Astrologija

User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

I nismo puno razliciti ako hocemo vec u tom kontekstu. Ta energija ti je ko plastelin, sustinski isti al ti moz da ga iskrivis kako zelis. :)
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Gost wrote: Zapravo sve je različito. Toliko manifestacija raznolikosti u kozmosu, da nije ni čudo da dolazi do kolizija.
Što je u stvari dobro, budući da je kozmička maternica još uvijek u porođajnim mukama.
Ako ista energija šiba i daje život meni i tebi, da li to znači da smo isti?
slazem se da je sve razlicito-...u tome i jest car i bit svega...bit cjele igre...i ne neznaci da ista energija koja meni i tebi daje zivot cini nas istim ali jednakim po nekim mjerilima da...a sad mi reci da nemamo utjecaja jedno na drugo i da stvari i bica nisu medjuzavisni...mislis li da kozmos moze bez jednog bica koje je dio njega?
Gost wrote: Povezani, da. Ali povezani smo i s crvom kojeg nesvjesno gazimo jer je presitan, pa ga nismo vidjeli.
Neki veliki egregor gazi nas, jer smo mi pak presitni njemu. No isto smo povezani.
To što životodavna energija prehranjuje sva živa bića, nije nikakva posebna mudrost, niti argument za manifestciju različitosti i ostvarenja vlastite individualnosti unutar kozmičkih zakona.
A možemo i pokušati poništiti sebe i podrediti se neimenovanim energijama, te postati hrana nekih indijskih svinjarija koje proturaju pod duhvnost.
Eto ukratko :)
tko prica o zivotodavnoj energiji koja nas hrani? ja to nisam ni spomenula nigdje...al barem znamo kako ti percipiras izvor ..odnosno Velikog Pokretaca iliti Boga i da imas nerazrjesene konflikte sa indijskim ucenjima ... i problema sa sexualnom energijom :D
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

angelspring wrote: slazem se da je sve razlicito-...u tome i jest car i bit svega...bit cjele igre...i ne neznaci da ista energija koja meni i tebi daje zivot cini nas istim ali jednakim po nekim mjerilima da...a sad mi reci da nemamo utjecaja jedno na drugo i da stvari i bica nisu medjuzavisni...mislis li da kozmos moze bez jednog bica koje je dio njega?
Pa ako ćemo baš tako pristupati. Bogu se živo hebe za ljudska bića. Inače nas ne bi bacio u dimenziju 300 000-ti kamenčić od sunca. :D
Angelina wrote: tko prica o zivotodavnoj energiji koja nas hrani? ja to nisam ni spomenula nigdje...al barem znamo kako ti percipiras izvor ..odnosno Velikog Pokretaca iliti Boga i da imas nerazrjesene konflikte sa indijskim ucenjima ... i problema sa sexualnom energijom :D
Pazi ja sam govorio samo o životnoj energiji. Tj. o jednom stubu osnovnih kozmičkih zakona. O drugom stubu (Yoachin i Boaz) nisam još niti dodirnuo.
Što se tiče indijaca, to je već pitanje poznavanja opširnih studija Pascal Briknera, unutarnjih hermetičkih predaja. Ispravno išćitavanje Blavatske i iskustvo proučavanja samoprozvanih Gurua u hrvatskoj više od 12 godina ;)
A seksualna energija? O tome kad se vidimo na body paintingu :P
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Bog... ja to zovem i percipiram nekako drugacije i rijec Bog ima previse konotacija koje meni ne odgovaraju tako da ne zelim vjerovat u takvog Boga..u biti nemam ja sta tu vjerovat, stvari jesu i nisu u jednakoj mjeri, Bog postoji i onakav u kakvog krscani vjeruju i sve ostale religije, jer ...upoznati smo s jacinom grupne vizualizacije i snage vjerovanja tako da su odredjeni entiteti morali nastat od te silne energije, sad samo ovisi na koju matricu ces se pristekat ak si vjernik tak da ima Boga kojem se zivo hebe za ljudska bica, ima Bog koji je ljubav i svjetlost, ima Bog koji kaznjava i salje uzase na ljude koji su gresni, ima Bog koji jest i nije...ima svasta ugl zivimo u cuspajzu, al dobro samo ocu rec da astrologija odnosno planeti imaju utjecaja na cjelu pricu svojom vibracijom mislim nemogu nemat :D
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Zapravo astronomi su dokazali da samo mjesec može utjecati na nivo vode u tijelu i ljudski mozak jer je dovoljno blizu, a sve ostale planete su predaleko da bi imale bilo kakav utjecaj.
Djeluje dakako i sunce, jer aktivira određene enzime u mozgu i tijelu. No to bi otprilike bilo to.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Gost wrote:Zapravo astronomi su dokazali da samo mjesec može utjecati na nivo vode u tijelu i ljudski mozak jer je dovoljno blizu, a sve ostale planete su predaleko da bi imale bilo kakav utjecaj.
Djeluje dakako i sunce, jer aktivira određene enzime u mozgu i tijelu. No to bi otprilike bilo to.
Kao ljubitelj astrologije ne podnosim ni mesec ni sunce. Sunce zato sto po danu sakriva sve ostale zvezde, a mesec zato sto je mrtva planeta koja je refleksija sunca. Deluju poprilichno licimerno, zar ne? :)

A sta znah o tome da je osho pisao da se mesec "hrani" nama, ja to cuo negde, imas li dodatnih informacija?
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Bezlični wrote: A sta znah o tome da je osho pisao da se mesec "hrani" nama, ja to cuo negde, imas li dodatnih informacija?
Ma ti i ja Bezlični ćemo razgovarati o nekim ezoternim aspektima planeta i zvijezda i egipatskim kultevima kad se jednom vidimo, no ovdje moramo za javnost dati neke realne komponente da se djeca ne inficiraju.

Da se mejsec hrani ljudskom orgonskom energijom je provalio Gurdjieff. Osho ga je demantirao u knjizi "Nebesko sjeme" kazavši da su to bili Gurdjieffovi trikovi kako bi izbacio svoje učenike iz uobičajnog toka razmišljanja o svijetu i svemiru.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Dao sam komentar za Ascensiju na onom SS trupe topiku pa da se ne ponavljam.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
cornie
Posts: 26
Joined: Sun Dec 30, 2007 10:28 am
Location: VARAŽDIN

A što s onim " sami stvaramo svoju stvarnost"?
"Vidjeti svijet u zrncu pjeska, nebo u divljeme cvatu,
Držati beskraj na dlanu ruke i vječnost u jednome satu ...."
Post Reply