Zašto ste se počeli bavit magijom?

User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Da i mene zanima??
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

tallamasca wrote:Emina kako si se ti pocela baviti magijom?
Počela sam proučavati tarot, pa onda i raditi na nekoliko njih. U knjizi tarota nalazile su se kratke čarolije vezane uz pojedinu kartu, pa sam počela pretraživati nešto više o tome... Tako redom, pretvorilo se to u svakodnevno proučavanje, a onda sam se okušala i u praksi - naravno sve sam radila krivo, i shodno tome dobila upozorenja koja nisu bila ugodna, ali su mi ta iskustva potvrdila da se zbilja nešto događa, da mogu utjecati.. Jedno vrijeme sam zbog straha i prestala s experimentiranjem i obečala da ću samo učiti bez obzira. Ispostavilo se da živim sa ženom koja također prakticira magiju i koja mi je dala neke osnovne smjernice - pa smo i izvele dva rituala koja su bila ajme... visoko učinkovita. Razočarala sam se također i u religiji, što me potaklo da istražim druge pravce i s vremenom riješila sam se straha koji mi je usadila crkva i na kraju obitelj... Magijom sam riješila najbitnije stvari i prvenstveno vratila vjeru u sebe. Osječam se kao da sam na početku, i ne težim sve spoznati, ali želim eto na neki način pridonjeti... :P
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Zanimljivo!!!!
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

emina wrote:
Razočarala sam se također i u religiji, što me potaklo da istražim druge pravce i s vremenom riješila sam se straha koji mi je usadila crkva i na kraju obitelj... Magijom sam riješila najbitnije stvari i prvenstveno vratila vjeru u sebe. Osječam se kao da sam na početku, i ne težim sve spoznati, ali želim eto na neki način pridonjeti... :P
Također :D
Nikad ne bih rekla da smo toliko slične :)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

ajde tallamasca... da si ti slična emini, nas se dvoje nebi ni upoznali :twisted: :twisted:

hehe....

na kojim tarot kartama ima spellova?? Tallamasca aj mi odgovori na to :D
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Hehe Hermi...
Ne znam što da ti odgovorim, ali iako ja i emina možda imamo neke zajedničke crte ne znači da smo iste. Svaka osoba ima svoje ja i ono što nju čini kao osobu. i po tome se svi razlikujemo. ;)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

razlikujemo se genetski, i to malo.....
nažalost svi smo rodno povezani i zato treba naučit voljeti sve ljude oko sebe... mada je to malo teško, zar ne ?!
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

hermitizam wrote:razlikujemo se genetski, i to malo.....
nažalost svi smo rodno povezani i zato treba naučit voljeti sve ljude oko sebe... mada je to malo teško, zar ne ?!
Nije točno. Ne razlikujemo se samo genetski... Razlikujemo se i karakterno. Nismo svi isti kao osobe niti svi imamo isti karakter...
Ne možeš voljeti sve ljude oko sebe. Jer kad to kažeš u biti ne voliš nikog... Netko ti je više a netko manje drag, ane tko ti nije uopće drag... to tako ide u životu...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

karakter sam razvijaš tokom života, rodimo se isti, jadni, uplakani i prestrašeni, i samo nas trunka odvaja od astralne....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Rodimo se sa ljubavlju i otvorenošću prema svemu...i onda se to povjerenje polako ruši..i pogle gdje smo sad...miljama daleko
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply