psi lopte, telekineza i sl.

Post Reply
sylar_vg
Posts: 5
Joined: Fri Aug 07, 2009 4:33 pm

poz svima, danas sam se registrirao pa nez baš kaj se smije pisat a šta ne :D sam da pitam jel zna neko radit psi lopte, čemu služe?? i zanima me ako neko zna kako se zatvaraju emocije, to sam tu negdje pročitao..
nikola_001
Posts: 20
Joined: Mon Mar 31, 2008 7:26 pm

sylar_vg wrote:poz svima, danas sam se registrirao pa nez baš kaj se smije pisat a šta ne :D sam da pitam jel zna neko radit psi lopte, čemu služe?? i zanima me ako neko zna kako se zatvaraju emocije, to sam tu negdje pročitao..
U vezi psihičkih lopti - čekaj odgovor pametnijeg.
Ne razumijem se u to baš.

U vezi zatvaranja emocija:
Tallamasca je napisala ovo:

Samohipnoza se primjenjuje kada želiš nešto promijeniti kod sebe. Evo kopirat cu kako se radi:SAMOHIPNOZA

Smjesti kako ti je najudobnije. Zagledaj se u 1 točku. (možeš sebi govoriti:
«Oči su mi umorne. Kapci su sve teži ...» i sl.)
Ali u svakom slučaju oči ti se same zatvore.
Meditiraj.
Osjećaš kao da padaš.
Zatim 3 puta duboko udahni.
1.Duboku uzdah – krenio si
2. duboki uzdah – na pola si puta.
3. duboki uzdah – na vrhu skala si
Ostani tako nekoliko sekundi. I normalno diši.
Zatim počni brojat od 10 do 0.
Kako brojiš tako se spuštaš niz skale.
Kad dodes do 0 nađeš se ispred zatvorenih vrata (nije bitno kakvih. To možeš zamišljat kako god ti želiš). Otvori vrata i uđi unutra. (iza tih vrata se u biti nalazi tvoja podsvijest)
Kad uđeš unutra pogledaj malo oko sebe. Smjesti se na mjesto gdje se osjećaš najsigurnije. Zatim izgovori svoje nove odluke. (tako ih bilježiš u svoju podsvijest) npr. «Neću više imat tremu kad su u pitanju cure.» i sl.
Polako se vrati natrag istim putem. Kad otvoriš oči duboko udahni. Ako si bio u ležećem položaju pričekaj koji trenutak pa se onda uspravi

Kod samohipnoze je vrlo vazno kako postavljate nove odluke. Jer zbog nedovoljno određenih odluka može doći do suprotnog učinka.

Nadam se da se Tallamsca neće ljutiti zbog ovoga. Cilj mi je bio pomoći.
PozZdrav
sylar_vg
Posts: 5
Joined: Fri Aug 07, 2009 4:33 pm

nikola_001 wrote:
sylar_vg wrote:poz svima, danas sam se registrirao pa nez baš kaj se smije pisat a šta ne :D sam da pitam jel zna neko radit psi lopte, čemu služe?? i zanima me ako neko zna kako se zatvaraju emocije, to sam tu negdje pročitao..
U vezi psihičkih lopti - čekaj odgovor pametnijeg.
Ne razumijem se u to baš.

U vezi zatvaranja emocija:
Tallamasca je napisala ovo:

Samohipnoza se primjenjuje kada želiš nešto promijeniti kod sebe. Evo kopirat cu kako se radi:SAMOHIPNOZA

Smjesti kako ti je najudobnije. Zagledaj se u 1 točku. (možeš sebi govoriti:
«Oči su mi umorne. Kapci su sve teži ...» i sl.)
Ali u svakom slučaju oči ti se same zatvore.
Meditiraj.
Osjećaš kao da padaš.
Zatim 3 puta duboko udahni.
1.Duboku uzdah – krenio si
2. duboki uzdah – na pola si puta.
3. duboki uzdah – na vrhu skala si
Ostani tako nekoliko sekundi. I normalno diši.
Zatim počni brojat od 10 do 0.
Kako brojiš tako se spuštaš niz skale.
Kad dodes do 0 nađeš se ispred zatvorenih vrata (nije bitno kakvih. To možeš zamišljat kako god ti želiš). Otvori vrata i uđi unutra. (iza tih vrata se u biti nalazi tvoja podsvijest)
Kad uđeš unutra pogledaj malo oko sebe. Smjesti se na mjesto gdje se osjećaš najsigurnije. Zatim izgovori svoje nove odluke. (tako ih bilježiš u svoju podsvijest) npr. «Neću više imat tremu kad su u pitanju cure.» i sl.
Polako se vrati natrag istim putem. Kad otvoriš oči duboko udahni. Ako si bio u ležećem položaju pričekaj koji trenutak pa se onda uspravi

Kod samohipnoze je vrlo vazno kako postavljate nove odluke. Jer zbog nedovoljno određenih odluka može doći do suprotnog učinka.

Nadam se da se Tallamsca neće ljutiti zbog ovoga. Cilj mi je bio pomoći.
PozZdrav

aha tnx. to sam vidio .. =) a jel se s tim moze napravit ono da se postane bez ikakvih emocija?
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Ne mozes postat bez emocija i nikakva hipnoza ni ista tu ne moze pomoc.. Ovo sto je tallasmanca opisala nije nikakvo rjesavanje ni obuzdavanje emocija, vec kvalitetan rad na sebi (samorazvoju, napretku...) uz pomoc samohipnoze...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Sacreus wrote:Ne mozes postat bez emocija i nikakva hipnoza ni ista tu ne moze pomoc.. Ovo sto je tallasmanca opisala nije nikakvo rjesavanje ni obuzdavanje emocija, vec kvalitetan rad na sebi (samorazvoju, napretku...) uz pomoc samohipnoze...

Potpisujem.

obuzdavanje emocija se moze postic, ali ne pomocu samohipnoze. Vec dugim radom na samorazvoju. tu bih preporucila prije empatiju nego bilo sta drugo. al ne empatiju kako sam negdje na forumu opisala, nego malo izmjenjenu. Razlika je u tome sto u tom slucaju empatija nije okrenuta prema nekome drugom nego prema samome sebi.

Tu se nailazi na nekoliko "stepecina".
Prva bi bila da si svjesan toga što osjećaš i zbog cega to osjecas.
Druga je kakva je tvoja reakcija na trenutno osjecaje.
Trece je pokusati smanjiti reakciju na osjecaje. Tj. sakriti svoje osjecaje da ih drugi ne vidi.
Cetvrta je zakopati svoje osjecaje duboko. (ne preporuca se zakopavanje osjecaja u neku podsvjesnu kutiju u sebi, nego pomocu uzemljenja ih zakopati u zemlju. nakon cega se preporuca napraviti usredistenje)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply