Natalne karte

Terebellum
Posts: 12
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:09 pm

Tu sam za natalne ako neko zeli pomoc ili diskusiju. Vidim da su uglavnom stariji postovi, nisam sigurna ko je ovde, a ko ne..
nada
Posts: 200
Joined: Sun Apr 04, 2010 8:41 pm

ja sam jos tu

puno ti hvala.

mozes mi nesto reci sto stoji kod mene
Terebellum
Posts: 12
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:09 pm

nada wrote:ja sam jos tu

puno ti hvala.

mozes mi nesto reci sto stoji kod mene
Nado, evo je tvoja natalna, ako su podaci tacni:

Image

Ja cu poceti s nekim tumacenjem, pa se ti ubaci da vidimo sta te najvise zanima i ima li istine u ovome.

Sama kombinacija znaka i podznaka je zanimljiva, jer s jedne strane imamo Lava, vatreni znak, koji je ekstrovertan, tezi otkrivanju i prikazivanju u javnosti, svestan svojih vrednosti. S druge strane, ascedent Ribe tvojoj licnosti daju jedan sasvim drugaciji ton. Poslednji znak zodijaka se odlikuje misticnoscu, tajnovitoscu i duhocnoscu. Radi se o licnosti koja zivi kroz svoj unutrasnji duhovni zivot, ima puno snova, izrazenu intuiciju, empatiju. Dakle, podznak je znak kojim pocinje prva kuca-ona koja se odnosi dirktno na nas same, nas duh i telo. Oba vladara prve kuce se nalaze u sedmoj, u kuci partnerstva i braka. Jupiter u Devici i Neptun u Vagi, pa bi osoba trebala da tezi jedinstvu s partnerom, a obzirom da prvim poljem vlada znak riba, to bi bilo jedinstvo i ujedinjenje na spiritualnom nivou. Znak ovna je ukljesten u prvom polju, pa ce njegove karakteristike, kao i karakteristike planete Mars biti umanjene, s tendencijom da se aktiviraju u kasnijem periodu zivota. Druga kuca je kuca materijalnih pogodnosti i sistema vrednosti, dobro je sto se nalazi u svom prirodnom znaku bika. Vladar venera je u 6. kuci sto ukazuje da se najvise iz ovih oblasti stice svojim radom ili sluzenjem drugima, takodje osoba postuje umetnost i ima smisla za estetiku i lepo. Treca kuca je ukljestena u blizancima, ovo je kuca saobracaja, komunikacija, blize okoline i brace i sestara. Nije mnogo izrazena, ali dobro je sto je u prirodnom znaku jer daje ziv duh i razlicita interesovanja. Cetvrta kuca takodje pocinje u znaku blizanaca, vladar u 6. Mislila sam da kasnije prodjemo kroz aspekte, ali merkur kao vladar ima neki kvadrat sa Saturnom, pa je moguca i neka porodicna karma, doduse, dobro je sto ima konjukcije sa Marsom i Venerom. Sad idemo na izrazenije kuce. Peta kuca pocinje u znaku Raka i tu se nalaze 2 planete u lavu, Sunce i Uran. Kako je ovo kuca ljubavi i dece, dobro je sto se nalazi u plodnom znaku, a mesec je kao vladar u sedmom polju pa se lako tezi harmoniji, a partnersta se sklapaju samo iz ljubavi. Jedino ovaj Uran u 5 polju moze da smeta, pa tako kod nekih donosi probleme sa zacecem ili neobican ljubavni zivot, neocekivane trudnoce, a ako deca postoje, onda mogu razviti neobicna interesovanja i talente. To je i kuca kreativnosti i svega sto stvaramo. Sesta kuca je ovde prilicno izrazena, Mars i Pluton u Lavu i Venera i Merkur u devici. Vladar 6. kuce se nalazi u 5. Sesta kuca se odnosi na dnevne navike, zdravlje, radno mesto, prakticne sposobnosti. Planete koje se nalaze u njoj kazu u kom se pravcu ove aktivnosti razvijaju. Sedma kuca je sledeca, pocinje u devici, sa Jupiterom, Neptunom i Mesecom, to je kuca braka i partnerstva, planete su uglavnom benefici ovde. Znak vage koji i sam vlada partnerstvom ovde je ukljesten, pa moze doci do kasnijeg aktiviranja. Cini mi se da ti je bitno partnerstvo, ali ne znam kako podnosis ukljestenu Vagu. Osma kuca je nasa mracna kuca, tice se smrti, seksa, okultizma i onog skrivenog. Kuca je izrazena jer pocinje u skorpionu koji je prirodni znak, a ciji se vladari nalaze u 6. kuci-svakodnevica. Ono sto je zanimljivo, tu ti se nalazi Severni mesecev cvor koji u neku ruku oznacava sta je nas cilj u ovom zivotu i direktno je povezan s karmom. Takodje, Saturn se nalazi u istoj kuci, a to je planeta koja vlada karmom i nasim prethodnim zivotima. Saturn je nekad bio poistovecivan sa samim djavolom, ali se moderna astrologiija slaze da je bolje koristiti izraz "Veliki ucitelj". Saturn je inace vrlo blizu devete kuce, tako da i na nju ima uticaj, a to je kuca visih znanja, obrazovanja,dalekih putovanja i inostranstva. Ukljestena je u Strelcu, jupiter je u 7, moguca su putovanja s partnerom na primer. 10. kuca je polje karijere i statusa, takodje pocinje u Strelcu, moguce su promene u ovoj oblasti, uticaj inostranstva, obrazovanja, kao i partnera i javnosti jer je vladar u 7. To je MC, odnosno medium coeli ili sredina neba, tacka kojoj tezimo, cilj. Strelac kao znak ne voli da bude sputan i tezi bezgranicnoj slobodi uma. 11. kuca se tice prijatelja, humanosti, njome vlada Saturn jer pocinje u Jarcu, pa je ova oblast uslovljena prirodom 9 i 8 kuce. Konacno 12 kuca se odnosi na nas unutrasnji zivot, tajne, skriveno i misteriozno, ovo je nasa psiha i ono sto samo mi znamo i sto je samo nama poznato. Pocinje u znaku vodolije koja se tice slobode, svega novog, beskrajne ljubavi, a vladari su Uran iz 5. kuce i Saturn. U 12. kuci je i Chiron koji se definise kao nasa slaba tacka ili ono sto nas na neki nacin boli, ono sto nam znaci i gde ulazemo sebe.

Toliko o kucama, sada bi trebalo da pogledamo aspekte i razjasnimo stvari.Ja sam ovo samo najosnovnije nabacala. Primecujem da ima puno ukljestenih kuca i znakova, to sve donosi kasnije aktiviranje. Ne znam da li da krenem redom po planetama ili od odredjenog polja? Kvadrati se smatraju teskim aspektima, kao i opozicije, trigoni i sekstili su pozitivni, a konjukcije zavise od prirode planeta.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Koji sve podaci trebaju za natalnu kartu?jer sam mislila ako nije ti muka da meni uradis antalnu kartu kao sto si nadi. Unaprijed zahvalna.
Terebellum
Posts: 12
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:09 pm

little wich wrote:Koji sve podaci trebaju za natalnu kartu?jer sam mislila ako nije ti muka da meni uradis antalnu kartu kao sto si nadi. Unaprijed zahvalna.
Datum rodjenja, vreme i mesto. Nadi sam tek pocela, ima tu jos mnogo toga. Ja jos uvek ucim, a simbolika je ogromna. Ostavi podatke pa cu krenuti i tebi da tumacim.
User avatar
babuhab
Posts: 89
Joined: Fri Dec 12, 2008 5:11 pm
Location: zagreb

Terebellum wrote:Tu sam za natalne ako neko zeli pomoc ili diskusiju. Vidim da su uglavnom stariji postovi, nisam sigurna ko je ovde, a ko ne..
evo i ja sam tuuu.. kako da si svoju napravim pa da mi bolje objasnis :)
Terebellum
Posts: 12
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:09 pm

babuhab wrote:
Terebellum wrote:Tu sam za natalne ako neko zeli pomoc ili diskusiju. Vidim da su uglavnom stariji postovi, nisam sigurna ko je ovde, a ko ne..
evo i ja sam tuuu.. kako da si svoju napravim pa da mi bolje objasnis :)
Mozes preko astro.com da uradis kartu, izaberi free horoscopes-horoscope drawings and calculation-pa onda chart draving, ascendant ili extended chart selection, ili ostavi podatke ovde. Je l' se vec razumes u astrologiju?

Meni je jako zanimljiv i uticaj planeta na ljude i energija koju nam salju, i sta se sve moze s tom enegijom. Uvek povezujem magiju sa astrologijom...
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Rodjena sam 12.05.1987 u 11.20 u Baru (Crna Gora ). Hvala
User avatar
babuhab
Posts: 89
Joined: Fri Dec 12, 2008 5:11 pm
Location: zagreb

hej terebellum ma nes sitnooo znam.. al bum ti ja tu napisala ak nije problem

rodjena 25.02.1989. u 12:35 u zagrebu
User avatar
babuhab
Posts: 89
Joined: Fri Dec 12, 2008 5:11 pm
Location: zagreb

jos nis :(
Post Reply