Zašto ste se počeli bavit magijom?

Post Reply
fallenangelwolf
Posts: 4
Joined: Sun Apr 20, 2008 9:39 pm
Location: vinkovci

neznam ni ja kako se to zapravo dogodilo kao da sam oduvijek bila vještica. :P
User avatar
vesterka
Posts: 8
Joined: Tue Mar 04, 2008 9:06 am
Location: Makedonija

Dugo sam lutao... kad sam poceo citati o Drevnoj Religiji shvatio sam da to sam ja i da tu pripadam.
rimA_
Posts: 4
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:17 pm

Kod nas u Bosni i kada bih covjek htjeo da se bavi magijom....heheh... tesko je nac literaturu....jednostavno je nema... u knjzarama i ovim book prodavnicama:) onda ja jadnik moram sve preko neta trazit....tek sam poceo se tim bavit jos uvijek to sve lijepo citam i proucavam...dobro je sto ima ova stranica pa se iole moze nesto nac i procitat....korisno :D
User avatar
Samhain
Posts: 13
Joined: Mon Apr 28, 2008 5:49 pm

prije nekih 5 godina me počela zanimat magija. i tražio sam po netu da nađem nešto al nikad ljeba od toga. i uspio ja poslije nać nešto. i počeo ja proučavat i prakticirat tu i tam, uglavnom proučavam. poslije me to uvuklo jako. počeo sam sve više pruočavat a skoro ni nisam prakticiro ništ do prije 9-10 mjeseci. meni magija pruža utočište. neko zadovoljtsvo koje samo ja razumijem a ne mogu objasnit nikako. i imam nekakva sjećanja koja si ne mogu nikak protumačit i znadu mi se javljat u snovima.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

@rim_a
izbacio je google pred tjedan dana hrvatsku verziju prevoditelja, pa svaki strani sajt možete čitat na hrvatskom (doduše prijevodi su loši, ali možete pokupit bit)

@samhain
Nego, zanima me koju tradiciju slijedite? Nitko još nije posvjedočio o uspješnosti i rezultatima izvedenog rituala.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
PDjetlic
Posts: 1
Joined: Sat May 31, 2008 12:43 pm

Iako sam neko vrijeme citao o magiji baviti sam se poceo zbog sebicnih razloga. Moj prvi "spell" bila je aktivacija sigila za prolazak ispita. Od onda sam presao na Bardona i trenutacno pratim njegovu Uvod u hermetizam.

Btw. Tallamasca, o kojem se Necronomiconu radi? Simonov?
User avatar
Matt
Posts: 3
Joined: Thu May 29, 2008 2:16 pm
Location: ..far from peace..

Vjerujem kako u mom slučaju ne postoji direktan odgovor na ovo pitanje, budući da sam "takav rođen" (koji klišej bokteneće :) ). Ali eto, tako je kako je, od malih nogu u mom životu je bilo dosta misterije i čudnih zbivanja, tako da su neke urođene sposobnosti počele same izbijat na površinu, a ja sam ih počeo istraživati.
To bi otprilike bilo tako kod mene, magija se počela bavit mnome.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

A kakve su to sposobnosti, ako mogu da pitam?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Matt
Posts: 3
Joined: Thu May 29, 2008 2:16 pm
Location: ..far from peace..

Naravno ;)
Pa da nabrojim.. :oops:
Vidovitost, pronicanje u misli, pomicanje predmeta, električni naboj u rukama, subvokalni uroci, kontakt s duhovnim vodstvom, misaona sugestija (može biti usmjerena na ljude, kao i životinje), utjecaj na vremenske prilike, usporavanje vremena.. nabrajao sam kako sam se čega sjetio, pa sve nabacao :mrgreen:
Dosta toga još treba bolje kontrolirati, sve je u samokontroli i disciplini emocija kod ovako urođenih sposobnosti, ali trudim se.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Jel ti moram platit kavu il možeš na daljinu? :)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply