Savjeti za početnike

Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Mislite li da bi netko zainteresiran za ova područja trebao pričekati određenu dob kada bi nakon višegodišnjeg teorijskog istraživanja mogao krenuti u prakticiranje naučenog? Često čitam da neke osobe premlade kreću u nepoznato i da još zapravo ne znaju snagu toga čime se počinju baviti. S jedne strane se slažem a opet nisu svi ljudi jednako zreli, neki sazriju ranije a neki kasnije... Kako se postaviti po tom pitanju?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Nitko ne moze nekome rec nemoj i potpuno mu zabraniti prakticiranje magije.
Jer nitko ne moze znat je li netko spreman za upustiti se u takvo nesto. Ako je osoba citala dobru literaturu i ima dovoljno znanja da bi mogla prakticirati, najbolje bi bilo da uza sebe ima osobu koja ima vec iskustva sa praksom. I da mu polako daje jednostavnije i bezopasne spellove. Tj. da se polako na taj nacin uci.

Moje misljenje je oduvijek bilo da je najbolje prvo pocet s parapsiholgojom pa onda s magijom. Jer kroz parapsihologju naucis vizualizaciju, postizanje koncentracije na odredenu razinu, projeciranje energije, pa cak i materijaliziranje. S tim da se osoba prvenstveno okreće prema sebi, a tek onda kasnije da se usmjerava na svoj utjecaj na druge. Jer na takav način će sebe ojačat i naučit ono što će mu biti potrebno kroz bilo koji spell ili ritual.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Bastet
Posts: 61
Joined: Tue Dec 04, 2007 10:38 pm

E, DA..RECITE VI MENI ODAKLE POČETI!!! pročačkala sam svašta pomalo, za sad samo čitam i skupljam informacije prije nego počnem s bilo kakvom magijom...eto, pročitah knjigu The dark side of the Moon by Basil C. Crouch, striček mi se čini ok, al onda on tu ima neku inicijaciju, zapravo samoinicijaciju kao uvod u magiju, pa predlaže da se odabere neko božanstvo kao vodilja, međutim sugerira isključivo rimska ili grčka božastva, a ja tak volim Bastet. On kaže da to baš i nije poželjno..hm..kaj vi mislite o svemu tome?
Ut sementem feceris, ita metes.
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Da si moram zu knjigu posudit hehe
Dali imaš u pdf formatu
nisam knjigu na netu nigdje našao
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

To, to je knjiga o crnoj magiji i....uh
User avatar
Lilith
Posts: 7
Joined: Fri Dec 28, 2007 3:38 pm
Location: Tamna strana meseca

Hvala na savetima....rado cu ih se drzati zelela bih stvarno nesto nauciti.
I rado prihvatam pomoc svih dobre volje.
User avatar
tear_of_the_dragon
Posts: 12
Joined: Sun Jun 29, 2008 9:04 pm
Location: ni tu ni tamo

hwala, emina *hug*
zanimljivo, vecinu tovjih savjeta vec povodim, ostalo mi je svakako dalo novu inspiraciju ;) jer, ja kad nesto zelim ZNATI, SAZNATI I RAZUMJETI to je onda tako i nikako drugacije ;)
Pax et lux tibi.
User avatar
kolli
Posts: 15
Joined: Sun Dec 28, 2008 12:29 am
Location: postojana

Ovo bi trebala biti zaljepljena tema!

:ugeek:
ČAROBNJAK
Posts: 21
Joined: Fri Nov 16, 2007 12:07 am
Location: Đakovo
Contact:

emina svaka ti čast prvi mepost jako dojmio...
Image
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

Moram da kazem da mi se jako svidjaju saveti-do istih sam i ja doshao mnogo tezim putem,ucheci na svojim greshkama.Lepo shto si to podelila sa nama^_^
Post Reply