Što je magija? - osobna razmatranja

Post Reply
azmoddon
Posts: 32
Joined: Thu Oct 18, 2007 8:10 pm

"magija je znanost prije znanosti" rece mi jedan svecenik....katolicki :)
Last edited by azmoddon on Mon Dec 10, 2007 12:01 pm, edited 1 time in total.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

:shock: , stvarno? Vjerojatno ni ne zna kolko je bio blizu istine.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
azmoddon
Posts: 32
Joined: Thu Oct 18, 2007 8:10 pm

znao je..kaze da se oduvjek bez mrznje zanimao za magiju...ne prakticirao..cak je i knjige skupljao vezano za okultizam i slicno
Last edited by azmoddon on Mon Dec 10, 2007 12:01 pm, edited 1 time in total.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

ni sam neznam kako sam došao do magije, u kontekstu kako se opisuje na ovom sajtu,no shvatio sam da je to nešto što čini veliki dio mene. i do kraja života ću se pitati kako me to, na neki način, dosad zaobilazilo.
kažem na neki način zato što, magija može biti čisto nešto što već postoji a bez da se eto zove magija.
naprimjer netko si postavi neki cilj i ostvari ga. eto to bi isto mogla biti magija.
mada u nekom vrlo proširenom smislu.
a u uskom smislu riječi to može biti ostvarivanje cilja uz korištenje rituala temeljenih na zakkonitostima hermetika i slično...
dugačka je ruka masonska.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

jamagi wrote: kažem na neki način zato što, magija može biti čisto nešto što već postoji a bez da se eto zove magija.
naprimjer netko si postavi neki cilj i ostvari ga. eto to bi isto mogla biti magija.
Slažem se, odličan kont! Snaga podsvijesti, snaga želje sve to djeluje i utjeće na naš život bez obzira čuli mi za magiju ili ne. Magija je sposobnost, umjeće, naša želja, naša osjetila, naš um, naše srce, snaga volje/želje...Sve nama već urođeno. Laici često misle da je to nešto paranormalno, praktikantima je to sasvim prirodno...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

"Ljudi mogu sve za što nije tijelo granica." Zato se ne živcirajte ako niste dobri u tjelesnom (pa di bi ja došo s prošlogodišnje 3 jedinice i 3 dvojke?!). TIjelo je kamen koji nas vuče prema dolje.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote::shock: , stvarno? Vjerojatno ni ne zna kolko je bio blizu istine.

ooo znaju oni znaju...
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Eagles wrote:"Ljudi mogu sve za što nije tijelo granica." Zato se ne živcirajte ako niste dobri u tjelesnom (pa di bi ja došo s prošlogodišnje 3 jedinice i 3 dvojke?!). TIjelo je kamen koji nas vuče prema dolje.
tjelo je lakše oblikovati od mozga prijatelju.... puno lakše
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
azmoddon
Posts: 32
Joined: Thu Oct 18, 2007 8:10 pm

Mnogo toga skriva pogled njen....
Ako padnem ikad na
Gorkim putevima zivota
I potrage za onim sto zelim...samo za
Jednu kap mudrosti sa usana tvojih molim..
Ako sam dostojan zvati se ucenikom tvojim
Last edited by azmoddon on Mon Dec 10, 2007 12:02 pm, edited 1 time in total.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Magiju čine radnje u kojima uz pomoć nadprirodnog pokušavamo doći do nekih svojih ciljeva, bili oni pozitivni ili negativni. Magija nije vjera niti religija, niti išta slično, magija je samo vještina koju pojedini ljudi koriste. :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply