Problem

NightOwl
Posts: 5
Joined: Wed Apr 17, 2013 1:55 pm

Pozdrav svima.
Ovako: imam 15 godina (nadam se da nije problem) i odgojen sam ko krscanin.
Sve se cinilo dobro do prosle godine nakon firme (negdje u svibnju). Pocela su me mucit pitanja vezana uz taj cin. Shvatio sam da mi cijeli taj sistem uopce ne odgovara. Poceo sam malo istrazivat i wicca i magija su mi se nekako istakle kroz sva ostala vjerovanja. Tako ja vec godinu dana proucavam cijelo to vjerovanje i mislim da sam spreman za korak dalje. Problem je u tome sto bi me moja obitelj vrlo vjerojatno spalila na lomaci. Uopce mi nije jasno kako sam im do sada skrivao silne knjige. Ima ko dobar savjet?
User avatar
MarcelDominus
Posts: 63
Joined: Wed Apr 11, 2012 11:20 am

NightOwl wrote:Pozdrav svima.
Ovako: imam 15 godina (nadam se da nije problem) i odgojen sam ko krscanin.
Sve se cinilo dobro do prosle godine nakon firme (negdje u svibnju). Pocela su me mucit pitanja vezana uz taj cin. Shvatio sam da mi cijeli taj sistem uopce ne odgovara. Poceo sam malo istrazivat i wicca i magija su mi se nekako istakle kroz sva ostala vjerovanja. Tako ja vec godinu dana proucavam cijelo to vjerovanje i mislim da sam spreman za korak dalje. Problem je u tome sto bi me moja obitelj vrlo vjerojatno spalila na lomaci. Uopce mi nije jasno kako sam im do sada skrivao silne knjige. Ima ko dobar savjet?
Nisam siguran jer naravno nisam upućen u situaciju u tvom životu ali ti mogu reći šta sam ja uradio kada sam se našao u toj siotuaciji, shvatio sam da će prije ili kasnije moji ukućani naći knjige i rekvizite i da mi je bolje da sam to rešim, tako da su mi ostale 2dve mogućnosti;
1.Prestati proučavati Magiku
2.Reći mojim ukučanima šta radim (i biti spaljen na lomači)
Naravno, odlučio sam se za drugu opciju i napravio metodu polaganog odmotavalja, prvo sam našao neku kasertu i rekao bratu da mi je prijatelj zabunom posudio ali da sam ja ipak pogledao i da sam samo hteo istraživati što je on prihvatio sa podsmehom ali je relativno dobro prošlo te sam posle toga našao knjigu i rekao majci da je povezano sa nekim istraživanjem na za školu ali da me je zainteresovalo, njoj to nije bilo drago čuti ali je sve prošlo normalno dok ona to nije ispričala ocu, koji je jedan dan ušetao u moju sobu i pitao me zašto i šta me zainteresovalo u "vražjem poslu".Tek tad sam javno rekao da se bavim time tada skoro 2 godine na šta je on ustuknuo ali ja sam tada pred njega izvadio knjigu Slavinskog i pročitao mu neke stvari kako bi ga uverio da to nema nikave veze sa vraqgom itd itd, na šta se on smrkao i rekao mi nešto u stilu"nemaš pojma u šta se upuštaš". ali je ipak prošlo mnogo bolje nego sam očekivao:Bio je jako ljut idučih dana ali me stalno viđao kako čitam, izučavam, meiditram i sa vreenom se naviknuo.To je moja priča,Nadam se da pomaže, pozdrav
Omnipotens accipere preces in pro regionem quod dedit nobis
NightOwl
Posts: 5
Joined: Wed Apr 17, 2013 1:55 pm

Da... Ne znam. Bojim se sta ce mi reci. Istina je da bi bilo bolje da saznaju od mene nego da slucajno nabasaju na nesto :/
User avatar
ivica
Posts: 9
Joined: Fri Oct 26, 2012 5:39 am
Location: Zagreb

NightOwl wrote:Pozdrav svima.
Ovako: imam 15 godina (nadam se da nije problem) i odgojen sam ko krscanin.
Mogao bi biti problem :D
Keep asking question, keep seeking answers, fear no one!
NightOwl
Posts: 5
Joined: Wed Apr 17, 2013 1:55 pm

ivica wrote:
NightOwl wrote:Pozdrav svima.
Ovako: imam 15 godina (nadam se da nije problem) i odgojen sam ko krscanin.
Mogao bi biti problem :D


Zasto? o.O
User avatar
ivica
Posts: 9
Joined: Fri Oct 26, 2012 5:39 am
Location: Zagreb

NightOwl wrote:
ivica wrote:
NightOwl wrote:Pozdrav svima.
Ovako: imam 15 godina (nadam se da nije problem) i odgojen sam ko krscanin.
Mogao bi biti problem :D


Zasto? o.O
Zajebajen se samo :-) mada 15 godina...kani se toga. Ili samo čitaj i drži za sebe nemoj prakticirat. To dođe samo. Kao i neizbježan sukob sa roditeljima koji će doć...
Keep asking question, keep seeking answers, fear no one!
NightOwl
Posts: 5
Joined: Wed Apr 17, 2013 1:55 pm

Uopce mi se ne svidja ideja da mogu samo cekati da dodje do toga. Ali cini se da nemam bas izbora. Ma kvragu. Zas ne mogu bit ko svi ostali roditelji i bit sretni s odlicnim ocjenama i ne pitat previse pitanja? -.-"
User avatar
ivica
Posts: 9
Joined: Fri Oct 26, 2012 5:39 am
Location: Zagreb

NightOwl wrote:Uopce mi se ne svidja ideja da mogu samo cekati da dodje do toga. Ali cini se da nemam bas izbora.
Strpljenje je velika vrlina. To se mora steć. Ali ne prisilno.
Tvoji roditelji tebi nameću svoje kriterije,koji naposlijetku nisu njihovi već nametnuti od strane društva,crkve,politike,vlade... Osim toga ako su kršćani kako san ti reka sukob je neizbježan,osim možda ako knjige i rekvizite ne odneseš negdi daleko od kuće,negdi u prirodu i tamo ćeš pronaći svoj mir. Samo ne pretjeruj ne valja bit previše sam i na margini. ;) Osim toga prerano ti je za to sve proučavat.
Keep asking question, keep seeking answers, fear no one!
User avatar
MarcelDominus
Posts: 63
Joined: Wed Apr 11, 2012 11:20 am

NightOwl wrote:Da... Ne znam. Bojim se sta ce mi reci. Istina je da bi bilo bolje da saznaju od mene nego da slucajno nabasaju na nesto :/
Da, svakako će saznati ako se nastaviš baviti time
Omnipotens accipere preces in pro regionem quod dedit nobis
NightOwl
Posts: 5
Joined: Wed Apr 17, 2013 1:55 pm

Ne planiram jednostavno prestati...
Post Reply