Što je magija? - osobna razmatranja

CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Magija je u suštini dosadna i frustrirajuća aktivnost. Ako kreneš kuhati, baviti se borilačkim vještinama ili raditi internet stranice, ubrzo ćeš primijetiti kako postaješ sve bolji. U magiji dobar dio vremena kao početnik mašeš rukama po zraku, vibriraš stara imena i zamišljaš da se oko tebe nešto događa. Ako imaš imalo zdravog razuma, osjećaš se kao potpuna budala i nadaš se da te pritom neće nitko čuti. Efekti dolaze sporo, postepeno i mukotrpno.

Svatko ima pravo na svoja uvjerenja, ali nije svako uvjerenje podjednako utemeljeno u realnosti. Povrh toga, ako se samo ravnaš instinktima i osjećajima, slijedi ti put prepun samozavaravanja, paranoje i zabluda veličine. Magija ne trpi šlampavost.
User avatar
MaGick15
Posts: 51
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:43 pm
Location: Zagreb

Mislim da ti baš instinkt i osječaji govore da li se zavaravaš ili ne. Jel ako ti osječaš da je nešto dobro i da tako treba biti ništa i nitko ti neće moći prodati nešto drugo koliko god da dokaza imao ili ko zna ćega.

Što se tiće postajanja boljim i u magiji isto postoji napredak samo on zahtjeva potpuno uključiti mozak i sjediniti se s duhom i tjelom, a kod kuhanja, borilačkih vještina i izradi stranica mozak ti uopće ne traba na taj naćin. dovoljno je da nešto upamtiš ili pročitaš.

A šta se tiće onog mahanja rukama i ostalog to ne ćine samo početnici.
Ako se nadaš da te nitko neće ćuti onda ili doista ne vjeruješ sam sebi ili se pak bojiš da te netko ne bi otkrio jer se inaće magija drži za sebe u tajnosti, a ne da svi znaju.
marty
Posts: 74
Joined: Thu Dec 27, 2007 9:35 am
Location: Dugo Selo

Ja sam oduvijek znala da sam drukčija od svoje obitelji i prijatelja. Tiha u svom svijetu maštarila sam o čarolijama i paranormalnim sposobnostima, obožavala sam filmove na tu tematiku, i u sebi sam se uvijek borila protiv nekih zlih sila koje su željele nauditi drugima. Magija je moja tiha patnja i želja koju mislim ostvariti, jer znam da je to ono što me obilježava kao osobu, no nažalost u današnje vrijeme baviti se magijom otvoreno znači potpisati ulazak u mentalnu instituciju, barem je tako kod mene.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Ne uzimati za stvarnost seriju čarobnice :|
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Marty magija nije čiri bu čiri ba, to su sistemi, teorije, baze koji ti mogu poslužiti kao platno za tvoj duhovni/spiritualni rast. Evo ovako ugrubo rečeno.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

CousinDeth wrote:Magija je u suštini dosadna i frustrirajuća aktivnost. Ako kreneš kuhati, baviti se borilačkim vještinama ili raditi internet stranice, ubrzo ćeš primijetiti kako postaješ sve bolji. U magiji dobar dio vremena kao početnik mašeš rukama po zraku, vibriraš stara imena i zamišljaš da se oko tebe nešto događa. Ako imaš imalo zdravog razuma, osjećaš se kao potpuna budala i nadaš se da te pritom neće nitko čuti. Efekti dolaze sporo, postepeno i mukotrpno.

Svatko ima pravo na svoja uvjerenja, ali nije svako uvjerenje podjednako utemeljeno u realnosti. Povrh toga, ako se samo ravnaš instinktima i osjećajima, slijedi ti put prepun samozavaravanja, paranoje i zabluda veličine. Magija ne trpi šlampavost.
Ovo je jedan od najpametnijih posteva ovdje. Bravo Cousin!
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
marty
Posts: 74
Joined: Thu Dec 27, 2007 9:35 am
Location: Dugo Selo

Ma da ih barem gledam, televiziju nisam gledala već noi sama neznam koliko. Jedino što vidim je Dnevnik i tu i tamo koja serijica ako mi se svidi.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Ne čitati knjige Harrya Pottera i onda misliti da je to stvarnost. :|
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
marty
Posts: 74
Joined: Thu Dec 27, 2007 9:35 am
Location: Dugo Selo

Ha, ha, ha, nit ga čitam nit ga gledam, jer je to za mene itekakva fantazija
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

ja obozavam harry pottera :ugeek:
Post Reply