puno, daleko su od dusevnog, dok su bash oni sa mesecom u padu - jarcu .. jako duboki i spirutalniji ljudi sa jakom duhovnoscu.
Zasto? Mesecom u raku, emocije su "jake" te deluju na sve, ali brzo prolazne, on se moze rasplakati i delvoati povredjeno a da prodje za cas. Dok oni sa mesecom u jarcu znaju da osecaju dublje, ne toliko povrsno kao oni sa mesecom u raku.
Pluton vise nije planet, a i otkrivena su nova tjela koja kruze oko Sunca a veca su od Plutona no i dalje nedovoljno velika da bi se proglasili planetama. Kako ona utjecu na sve to?
Ni mesec nije planeta - pa u astrologiji jeste. To sto ga oni vise ne nazivaju planetom nisu nista promenili sem njegovo objasnjenje u udzbeniku astronomije ili astrofizike. A to sa astrologijom veze nema.

Siroti Kepler, bese odlichan astrolog tumacio svima redom nije gresio dok nije mogao da skonta zasto mu u braku ide lose, zasto mu deca umiru. Siroti nije znao za Uran koji je bio u njegovoj sedmoj kuci, poceo da mrzi astrologiju, zivot, sebe...
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

To nije objašnjenje kako Mars može vladati Škorpionom..
Sto ne moze, nocni mars, ratnik sa drugog sveta. Mars u Ovnu - samuraj, mars u skorpinu - nindza.
Za mars skorpionski se takodje kaze - nocni mars.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Artemida wrote:
tallamasca wrote: Danas je rastava svakodnevnica. (bez uvrede) :P
Znate li čega je arhetip A R T E M I D A?
Zanimljivo da se sve okrene na muško-ženske odnose, kao da je to najvažnije na svijetu.
Ljubav jest važna,ali je najvažnija ljubav prema samom sebi, samopoštovanje, tek nakon toga dolaze druge ljubavi na red.
No, prije ljubavi je samospoznaja.
Ja znam tko sam i što sam, nikome se ne trebam dokazivati.
Astrologija je vid samospoznaje(i mnogo čega još)mnogi su pokušali i uspjeli na taj način.
Možda Gost isto zna,a sad je vrijeme da se spozna i vrijednost drugih.I da se ljude poštuje, jer iza ekrana sjede neki dragi ljudi, netko sa puno iskustva, a neki tek na početku.Oni koji nisu dostojni, sami odlaze...

Slažem se s tobom. Ljubav je važna, ali ako ćemo komentirati brakove, u većini slučajeva brakovi nastaju ili zbog interesa ili zato što je cura/žena ostala trudna. Nije malo slučajeva maloljetničkih trudnoća i brakova...
A većina tih brakova završi razvodom.

Samopoznaju je danas teško postić, pogotovo kad danas imaš toliko nametnutog od najbanalnijeg primjera kakav je savršeni izgled žene, savršeni izgled muškarca, itd. I uz toliko svega toga mnogi ni mogu doć do svoga "ja", a uz to se i gubi i samopouzdanje.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

A da niste vi malo otisli u offtopic pricajuci o nekim ovozemaljskim problemima?
Mislim, ljubav, brak? Kakve to direktno veze ima sa astrologijom?
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Bezlični wrote:A da niste vi malo otisli u offtopic pricajuci o nekim ovozemaljskim problemima?
Mislim, ljubav, brak? Kakve to direktno veze ima sa astrologijom?
kako nema...pa ovozemaljski problemi su posljedica utjecaja ovih sa nebesa sta ne? :D
Post Reply