Mala pomoc, hitno mi je

Odgovorite
_Deadly Doll

ned lip 20, 2010 3:38 pm

Samo da pitam nesto... Da li covjek, da bi se poceo baviti bilo kakvim oblikom magije, mora biti krsten?
Zadnja izmjena: _Deadly Doll, dana/u sri lip 23, 2010 9:00 am, ukupno mijenjano 1 put.

little wich

ned lip 20, 2010 6:41 pm

Nisam bas puno upucena u to ali po meni ne moras vjerovati u Boga ako se zalis bavit magijom. Ja na primjer ne vjeruj u Boga , ali me veoma zanima magija, ali posto sam pocetnik jos uvjek nisam pocela da se bavim s njom, nego je izucavam, citam knjige i tako to.Vjerovatno si upoznata s tim da se u religiji witchcraft, da postoji Boginja ali ona predstavlja drvece, biljke, zivotinje i sve sto nas okruzuje, jer oni blagosiljaju prirodu u , takvo glediste Boga vjerujem.

little wich

ned lip 20, 2010 6:43 pm

Ja smatram da to sto nisi krstena nema veze sa magijom, to je moje misljenje.Ne znam bas puno o tome, ali po meni to nebi trebalo da predstavlja prepreku za bavljenje magijom.

_Deadly Doll

sri lip 23, 2010 8:59 am

svejedno, hvala :)

little wich

sri lip 23, 2010 9:23 pm

nema na cemu. ;)

Trystane
Kontakt:

pon lip 28, 2010 1:23 pm

_Deadly Doll je napisao/la:Samo da pitam nesto... Da li covjek, da bi se poceo baviti bilo kakvim oblikom magije, mora biti krsten?
Do prave, iskonske i poganske magije od predkrscanske kulture ne bi ni doslo, da je odgovor na tvoje pitanje potvrdan. Magija nije 'stvorena' ('otkrivena' bi bila mozda bolja rijec) sa dolaskom krscanstva.

Ja nazalost imam vise teorijskog nego prakticnog znanja. No, u mojem slucaju nikakva religija nije uvjet za magiju. Ali moze pomoci. Ja, primjerice, vucem snagu iz prirode, iz stabla i kamena, vode i zraka - izravnih produkata prirode koji su bili prvi izvori magije za covjeka. Tako da mi vjerovanje u moci prirode (kroz politeisticke religije starih Slavena, Kelta i Nordijaca) pomaze u potenciranju (i u samome startu) bavljenja magijom.
~ A myth all tangled up with facts. ~

merlin715

sub srp 03, 2010 12:36 am

Magija je sve oko nas i u svakome od nas...
do nas je da ju priznamo, koristimo ili ne priznamo i ograđujemo se od nje...
Ona je sveprisutna u svim religijama, ali naravno postoji i bez njih...

Odgovorite
  • Info

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.