Natalne karte

User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Bezlični wrote:
Artemida wrote:Po tvome , nijedan astrolog na svijetu nema pravo zaraditi na astrološkoj analizi?
Ako je i uzvišeni zanat, svaki se zanat plaća, zar ne?
Ima on pravo da zaradi. Al nije eticki. Razlika raditi i raditi stvar koju volimo.
Drugo ti tu preuzimas neku odgovrnost, za necij zivot. On dolazi da mu pomognes, u tvojim ocima dolazi da mu uzmes pare. Kasnije ili pre puknes, t.j krenes za kintom.

Zato je astrologija i komercijalizovana, unistena i javljaju se po tv-u razni kvazi astrolozi.

Sretao sam ljude koji su znali ljude koji rade neke... "carobne stvari" eto prirodno talentovani, mogu da izlece nekog, ili imaju neku dozu vidovitosti. Svaki koji je znao da radi stvar, pravilno, stvarno a ne da je neki sharlatan - nije naplacivao. Napravi paralelu.
Vidi,Bezlični, u osnovi ja se slažem sa tobom da duhovnost treba dijeliti...zato sam tako i angažirana po forumima, rado dajem sve od sebe da pomognem, koliko god mogu.
I nastavit ću tim putem..ne samo preko astrologije.
Ali nikad mi neće otići sa očiju naslovnica M.Dupora u kojoj je faximil pisma Tina Ujevića"...napravite mi natalnu, ako može badava.."
Ako čovjek traži da mu se ne naplati, jer stvarno ne može, bilo bi strašno ne pomoći.
A bome, bilo bi strašno i da astrolog radi 24 sata na dan jer mu se javljaju stotine njih zato što radi besplatno.
Astrolog mora znati granice, jer prvo mora sebe voljeti i poštovati da bi mogao i druge!
Čovjek mora znati davati, ali ne zaboraviti i uzimati.
Astrolog mora znati i naplatiti, jer je radio, pa makar naplatio 1 kunu.
Eto, sad mislite što želite, ali ja ću po svome, po netu radim maximalno koliko mogu i to je naravno besplatno, ali kad netko dođe na moja vrata i ne kaže da ne može platiti, naplatit ću.
Koliko, procijenit ću sama :D
through the stars I am coming
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Pa istina. Zašto bi ti kao astrolog trošila svoje dane radeći natalne karte za druge? Ipak i tebi treba novac za život. Logično da ako ti se toliko ljudi javlja da ćeš naplatit. Ali način na koji funkcioniraju kvazi "astrolozi" je taj što se okolo reklamiraju, i rade cirkus oko toga. i upravo zbog toga malo ljudi vjeruje u to. A oni koji vjeruju u nešto što se tiče astrologije, je horoskop.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Artemida što se zamaraš, tako dugo dok sama znaš da činiš ispravno šta te briga, sve ostalo je samo mišljenje... Tako dugo dok to radiš čistog nauma nema greške. Da vidiš kakva se sve čitanja daju tamo vani boli glava. Osobno mislim da i kod astrologije vrijedi ona čarobnjaška :) ako te pitaju ti ih usmjeri, ali ne utječi na njihovu odluku...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Emina, Talamasca, hvala na mišljenju. :D
Željela bih da znate da se ne opterećujem ovom temom, ali mi je zanimljiva, ne kao astrologu, nego kao čovjeku.
Davno, davno, kad sam nekome davala komad zlata, odgovoreno mi je da sigurno nije pravi kad se daje,tad sam naučila tako jednostavnu logiku, o kojoj sam napisala u postu prije, što cijeniš ti, cijene i drugi, a kad daješ mora se znati koliko je vrijedno( bez obzira na mjerila vrijednosti) to što daješ, inače se" biserje prosipa pred svinje".
Meni je ovime iscrpljena tema ;)
through the stars I am coming
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

emina wrote:Artemida što se zamaraš, tako dugo dok sama znaš da činiš ispravno šta te briga,
Pa upravo zato što njezino unutarnje biće ne zna da radi isparvno, zato se toliko i smara opravdati reciklirano znanje vlastite samovažnosti.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Artemida wrote:
Gost wrote:[
Prvo i osnovno astrolog ne može uopće ništa suvislo reći osobi, a kamoli riješti njegove životne probleme.
Prodaja magle nije etičko i moralno djelo.
.
Da je to tako, astrologija ne bi preživjela sve ovo vrijeme :D
Drugo, tko si ti da stalno "pljuckaš"po nekoj disciplini, kao što je npr. astrologija!?
Treće, ne i posljednje, uz svo dužno poštovanje, a šta ti prodaješ po forumima, ako ne maglu!
nigdje dosad nisam vidjela da nekog nešto učiš, a kamoli da činiš neko DOBRO!
Ako sam pogriješila, pokaži nam
;)
Jedino što znaš, to si pokazao sto puta, je spominjanje dječice i babuška.Ako ti je ovaj način komuniciranja jedini, ne vidim šta radiš po forumima, osim što čekaš u zasjedi kako bi nekog zaskočio već predvidivim:"Čuvajte dječicu"ili "Ti prodaješ maglu"
Gdje leži tvoja etika!?
Ti si svoje znanje pokazala tvrdeći da planete vladaju zvijezdama, i svaka daljnja rasprava o tvom znanju je bespredmetna.

A što se mene tiče...
Jednom dok se Zen majstor Seughn Sahn tek netom preselio u ameriku, imao je u susjedstvu jednog dječaka koji ga je stalno gađao kamenjem. Zen majstor je prvo pokušao razgovarati s dječakom, pa s negovim roditeljima, pa je pokušao ignorirati, no dječak je i dalje bio uporan. Tada je jednog dana Zen majstor uzeo štap i karate urlicima se zaletio na dječaka koji je dakako šmugnuo glavom bez obzira i više se nikad nije vratio u njegovu blizinu.
Učenici iz kuće Seughn Sahna su to vidjeli i pitali majstora: "Ali zar budizam nije put ljubavi i suosjećanja?"
Zen majstor je podigao prst i rekao: "Demoni razumiju samo demone."

Cheers
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Artemida wrote:Vidi,Bezlični, u osnovi ja se slažem sa tobom da duhovnost treba dijeliti...zato sam tako i angažirana po forumima, rado dajem sve od sebe da pomognem, koliko god mogu.
I nastavit ću tim putem..ne samo preko astrologije.
Ali nikad mi neće otići sa očiju naslovnica M.Dupora u kojoj je faximil pisma Tina Ujevića"...napravite mi natalnu, ako može badava.."
Ako čovjek traži da mu se ne naplati, jer stvarno ne može, bilo bi strašno ne pomoći.
A bome, bilo bi strašno i da astrolog radi 24 sata na dan jer mu se javljaju stotine njih zato što radi besplatno.
Astrolog mora znati granice, jer prvo mora sebe voljeti i poštovati da bi mogao i druge!
Čovjek mora znati davati, ali ne zaboraviti i uzimati.
Astrolog mora znati i naplatiti, jer je radio, pa makar naplatio 1 kunu.
Eto, sad mislite što želite, ali ja ću po svome, po netu radim maximalno koliko mogu i to je naravno besplatno, ali kad netko dođe na moja vrata i ne kaže da ne može platiti, naplatit ću.
Koliko, procijenit ću sama :D [/color]

Ako radi 24 sata za novac, kasnije ili pre mu novac udje u glavu, i samo mu je on u glavnom bitan a ne astrolosko znanje. A to je jednostavno tako-takvi su ljudi.. nesavrsheni. Prvo pravilo etike(zivotne etike) po meni jeste negovati svoje znanje, svoj duh, i sve svoje osobine... ako neko oseti zamor i napor pri tumacenju natalne - ne treba da je tumaci, ako mu to tesko pada. Pre cu uraditi jednu natalnu besplato u godini a odbiti nih 299 ali da je radim kvalitetno nego naplatiti 300 natalnih u godini i sve ih uraditi traljavo.

A i ne moze se svakom pomoci pa da mu das sudbinu na dlanu, od tachke do tachke. You can lead man to a reason but you cant make him think

Ako razumes sta zelim reci.
="Gost"]
Učenici iz kuće Seughn Sahna su to vidjeli i pitali majstora: "Ali zar budizam nije put ljubavi i suosjećanja?"
Zen majstor je podigao prst i rekao: "Demoni razumiju samo demone."
Ko seje nasilje - nasilja se i plasi. :)
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Bezlični pošto tebi tumačenja tako dobro idu, ako te ne mrzi daj meni napravi ;)pa ćemo se već đorat za nešto...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Čim netko čuje da se baviš horoskopom ili tarotom, htjeti će tvoje vrijeme da im napraviš tumačenje. Onda će te pitati pitanja od onog dobrog "koji me izazovi očekuju u sljedećoj godini" do trivijalnosti tipa "hoću li proći sutrašnji ispit". Kada istim ljudima kažeš da si odlučio naplaćivati svoju uslugu, bit će ih puno manje, a pitanja će biti kvalitetnija i smislenija, a tvoj savjet će više cijeniti. Ako svoje znanje daješ besplatno, to šalje poruku da je bezvrijedno, bez obzira na realno stanje stvari.

S druge strane, ne treba se postavljati isključivo po principu "pare na sunce ili fuck off". Na posljednjoj Ezoterici mi je prišla žena koja mi je odmah rekla da je već bila na 3 tumačenja i da bi htjela još jedno. Odgovorio sam joj da će joj još jedno napraviti samo zbrku u glavi i da to nije dobra ideja. Inzistirala je da razgovara sa mnom i rekao sam joj da tumačenje tarota naplaćujem, ali da je mogu saslušati kao psiholog. Ispostavilo se da ima problem u području u kojem imam puno iskustva pa sam joj dao nekoliko korisnih savjeta.

Neka tumačenja naplaćujem, za druga razmjenjujem usluge (jedan klijent mi je platio kartama za kazalište), a ponekad radim besplatno. Kvalitetan savjetnik ima svoj kodeks časti i njega se drži.

Kao što je bolesno grabiti novac, tako je bolesno i bježati od njega.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Čekaj malo, ti si psiholog, a naplačuješ tarot i baviš se ezoterijiom? :shock:
Mislim da je nekom vrijeme da potraži stručnu pomoć kod kolega.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply