Zašto ste se počeli bavit magijom?

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Sacreus, poznat mi je taj osjećaj kad te nešto privuče a ne znaš zašto te privuklo. Doduše, ja imam osjećaj da je magija u mojoj familiji oduvijek bila prisutna pa pretpostavaljam da me provukla zbog toga :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
q.lax
Posts: 42
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:26 pm
Location: Velika Trnovitica (prdovitica)
Contact:

evo neznam kaj da vam kažem počeo sam se baviti magijom zato kaj me to oduvjek privlačilo a i oduvjek sam bio malo drugačiji od druge dijece . npr dešavale su se stvari koje sam rekao tili čas nakon što sam to rekao. znam da zvučim ko glupi balavac ali istina je. evo da vam ispričam kako sam slomio nogu, išli smo na sanjkanje zeka sa ekipom i tako dalje i onda ja kažem prije spusta nije sanjkanje sanjkanje ako netko nestrga nogu i eto ti ga na.
SNAGA MAGIJE KOJA SE PRAVILNO KORISTI MOŽE BITI VELIKA ALI NE I VEĆA OD ČOVJEKOVE ŽELJA DA PROMJENI VLASTITU SUDBINU
User avatar
Estarioll
Posts: 22
Joined: Sat Nov 29, 2008 12:43 pm
Location: Zagreb

ovo je jako zanimljivo pitanje.
ne mogu osobno reći da se bavim magijom, već više da mi se sviđa takav nesputani obrazac gledanja na život u smislu osobne spoznaje, filozofije i funkcioniranja s drugima.
više bih rekao da sam se zaintrigirao magijom (magija nije baš najbolji izbor riječi doduše, više starim vjerovanjima, dopunite me slobodno, danas mi elokvencija i nije najjača strana :lol: ) radi toga što sam vrlo duhovna osoba, ali opet osoba koja se ne može pronaći i ne slaže se sa dogmama, zakonima i mišljenjima vodećih svjetskih religija (nema veze time u što vjerujem, vjerujem da su sve religije u načelu iste, samo su se s vremenom različito manifestirale).
tu mi se otvorenost i sloboda "poganih" vjerovanja i filozofija učinila em najpravednijom, em najlogičnijom. ne u smislu vjerskih rituala i vjerovanja u ova ili ona božanstva, nego u smislu suživota s duhovnosti i svijetom oko sebe.
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

Pa,ne mogu bash reci da se bavim magijom....vishe je prouchavam sa izvesnom dozom skepticizma.
Moja interesovanja za magiju verovatno vuku korene u ranom detinjstvu,kada sam slushao mnogo raznih pricha o prizivanju duhova i slichnim stvarima,a poshto sam vrlo radoznao,zeleo sam i da proverim istinitost tih pricha.Poshto nikoga u blizoj okolini nije bilo da me uputi,a bio sam uprkos svoj radoznalosti dovoljno pametan da ne isprobam neki ritual,pocheo sam chitati stari sanovnik iz kucne biblioteke,inache knjigu koja je retko chitana u mojoj kuci(moji roditelji na te stvari gledaju kao na djubre).Ta knjiga je,izmedju ostalog,sadrzala i odeljak o charobnjacima.Tu sam se prvi put susreo sa Nostradumosovim prorochanstvima,Parcelezuosovim uchenjem,Faustovim demonom.....
Kako god,taj momenat je bio kljuchan za moje interesovanje okultnog,a pored toga,i za knjizevnost i poeziju,sve u cilju uchenja magije.Posle nekoga vremena,imao sam prilike da upoznam bioenergichara,koji mi je demonstrirao strujanje energije,uchinivshi da osetim spinovanje energije u mojoj levoj ruci.Naravno,poshto tada nisam znao shta je po sredi,osetio sam samo chudan osecaj,ali dovoljno snazan da probudi interesovanje za energetiku.Proshle su godine,dok se nisam zainteresovao za dela Karlosa Kastanede,medjutim,poshto sam malo toga razumeo,moje interesovanje je bilo kratkotrajno.U medjuvremenu sam osnovao drushtvo istomishljenika,koji su takodje prouchavali okultno,chakre i druge metode,ali bez praktikovanja.Moja prva iskustva za transecedetalno desila su se u vreme mog polaska u srednju shkolu,kada sam uchio meditaciju iz potrebe prevazilaznja treme tokom nastupa.

To bi bilo to,od prilike :D
ČAROBNJAK
Posts: 21
Joined: Fri Nov 16, 2007 12:07 am
Location: Đakovo
Contact:

Da, kao i par prethodnih postova...

Ne mogu reči da se bavim magijom!?
Bavim se iluzionizmom, hipnozom, rašljarstvom, dopalo me se štiva
"astral vesne" i neka druga...
Zanima me sve što pučanstvo kaže da su "granična područja"....
Image
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

Nije mi bash najjasnije shta si hteo da kazesh.
ČAROBNJAK
Posts: 21
Joined: Fri Nov 16, 2007 12:07 am
Location: Đakovo
Contact:

Hoču reći iskreno da baš i nemam neko posebno konkretno znaje na ove teme ovdje ali me vrlo zanima.....
Pokušaču ubuduče pratiti forum pa da vidim što če ispasti...
Cijeli život živim po instiktu, za sada mi dobro ide!!!
Inače trenutno mislim da se ovdje sve vrti oko sugestije ali vidjeti čemo još možda promjenim mišljenje...
Image
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

Pa,pazi,zaista je mali broj onih koji stvarno praktikuju magiju....razlozi su razlochiti,ali dovoljno jaki ;)
Vivian
Posts: 19
Joined: Wed Dec 31, 2008 10:12 pm

ne mogu reći da se bavim magijom, bar zasad, jer se nisam pomakla od proučavanja i interesa za magiju..
a sve je počelo, hmm.. zapravo prva 'ozbiljnija' razmišljanja o magiji imala sam kad sam prvi put vidjela pentagram u black-metal spotovima (koje btw. obožavam, kao i sve druge vrste metal glazbe :D ) i tako sznala nešto više o pentagramu, simbolima..., pa sam čitala i knjige na tu temu...
i tako došla do ovog foruma gdje bih htjela prijeći na nešto više od informiranja o magiji...
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

Hehe,vidim da cemo se lepo slagati,s obzirom na tvoj muzichki izbor.

Lichno,ja bash ne volim pentagrame,jer koliko sam skontao do sada,oni su vishe religiski simboli nego neshto shto mozesh upotrbebiti u magijske svrhe.Naravno,siguran sam da ce me mnogi fanovi veshticharenja demantovati,ali ponovo kazem,to je moje mishljenje :D
Post Reply