O čemu se smije pisati?

Post Reply
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

dakle, o čemu se smije pisati a o čemu ne smije?

osobno, volim dati potpunu informaciju... naišao sam na dio foruma o herbalistici u kojem se pišu stvari koje svatko više manje zna. zabrana čini se postoji na halucinogene biljke i otrovne biljke, pa prije nego što tamo bilo što postam, želim znati da li je zabranjeno pisati o tome.

rituali su druga stvar o čemu se dosta površno i neozbiljno piše... smije li se postati izvođenje rituala ako ne postoji osobna zabrana... o nekim ritualima se može pisati a mogli bi pomoći večem krugu ljudi.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Jaz wrote:dakle, o čemu se smije pisati a o čemu ne smije?

osobno, volim dati potpunu informaciju... naišao sam na dio foruma o herbalistici u kojem se pišu stvari koje svatko više manje zna. zabrana čini se postoji na halucinogene biljke i otrovne biljke, pa prije nego što tamo bilo što postam, želim znati da li je zabranjeno pisati o tome.

rituali su druga stvar o čemu se dosta površno i neozbiljno piše... smije li se postati izvođenje rituala ako ne postoji osobna zabrana... o nekim ritualima se može pisati a mogli bi pomoći večem krugu ljudi.
Ne postoji neka određena zabrana, samo je potrebno kod otrovnog bilja jasno istaknuti OTROVNO, jer je forum otvoren i ne želimo na duši nositi nekog klinca.
Opisi rituala također se slobodno mogu postavljati sve dok nije riječ o "crnoj" magiji bilo koje vrste, jer takav materijal nikako ne želimo na forumu.
Sav ostali doprinos je dobrodošao posebice ako nekome i pomogne u kojem području.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Jaz wrote:dakle, o čemu se smije pisati a o čemu ne smije?

osobno, volim dati potpunu informaciju... naišao sam na dio foruma o herbalistici u kojem se pišu stvari koje svatko više manje zna. zabrana čini se postoji na halucinogene biljke i otrovne biljke, pa prije nego što tamo bilo što postam, želim znati da li je zabranjeno pisati o tome.

rituali su druga stvar o čemu se dosta površno i neozbiljno piše... smije li se postati izvođenje rituala ako ne postoji osobna zabrana... o nekim ritualima se može pisati a mogli bi pomoći večem krugu ljudi.
-Osobno nikad nisam bio da se pišu rituali na forumima jer to povlači odgovornost. Ok, neki rituali koji su orijentirani na samorazvoj i vježbe, da no ostalo, pogotovo veče razine nikako ne postati. Za to bi trebao biti neki zatvoreni dio foruma ne za elitu po tom pitanju nego više zbog zaštite i odgovornosti ili uopće ne pisati o žešćim stvarima....

u ostalom praktikant bi trebao biti upoznat s idejom: Znati, Usuditi se i šutjeti.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

Sephirot wrote: Za to bi trebao biti neki zatvoreni dio foruma ne za elitu po tom pitanju nego više zbog zaštite i odgovornosti.
Slazem se sa Sephirotom
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

U čemu je razlika između tzv. Three Nights of Hell i nekog rituala liječenja? Oba ostvaruju svoju svrhu. Ni jedan nije dugoročno opasan. Kroz oko dvije godine proučavanja tog-nečeg došo sam do zaključka da je svaki spell jednako vrijedan i da uporaba svakog može biti legitimna.

Npr.
a) ja znam da će netko atentirati Obamu (ne do mu Bog!) i ja znam tko. Izvedem 3 nights of hell i spasim Obamu.
b) moja susjeda je riječ i svi žele da umre (to uključuje i nju). Ja izvedem ritual liječenja, ona čudesno ozdravi, a sretan - nitko.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Razlika je velika.

Spell Three Nights of Hell sam po sebi spada pod crnu magiju, jer sumnjam da netko zeli osjetiti na svojoj kozi sve sta spell nosi sa sobom.

A Spell izljecenja je na recimo to tako na blagoj sivoj granici. Zasto?
ukoliko osoba koja je bolesna ŽELI ozdraviti i ti izvedes ovaj spell na toj osobi,onda je to bijela magija.

Ali ukoliko je npr. rijec o osobi koja je na samrti i ŽELI umrijeti, i napokon nač spokoj ( itd.) i napravis spell na toj osobi da ozdravi onda je to crna magija.

Sve je pitanje je li nešto radiš protiv tuđe volje ili ne.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply