Natalne karte

User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

mislim da je to apsolutno individualna stvar i kao takva se treba postivati
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Naravno, ali tesko ostvarivo kako od strane onoga koji daje tako i od onoga koji uzima. Mislim da je taj način djelovanja (ja tebi - ti meni) preduboko ukorjenjen u ljudsku psihu da bi se mogao tek tako izbaciti.
I ne duhovnost, pokvarenost, licimerje.. sve je to ukorenjeno u ljudsku psihu, jel to treba da bude opravdanje da ne budemo takvi?

Niko ovde nije pricao o grand planu za izbacivanje toga, samo razmisljanja.

mislim da je to apsolutno individualna stvar i kao takva se treba postivati
I ubistvo drugog coveka je apsolutno individualna stvar. Sve je apsolutno individualna stvar.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Svi imamo urođen taj unutarnji osjećaj za ispravno.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Bezlični wrote:
mislim da je to apsolutno individualna stvar i kao takva se treba postivati
I ubistvo drugog coveka je apsolutno individualna stvar. Sve je apsolutno individualna stvar.
je i nije...nista sto je nasilno ne odobravam, ali izrada horoskopa je nesto u sto su ukljucene dvije osobe i obje to zele i pristaju na to, dakle svojevoljno, nema nasilja i kao takvo je posteno, isto tako i naplata istog nemoras ti platit al nemoras niti trazit od te osobe da ti izradi horoskop
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Bezlični wrote:
Naravno, ali tesko ostvarivo kako od strane onoga koji daje tako i od onoga koji uzima. Mislim da je taj način djelovanja (ja tebi - ti meni) preduboko ukorjenjen u ljudsku psihu da bi se mogao tek tako izbaciti.
I ne duhovnost, pokvarenost, licimerje.. sve je to ukorenjeno u ljudsku psihu, jel to treba da bude opravdanje da ne budemo takvi?
Zaboravio sam napomenuti da je taj princip (ja tebi - ti meni) zapisan i u genima jer je to bila jedna od osnova za prezivljavanje ljudske rase. Zato smatram da ga se teško riješiti.

Pokvarenost i licimerje nisu mogli, bar u početku, preživjeti i razmnožavati se pošto bi nosioci tih gena ili razmišljanja ubrzo bili izbačeni iz društva.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Astrolozi ulažu velik trud u razvoj svog posla. Oni kvalitetni možda rade sa klijentima sat-dva tjedno i povrh toga se nekoliko sati dnevno razvijaju u tom polju za svoj gušt. Ako astrolog uloži više godina truda u svoju struku, on to može dati besplatno ako želi ili to naplatiti. Nema tu nikakve karme, dharme ni sličnih bakrača - u tih sat-dva koju mu trebaju za tumačenje on može biti na kavi s frendom, kuhati ručak, gledati TV ili buljiti u plafon. Slušanje tuđih problema ima svoju cijenu, a priča o pohlepi je univerzalno pitanje. Ako će astrolog naplaćivanjem tumačenja postati pohlepan u tolikoj mjeri da počne raditi loše, to znači da ni prije nije bio naročito stabilan.

Puno mi je zanimljivije pitanje zašto je sasvim normalno naplatiti pečenje kolača i web dizajn, a u duhovnim disciplinama priča o novcu uvijek otvara burne rasprave.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

CousinDeth wrote:Astrolozi ulažu velik trud u razvoj svog posla. Oni kvalitetni možda rade sa klijentima sat-dva tjedno i povrh toga se nekoliko sati dnevno razvijaju u tom polju za svoj gušt. Ako astrolog uloži više godina truda u svoju struku, on to može dati besplatno ako želi ili to naplatiti. Nema tu nikakve karme, dharme ni sličnih bakrača - u tih sat-dva koju mu trebaju za tumačenje on može biti na kavi s frendom, kuhati ručak, gledati TV ili buljiti u plafon. Slušanje tuđih problema ima svoju cijenu, a priča o pohlepi je univerzalno pitanje. Ako će astrolog naplaćivanjem tumačenja postati pohlepan u tolikoj mjeri da počne raditi loše, to znači da ni prije nije bio naročito stabilan.
Prvo i osnovno astrolog ne može uopće ništa suvislo reći osobi, a kamoli riješti njegove životne probleme.
Prodaja magle nije etičko i moralno djelo.
CousinDeth wrote:Puno mi je zanimljivije pitanje zašto je sasvim normalno naplatiti pečenje kolača i web dizajn, a u duhovnim disciplinama priča o novcu uvijek otvara burne rasprave.
Zato što se istinska duhovnost nije nikad naplačivala od doba drevne grčke, egipta i perzije pa sve do danas.
Oni koji stvarno nešto znaju - to dijele besplatno, a pogotovo ako ti to pripada. Jer tko je on da ogluši o božanske omene.
Cijeli sustav naplate duhovnosti je došao iz new age i fluffy bunny ezoterija, kao naknada na njihovo nemilosrdno guljenje očajnika.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Teško je danas vidjeti istinu usred tolko smeća, ljudi trčkaraju za ispunjenjem svojih želja, jedno ispunjenje dovodi do novog ogorčenja - nove želje. Komercijalizacija, trgovina, sve iskrivljene vrijednosti. Moralne i etičke granice pomaknute su na krajnju marginu. Sve tako tužno. Onda ljudi u nekom trenutku žele čuti o budućnosti u kojoj su sve želje namirene. Koga danas astrološki profil zanima s neke spiritualne pozicije? Ne zanima. Pa u čemu je problem onda masno platiti tumačenje, plačamo razne druge nepotrebne stvari.
Astrološki profil napravljen od strane pravog majstora koji u jednu ruku treba biti recimo "duhovnjak" je jedna sasvim druga priča.
Netko će mi izraditi profil i ja ću ga bez pogovora platiti, ali budimo na čisto, znamo što ću dobiti.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Gost wrote:[
Prvo i osnovno astrolog ne može uopće ništa suvislo reći osobi, a kamoli riješti njegove životne probleme.
Prodaja magle nije etičko i moralno djelo.
.
Da je to tako, astrologija ne bi preživjela sve ovo vrijeme :D
Drugo, tko si ti da stalno "pljuckaš"po nekoj disciplini, kao što je npr. astrologija!?
Treće, ne i posljednje, uz svo dužno poštovanje, a šta ti prodaješ po forumima, ako ne maglu!
nigdje dosad nisam vidjela da nekog nešto učiš, a kamoli da činiš neko DOBRO!
Ako sam pogriješila, pokaži nam
;)
Jedino što znaš, to si pokazao sto puta, je spominjanje dječice i babuška.Ako ti je ovaj način komuniciranja jedini, ne vidim šta radiš po forumima, osim što čekaš u zasjedi kako bi nekog zaskočio već predvidivim:"Čuvajte dječicu"ili "Ti prodaješ maglu"
Gdje leži tvoja etika!?
through the stars I am coming
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Artemida wrote:
Gost wrote:[
Prvo i osnovno astrolog ne može uopće ništa suvislo reći osobi, a kamoli riješti njegove životne probleme.
Prodaja magle nije etičko i moralno djelo.
.
Da je to tako, astrologija ne bi preživjela sve ovo vrijeme :D
Drugo, tko si ti da stalno "pljuckaš"po nekoj disciplini, kao što je npr. astrologija!?
Treće, ne i posljednje, uz svo dužno poštovanje, a šta ti prodaješ po forumima, ako ne maglu!
nigdje dosad nisam vidjela da nekog nešto učiš, a kamoli da činiš neko DOBRO!
Ako sam pogriješila, pokaži nam
;)
Jedino što znaš, to si pokazao sto puta, je spominjanje dječice i babuška.Ako ti je ovaj način komuniciranja jedini, ne vidim šta radiš po forumima, osim što čekaš u zasjedi kako bi nekog zaskočio već predvidivim:"Čuvajte dječicu"ili "Ti prodaješ maglu"
Gdje leži tvoja etika!?
Moram priznat da se slazem s tobom u potpunosti.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply