Astrološki izazov

Post Reply
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Budući da se Gđica. Artemida prozvala kao pripadnik misterijske tradicije i kao osoba koja je upućena u unutarnje misterije astrologije, ovim putem je izazivam na javni bezopasni dvoboj i verifikaciju njezinog znanja i tvrdnji.

Ovdje će pronaći jedan kompleksni astrološki glif ->

Neke samo osnovne indicije su navdene u tekstu s desne strane.
Budući da je korisnica Artemida upućena u misterije, ne bi joj trebao biti problem da nam malo rastumačiti ovu kompleksnu astrološku kartu. 8-)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Dvoboj?
Prepoznala sam te, "D" sa Hermetizam Foruma , a i tamo si uspio ugasiti forum svojim provokatorskim stavovima , nadam se da ti ovdje neće uspjeti
Možete pogledati
http://www.hermetizam.com/forum/topic.a ... hichpage=3način na koji to on radi
Sve objašnjavaju tvoje riječi
:"Kada sam rekao da mi "nisu jasni ljudi koji..", ja to nisam pitao, već izjavio. Meni osobno takvi ljudi nisu jasni. Forum. Javna rasprava. Škola? Društvo u kojemu živimo? Naša okolina?
Gore navedeno razvija ličnost, a ne duševnost. Sada se tu postavlja pitanje.. Misliš li ti da astrologija pridonosi ljudskom duševnom (duhovnom, zovimo ga kako god) razvoju ili razvoju ličnosti? To su dvije potpuno drukčije stvari. To što ti otkrivaš nešto na razini uma, to je samo intelektualno znanje.
U školi nisam naučio apsolutno ništa vezano uz duhovni razvoj. Toga u školama nema.
No, opet ponavljam, moje je mišljenje da čovjek preko astrologije ne može doći do ostvarenja. Nikada nisam čuo da je netko dosegao ostvarenje putem astrologije
A i prema onome što znam, astrologijom su se bavili samo inicijanti pojedinih misterijskih tradicija, tamo u srednjem vijeku, renesansi itd. zato što su jedino oni bili u stanju shvatiti neka dublja znanja o astrologiji, ali opet, i to su bila samo znanja i možda malo dublje razumijevanje od onoga koji imaju današnji samoprozvani astrolozi. Dakle ostvarenja nema
."
Kakav dvoboj sa tobom!?Ljudi koji ovako govore kao ti nemaju mjesta u mojoj razini komunikacije!
Verifikacija moga znanja sa tvoje strane bi bila lakrdija, na žalost.
Ova astrološka karta o kojoj govoriš, tebi ionako ne znači ništa, jer
"moje je mišljenje da čovjek preko astrologije ne može doći do ostvarenja."
I uopće nije kompleksna, osim tvojih kompleksa.
Toliko o tebi i meni na forumima.
Na ovom forumu mi neće više pasti na pamet da sa tobom diskutiram
through the stars I am coming
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Artemida wrote:Dvoboj?
Prepoznala sam te, "D" sa Hermetizam Foruma , a i tamo si uspio ugasiti forum svojim provokatorskim stavovima , nadam se da ti ovdje neće uspjeti
Možete pogledati
http://www.hermetizam.com/forum/topic.a ... hichpage=3način na koji to on radi
Sve objašnjavaju tvoje riječi
:"Kada sam rekao da mi "nisu jasni ljudi koji..", ja to nisam pitao, već izjavio. Meni osobno takvi ljudi nisu jasni. Forum. Javna rasprava. Škola? Društvo u kojemu živimo? Naša okolina?
Gore navedeno razvija ličnost, a ne duševnost. Sada se tu postavlja pitanje.. Misliš li ti da astrologija pridonosi ljudskom duševnom (duhovnom, zovimo ga kako god) razvoju ili razvoju ličnosti? To su dvije potpuno drukčije stvari. To što ti otkrivaš nešto na razini uma, to je samo intelektualno znanje.
U školi nisam naučio apsolutno ništa vezano uz duhovni razvoj. Toga u školama nema.
No, opet ponavljam, moje je mišljenje da čovjek preko astrologije ne može doći do ostvarenja. Nikada nisam čuo da je netko dosegao ostvarenje putem astrologije
A i prema onome što znam, astrologijom su se bavili samo inicijanti pojedinih misterijskih tradicija, tamo u srednjem vijeku, renesansi itd. zato što su jedino oni bili u stanju shvatiti neka dublja znanja o astrologiji, ali opet, i to su bila samo znanja i možda malo dublje razumijevanje od onoga koji imaju današnji samoprozvani astrolozi. Dakle ostvarenja nema
."
Kakav dvoboj sa tobom!?Ljudi koji ovako govore kao ti nemaju mjesta u mojoj razini komunikacije!
Verifikacija moga znanja sa tvoje strane bi bila lakrdija, na žalost.
Ova astrološka karta o kojoj govoriš, tebi ionako ne znači ništa, jer
"moje je mišljenje da čovjek preko astrologije ne može doći do ostvarenja."
I uopće nije kompleksna, osim tvojih kompleksa.
Toliko o tebi i meni na forumima.
Na ovom forumu mi neće više pasti na pamet da sa tobom diskutiram
Ne, nažalost to nije ispravno tumačenje tog astrološkog glifa.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Inconnu
Posts: 28
Joined: Sun Nov 18, 2007 1:52 am

Da ne bi bilo konfuzije, koliko god ona zanimljiva bila, ja sam "D.", a "D.", to sam ja :D

Staviti Gosta u moju kožu... mora da i to spada pod te sisteme divinacije koje poznaje naša "astrologinja."

Na sreću, na forumu hermetizma prodavanje muda pod bubrege od strane Artemide pod nazivom Titanija nije uspjelo. Jer, kako je jedan čovjek to lijepo sročio, ne možeš prodavati muda pod bubrege na forumu di ljudi znaju i što su muda, i što su bubrezi :D

Tamošnji neuspjeh Artemide ju je, izgleda, potjerao na ovaj forum gdje je masa većinom neinformirana te može lakše plasirati svoje besmislice.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Artemida wrote:Ako nekoga zanima tzv astroglif na topicu "izazov" mnoge odgovore će naći ovdjehttp://www.religijamasonstva.blog.hr
Inače je riječ o dva stupa koja je pred Salamonov hram stavio graditelj Hiram. Jedan se zove Joahin i drugi Boas (J. i B.), ali se također u loži uči da su stupovi stariji od Salamonova hrama. Dva stupa u loži (čija se početna slova J i B izvode iz hebrejskoga) označavaju ne samo jedinstvo duha i materije, nego također muško-aktivni i žensko-pasivni princip. Simbolika sunca u zajedništvu s mjesecom interpretira se kao istodobno postojanje dviju polarnosti svake pojavnosti. Masonski stupovi Joachina i Boaza (Yin i Yang) su ustvari dva aspekta izražena u slici Baphometa preko solarnog (Yang) i lunarnog (Yin) dijela figure. Stupovi u hramu lože su dva polariteta koje prividno "generira " Sunce u sredini (Tipharet u Kabali) koji je Pomazanik ili Inicijat. Čista alkemija.
Alegorija. Kabalističko naučavanje prikriveno simbolizmom, koje je u kasnijoj hermetičnoj formi završilo u Hermetičnom Redu Zlatne Zore i još kasnije OTO-u. po arhetipu solarnog štovanja.
Keter je Aur. Stanje Ketera u najvišem smislu te riječi je, jedinstvo sa Bogom. Keter je jedinstvo svih suprotnosti, i u sebi sadrži sve sefrote ispod.Chokman je ljudski Ego, izvor individualnosti, izvorna volja koja pokreče svako ljudsko biče i daje mu svojstveni identitet u beskonačnoj raznolikosti univerzuma i izvor magijske volje, volje u najvišem smislu riječi.Binah, posljednji sefirot u Vrhovnom ili Božanskom trojstvu,smisao djelovanja, kalup univerzuma.Sopstvo, Ego i Duša, najviši su elementi čovjeka, i ta tri elementa zajedno čine više ja. Simbolički su predstavljeni sa elementom zraka, vatre i vode. Abyss, ponor između ljudskog i nadljudskog,sefirot Daath je znanje, koje će dati moć da čovjek preskoči ponor(ukoliko se netko približi ponoru, i smogne svu hrabrost da skoči, Choronzon ga može rastrgati.To vrijedi samo za aktivne inicijante, kojima Najviši Duh uvijek dodjeli najgore demone univerzuma)Chesed,predstavlja mikrokozmos, milost i ljubav, a pripisuje mu se planeta Jupiter, to je sefirot iz kojeg izviru religije, filozofije, okultne nauke, poezija, umjetnost, glazba, viša duhovna ljubav. Sa mističnog iskustva, to je doživljaj ekstaze svjetlosti. Sa druge strane, Chesed je najviši astralni i mentalni svijet u kome žive najmoćnija biča, to je svijet više operativne i ceremonijalne magije. Naime, da bi netko napredovao, mora upoznati svjetove ispod Abyssa, povezati se se moćnim "anđelom", i zajedno sa silama Yetziraha vršiti rituale.Geburah,suprotstavljeni dualni sefirot Cheseda, predstavlja silu u najširem smislu riječi. Ljubav i milost Cheseda, izaziva uvjetnu okrutnost Geburaha, kome je pripisana planeta Mars, pošto bez discipline nema razvoja i napretka. Tiphareth,je dijete dijete Cheseda i Geburaha, centralni sefirot ravnoteže i ljudske realizacije, sefirot koji ima najviše, čak osam staza koje su povezane sa njim. Tipharet je centar svijesti, Tiphareth je više ja u pravom smislu riječi, izraz sopstva u formativnom obliku.Netcach, veličanstvena Venera, ideal svih ljudi, kraljica ljepote i ljubavi i u svojoj krajnjoj liniji, razumijevanje Božje ljubavi u ljudskom srcu.Hod, je hladnokrvni i neutralni Merkur, pošto sva prava razmišljanja nastaju u tišini uma. Um je spletkar, i na njega djeluju svi ostali sefiroti, naime, donji dio duše potpuno je ovisan o srednjem i višem djelu, pošto nastaje i derivira se iz njega. To je hermafrodit, pošto je misao neutralna, nije niti muške niti ženske prirode. Yesod, još samo jedan korak, i konačno je nevidljivo postalo materijalnim, to je animalni dio duše, to su instinkti prirode. Tu spadaju iskonska glad i želja za hranom, prirodni strahovi, reprodukcija, asimilacija hrane i dr,a li i velika zlatna vrata, znači prolaz u astralne i nevidljive svjetove.
Malkut su sva ona filozofska i religijska pitanja, dali je materijalni svijet čisti ostatak odijeljen od boga, koji je savršen i čist u visinama neba, ili je ovaj svijet jedno od njegovih lica, tj. tijelo Avatara.
Qlifoti su sa jedne strane negativne osobine pojedinih sefirota. Primjer Cheseda, duhovnog čovjeka koji prodaje ljubav vjernicima, ali tajno uživa u nemoralu. Sa druge strane, svaki sefirot, ukoliko je prenaglašen postaje Qlifot
Od astrologije ostao jedino glif
Ne to nije tumačenje ovog glifa za koji sam ja dao link. Nema tu nikakvih Jesoda, Tifareta niti sefirota i slično.
Pogrešno.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply