Astrologija

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Pa, čuješ,Gost, trebao bi malo pogledati sebe a ne samo kritizirati druge.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

tallamasca wrote:Pa, čuješ,Gost, trebao bi malo pogledati sebe a ne samo kritizirati druge.
čujem ja čujem 8-) , samo ti ne čuješ mene ;)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Gost wrote:
angelspring wrote:na to pitanje vise odgovara jotish - indijska astrologija- koja je temelj astrologije
Nije indijska temelj astrologije, nego kaldejska tj. arapska.
Jooooj zašto se ljudi time bave, a ne znaju osnove
Vidi, vidi, Gost se interesira za astrologiju koju je popljuvao na sve moguće načine :roll:
Ovo je pomalo licemjerno :mrgreen:
Uostalom, zašto bi te čuli kad sam kažeš da negiraš astrologiju!?
Po čemu bi ti bio mjerodavan da te se čuje?
I po čemu tako a priori tvrdiš da je kaldejska početna?Zato što se uopćeno tako svugdje postavlja, a šta onda sa egipatskom?
"Najranije postojeće specifično astrološke zabilješke potječu tek iz 7 st.pr.n.e, ali fragmenti dokumenata iz Mezopotamije ukazuju da su se položaji Sunca, Mjeseca , pet poznatih planeta i ostale pojave poput kometa koristili za proricanje već 2870. g pr.n. e. Postoje još starije karte zvijezda iz Egipta, ali temelj astrološkog sustava koji je još i danas u upotrebi dali su Kaldejci iz Babilona sa svojim detaljnjim promatranjima."
To što ne znamo ne opravdava nas :!:
through the stars I am coming
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Zapravo to iz egipta datira iz predinastičnog i staro je najmanje 15 000 god. , ako ćemo tjerati mak na konac. A Kaldejci su samo preuzeli u prihvatljivoj formi i uobličili ju u nešto što je u osnovnoj ideji korespondentno s ovime danas.

Ja nikad nisam rekao da imam ništa protiv ezoterne astrologije (koja ne gleda u grah, ljubav, posao i ostale svinjarije ... da mi prostite na izrazu), ali imam protiv ovih mambo đambo naivština koje ljudi trtljaju jer nemaju pametnija posla.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Gost wrote:Zapravo to iz egipta datira iz predinastičnog i staro je najmanje 15 000 god. , ako ćemo tjerati mak na konac. A Kaldejci su samo preuzeli u prihvatljivoj formi i uobličili ju u nešto što je u osnovnoj ideji korespondentno s ovime danas.

Ja nikad nisam rekao da imam ništa protiv ezoterne astrologije (koja ne gleda u grah, ljubav, posao i ostale svinjarije ... da mi prostite na izrazu), ali imam protiv ovih mambo đambo naivština koje ljudi trtljaju jer nemaju pametnija posla.

Govori čovjek koji ima toliko iskustva s tim ... Ma daj molim te.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

tallamasca wrote: Govori čovjek koji ima toliko iskustva s tim ... Ma daj molim te.
Ako imaš za dati konstruktivnu kritiku temeljenu na argumentima, no problem.
No ako tvoj post služi samo kao provokacija jer nemaš šta za reći, tada je to jadno. ;)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Gost wrote:
tallamasca wrote: Govori čovjek koji ima toliko iskustva s tim ... Ma daj molim te.
Ako imaš za dati konstruktivnu kritiku temeljenu na argumentima, no problem.
No ako tvoj post služi samo kao provokacija jer nemaš šta za reći, tada je to jadno. ;)
kao i većina tvojih postova...
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

angelspring wrote: kao i većina tvojih postova...
Griješiš, đevojko griješiš. :D
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Gost wrote:Zapravo to iz egipta datira iz predinastičnog i staro je najmanje 15 000 god. , ako ćemo tjerati mak na konac. A Kaldejci su samo preuzeli u prihvatljivoj formi i uobličili ju u nešto što je u osnovnoj ideji korespondentno s ovime danas.

Ja nikad nisam rekao da imam ništa protiv ezoterne astrologije (koja ne gleda u grah, ljubav, posao i ostale svinjarije ... da mi prostite na izrazu), ali imam protiv ovih mambo đambo naivština koje ljudi trtljaju jer nemaju pametnija posla.
Činjenica je da su Kaldejci "preuzeli" tuđe znanje i da je to ušlo u udžbenike ne daje ti za pravo da ih proglašavaš temeljem astrologije!
No, ezoterna , kažeš!?
Jeli time podrazumijevaš zrake ili nešto više?
Znaš li da je ezoterna danas raslojena na nekoliko pravaca, među kojima egzistira i karmička i A.Leovska studija ljudske prirode i ezoterno-magička, da simplificiram.
I tko to kaže da je ljubav svinjarija!?
nažalost, sa ovom si se rečenicom srušio na pod, dao si sam sebi nock-out!
Prije će biti karmička mumbo-yumbo nego ljubav, jel ti to možeš pojmiti?
To, da si fino i ugodno se družeći sa nama, a ne sa visoka, ukazivao na prave probleme šarlatanskih pokušaja izrabljivanja naivaca pomoću kvaziastrološkog znanja, e , već bih te opravdala, ali takva kukavica, dragi moj, samo spušta neplodna jaja u tuđa gnijezda(čitaj-topice)Ovo se direktno odnosi na našu komunikaciju na Hermetizam forumu, jer si nevješto utekao kad sam tražila da ti vidim natalnu kartu, ali zato i dalje lupetaš o naivcima i babama po svim mogućim astrotopicima.
Ponekad se pitam jeli to zato što ne možeš pojmiti astrologiju, jer ti je previše 10-20 godina za proučavanje, pa ajmo zablatiti ono što ne kužimo.
Jedino što očekujem od tebe je da se fino ispričaš meni i svim astrolozima ,koji godinama proučavaju i marljivo rade, uvijek na usluzi mnogim dušama kojima pomoć treba.
Jer to ja radim!Volim ljude i pomažem!
A ti?
Pun si ogorčenja i poruge i ne pomažeš ama baš ništa!
Tu je i korijen EZOTERNE astrologije, dragi moj...bez obzira na ove oštre riječi i dalje te volim, ali i tražim od tebe da poštuješ i mene i ostale koji te okružuju!!!
Ako ne razumiješ astrologiju, a to se jasno vidi, pokušaj razumjeti ljude.
Pokušaj vidjeti ljude u ezoternom svjetlu, koje tako negiraš, pokušaj makar doživjeti da te ljudi vole i kad se sa tobom svađaju, kao sad ja, ali te ne odbacujem, jer i dalje razgovaram!
Ne bih mogla biti inicirani astrolog , a da ti nisam sve ovo rekla
Ne bih mogla biti čovjek, a da ne vidim koliko ti treba ljubavi
Ne bih ti ništa napisala, da ti ne treba baš ovako napisati
Pa sad opet nastavi sa gorkim sarkazmom
:roll:
through the stars I am coming
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Artemida wrote: Činjenica je da su Kaldejci "preuzeli" tuđe znanje i da je to ušlo u udžbenike ne daje ti za pravo da ih proglašavaš temeljem astrologije!
Radi se o tome da je Kaldejska temelj današnje astrologije, tj. arapska astrologija koja je iz nje proizašla.
No, ezoterna , kažeš!?
Jeli time podrazumijevaš zrake ili nešto više?
Ezoterna je ona koja se poučava u Redovima s pedigreom.
Znaš li da je ezoterna danas raslojena na nekoliko pravaca, među kojima egzistira i karmička i A.Leovska studija ljudske prirode i ezoterno-magička, da simplificiram.
Ne to ti je još uvijek egzoterna.

I tko to kaže da je ljubav svinjarija!?
Dobar pokušaj stavljanja riječi u moja usta tj. slova, koje nikad nisam rekao, no to govori nešto o tvojoj psihi, čim stvari na ovaj način interpretiraš.
Nisam nikada rekao da je ljubav svinjarija. Nego sam rekao da je gledanje u grah (čitaj astrologiju) da bi se nekom tumačila ljubav svinjarija.
Jer to ja radim!Volim ljude i pomažem!
To ti kažeš.
A ti?
Pun si ogorčenja i poruge i ne pomažeš ama baš ništa!
Previše se baviš drugima, a malo samom sobom.
Tu je i korijen EZOTERNE astrologije, dragi moj...bez obzira na ove oštre riječi i dalje te volim, ali i tražim od tebe da poštuješ i mene i ostale koji te okružuju!!!
Uh, tu si smješala puuuno stvari.
Prvi nisam tvoj dragi, nismo se još seksali. :D
Sumnjam da ti ikoga voliš :D
Traži, traži pa ćeš naći :D
Poštovanje je jedna stvar, uvažavanje gluposti nešto sasvim drugo :D
Ako ne razumiješ astrologiju, a to se jasno vidi....
Ne bih mogla biti inicirani astrolog.
Ti tvrdiš (i još mnogi neupučeni) da planete vladaju zvijezdama i sazviježđima, toliko o tvojem znanju astrologije.
Pa sad opet nastavi sa gorkim sarkazmom
You Got It. :D

Jedna preporuka knjige od Oshoa za tebe:
Take it easy (Volume I and II)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply