Što je magija? - osobna razmatranja

User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

azmoddon wrote:znao je..kaze da se oduvjek bez mrznje zanimao za magiju...ne prakticirao..cak je i knjige skupljao vezano za okultizam i slicno
Pa i ne bih rekla da nije prakticirao. Nije li i "pretvaranje" vina u krv i kruha u tijelo jedan oblik magije? Obrati malo pažnje na nedeljnu misu i nači češ tema za razmatranje ;) .
azmoddon
Posts: 32
Joined: Thu Oct 18, 2007 8:10 pm

...
Last edited by azmoddon on Mon Dec 10, 2007 12:02 pm, edited 3 times in total.
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

azmoddon wrote:katolik sam he he...onaj.....mislim da mi katolici ne smatramo taj cin magijom...i volio bi kad ne bi bilo mrznje te sa strane vas nas onih koji se bave okultizmom ili ga proucavaju naspram katolicke crkve ili bilo koje vjere...osobno smatram da i magija moze bit put k bogu...i vjera mi je jako bitna u svemu tome..normalno da imam svoja misljenja o bogu i stajalista koja se ne slazu s crkvom...ali ipak kad me netko pita kazem da sam katolik i da vjerujem u boga jer vjerujem..da ne kompliciram dalje...vjera bi trebala bit osobna stvar


Ja ne mogu vjerovati da si u mom postu našao mržnju? Samo sam iznijela svoje mišljenje i da ne smatram da je ispravno ne bih. Činjenica je da su katolici (a da sam sama rođena kao katolik i da sam jako puno vremena provela po crkvama i samostanima i da sigurno o svemu tome znam malo više od prosjeka je također činjenica koja me je doduše i navela da pobjegnem ali druga je to storija) preuzeli neke stvari od stare religije. Mogu mirne duše tvrditi da o katolicizmu znam puno više no o Wicci. :oops:

A ti kažeš sam da si katolik i da prakticiraš magiju i kad ja to spojim - planeš i nađeš se napadnut i uvrijeđen. Čime točno? Znači kad ti kažeš da je moguće biti katolik i prakticirati magiju je skroz ok a kad to veli jedna wiccanka (a na to se još mislim vratiti) nije u redu. Tvrdiš da magija može biti put k Bogu i ja se s time apsolutno slažem. Magija po mom mišljenju i služi tome.

Oko čega se onda ovdje diže prašina kad zapravo oboje tvrdimo isto? Već sam primjetila da si se nakoštriješio kad si skužio da se ovdje negdje mota jedna Wiccanka. Osjetila sam netrpeljivost i u tvojem drugom postu vezanim uz moj. Izgleda da bi se ti sam trebao držati nekih svojih iznesenih stavova prije no što zarežiš na druge i napadneš ih bez razloga. Sve si okrenuo naglavačke.

Wiccani ne pozivaju na red ostale religije, ne tvrde da je njihov put jedini pravi i ispravan već naprotiv smatraju da svatko ima pravo i slobodu vjerovati i prakticirati što god želi sve dok ne napada i ne šteti drugima.
azmoddon
Posts: 32
Joined: Thu Oct 18, 2007 8:10 pm

...
Last edited by azmoddon on Mon Dec 10, 2007 12:02 pm, edited 1 time in total.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ljudi postojale su religije i prije rimokatolika. Wicce vjeruju u Božicu, kod kršćana je to djevica Marija, i jos mali milijun primjera.
A di je onaj njihov zaziv duha svetoga? to nije prizivanje, je li?

Svaka religija ima svoje rituale, i svaka ima neki dio magije u sebi. Samo što je crkva ka ono protiv magije, jer kad ne bi bila onda bi se stvorilo nešto puno jače od njih i oni bi bili ugroženi. A njihovi zazivi duha svetoga bi na kraju bila dječija igračka nasprem prizivima koje imamo u magiji.

Zato je crkva toliko kontra magije. jer se kao prvo boji nepoznatog (nitko o njih ne zna toliko o magiji da je se ne boji), a drugo štiti svoju guzicu.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
azmoddon
Posts: 32
Joined: Thu Oct 18, 2007 8:10 pm

...
Last edited by azmoddon on Mon Dec 10, 2007 5:29 am, edited 1 time in total.
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

:lol:

Znanost i umetnost data od Bogova.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
wilko
Posts: 34
Joined: Wed Dec 12, 2007 1:53 pm
Location: skopje,makedonija
Contact:

Bezlični wrote::lol:

Znanost i umetnost data od Bogova.
i like it :)
Children resist a return to the burning times,
People be wise to the power of their lies,
Be not fooled as those who were fooled before,
Children, oh children, be free, be wild!
(inkubus sukkubus)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Bezlični wrote::lol:

Znanost i umetnost data od Bogova.
kojih bogova?
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Sta si ti blizanac u horoskopu?

Evo ja kao Novoeonac da kazem - novoenskih. :)

Viking ce ti reci Odina, Egipcanin Toth-a, NewAger Dosla sa atlatide il je doneli vanzemaljci.
Last edited by Bezlični on Thu Dec 27, 2007 11:01 pm, edited 1 time in total.
Image
Create-Destroy-Enjoy
Post Reply