Mala pomoc, hitno mi je

Post Reply
_Deadly Doll
Posts: 10
Joined: Fri Jun 18, 2010 7:30 pm

Samo da pitam nesto... Da li covjek, da bi se poceo baviti bilo kakvim oblikom magije, mora biti krsten?
Last edited by _Deadly Doll on Wed Jun 23, 2010 9:00 am, edited 1 time in total.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Nisam bas puno upucena u to ali po meni ne moras vjerovati u Boga ako se zalis bavit magijom. Ja na primjer ne vjeruj u Boga , ali me veoma zanima magija, ali posto sam pocetnik jos uvjek nisam pocela da se bavim s njom, nego je izucavam, citam knjige i tako to.Vjerovatno si upoznata s tim da se u religiji witchcraft, da postoji Boginja ali ona predstavlja drvece, biljke, zivotinje i sve sto nas okruzuje, jer oni blagosiljaju prirodu u , takvo glediste Boga vjerujem.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Ja smatram da to sto nisi krstena nema veze sa magijom, to je moje misljenje.Ne znam bas puno o tome, ali po meni to nebi trebalo da predstavlja prepreku za bavljenje magijom.
_Deadly Doll
Posts: 10
Joined: Fri Jun 18, 2010 7:30 pm

svejedno, hvala :)
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

nema na cemu. ;)
User avatar
Trystane
Posts: 12
Joined: Mon May 17, 2010 2:25 pm
Location: Tower of Dawn and Dusk
Contact:

_Deadly Doll wrote:Samo da pitam nesto... Da li covjek, da bi se poceo baviti bilo kakvim oblikom magije, mora biti krsten?
Do prave, iskonske i poganske magije od predkrscanske kulture ne bi ni doslo, da je odgovor na tvoje pitanje potvrdan. Magija nije 'stvorena' ('otkrivena' bi bila mozda bolja rijec) sa dolaskom krscanstva.

Ja nazalost imam vise teorijskog nego prakticnog znanja. No, u mojem slucaju nikakva religija nije uvjet za magiju. Ali moze pomoci. Ja, primjerice, vucem snagu iz prirode, iz stabla i kamena, vode i zraka - izravnih produkata prirode koji su bili prvi izvori magije za covjeka. Tako da mi vjerovanje u moci prirode (kroz politeisticke religije starih Slavena, Kelta i Nordijaca) pomaze u potenciranju (i u samome startu) bavljenja magijom.
~ A myth all tangled up with facts. ~
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Magija je sve oko nas i u svakome od nas...
do nas je da ju priznamo, koristimo ili ne priznamo i ograđujemo se od nje...
Ona je sveprisutna u svim religijama, ali naravno postoji i bez njih...
Post Reply