Tranziti

Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Osjećate li trenutno utjecaj nekog planeta? Što vam donosi najveće promjene?

Što se moje malenkosti tiče retro Sa mi radi neke poteškoće, Ma daje energiju, možda i previše. :) A i Mo je donio nedavno neka čudna raspoloženja.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Osjećate li trenutno utjecaj nekog planeta?
NE
Što vam donosi najveće promjene?
NIŠTA
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Meni Saturn od jesenas gazi ascendent i to se tačno videlo po stvarima koje mi se dešavaju, naročito kad je krenuo retrogradno i ponovo prešao asc.
No, ja sam primarno đotiša, tako da remedije tu dosta pomažu.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Dunja wrote:Osjećate li trenutno utjecaj nekog planeta? Što vam donosi najveće promjene?
Što se tiče tranzita tu su uvijek i samo Saturn i Jupiter. Ostale su planete nesigurne za bilo kakve prognoze ili tranzitne utjecaje.

Osjećam ih uvijek.

Dovraga i bestraga. :mrgreen:
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Baphomet wrote:
Dunja wrote:Osjećate li trenutno utjecaj nekog planeta? Što vam donosi najveće promjene?
Što se tiče tranzita tu su uvijek i samo Saturn i Jupiter. Ostale su planete nesigurne za bilo kakve prognoze ili tranzitne utjecaje.

Osjećam ih uvijek.

Dovraga i bestraga. :mrgreen:
Ham, mene je i Pluton, iako ja njega ne priznajem, rasturao kad mi je gazio zaboravih već šta. No, nije li zapravo i deo našeg posla da te aspekte, kao oni koji pretenduju da budu magičari, a neki i tantrici, transformišemo u nešto pozivnije i tako ostvarimo neku korist od njih?
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Gwydion wrote:Ham, mene je i Pluton, iako ja njega ne priznajem, rasturao kad mi je gazio zaboravih već šta. No, nije li zapravo i deo našeg posla da te aspekte, kao oni koji pretenduju da budu magičari, a neki i tantrici, transformišemo u nešto pozivnije i tako ostvarimo neku korist od njih?
Ja ga baš i nisam nešto osjećao dok mi je prije par godina prolazio preko sunca.

A što se tiče transformacije, mislim da mi ne možemo te energije transformirati kako želimo već da smo mi medij koji prima te energije a o čistoći medija zavisi i kako će se te energije ispoljiti u vanjskom svijetu.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Baphomet wrote:
Gwydion wrote:Ham, mene je i Pluton, iako ja njega ne priznajem, rasturao kad mi je gazio zaboravih već šta. No, nije li zapravo i deo našeg posla da te aspekte, kao oni koji pretenduju da budu magičari, a neki i tantrici, transformišemo u nešto pozivnije i tako ostvarimo neku korist od njih?
Ja ga baš i nisam nešto osjećao dok mi je prije par godina prolazio preko sunca.

A što se tiče transformacije, mislim da mi ne možemo te energije transformirati kako želimo već da smo mi medij koji prima te energije a o čistoći medija zavisi i kako će se te energije ispoljiti u vanjskom svijetu.
E vidiš prijatelju, time se bavi đotiš - koje mere primeniti da bi se neke stvari transformisale. Mantre, puđe. postovi, druđtvene akcije, recitovanje tekstova, paljenje obrednih vatri i sl :D
I tu je razlika između konsultantizma indijske i fatalizma zapadne astrologije. Zato se meni đotiš i svideo...
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Gwydion wrote: E vidiš prijatelju, time se bavi đotiš - koje mere primeniti da bi se neke stvari transformisale. Mantre, puđe. postovi, druđtvene akcije, recitovanje tekstova, paljenje obrednih vatri i sl :D
I tu je razlika između konsultantizma indijske i fatalizma zapadne astrologije. Zato se meni đotiš i svideo...
Ali zar to nije slicna stvar?

Čistiš sebe (transformiraš) mantrama i postovima da bi se te energije kroz tebe transformirale. Primjena tih stvari mjenja čovjeka ;)
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Gwydion wrote:Meni Saturn od jesenas gazi ascendent i to se tačno videlo po stvarima koje mi se dešavaju, naročito kad je krenuo retrogradno i ponovo prešao asc.
No, ja sam primarno đotiša, tako da remedije tu dosta pomažu.

Kod mene slično, prošle godine prolazio preko Asc ali još čekam da to napravi i po drugi put, sad je ipak lakše nego prošle godine, tada je ipak šetao XII kućom.Ako znaš išta što bi pomoglo da olakša taj prelazak, slušam... :) :mrgreen:

A Ju ne osjećam toliko, barem mi se tako čini dok je recimo Ma nedavno dao mnogooo energije, samo kratko. :D
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Tamno plavi safir
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply