Zašto ste se počeli bavit magijom?

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Sephirot wrote:
-E, to vam je tako kad učitelje tražite u ljudskim prolaznostima... zaronite u sebe ili u prirodu i naći će te toliko učitelja koji nemaju ljudski oblik. Do tada se samo koprcajte u ljudskim mentalnim floskulama i mrtvim filozofijama....
Mudro je zborio...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

littlehorn wrote:
SEVERUS wrote:Hehe,vidim da cemo se lepo slagati,s obzirom na tvoj muzichki izbor.

Lichno,ja bash ne volim pentagrame,jer koliko sam skontao do sada,oni su vishe religiski simboli nego neshto shto mozesh upotrbebiti u magijske svrhe.Naravno,siguran sam da ce me mnogi fanovi veshticharenja demantovati,ali ponovo kazem,to je moje mishljenje :D
Pogrešno..
otvorite zasebnu temu pa ćemo malo popričat o ovom...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Lilian
Posts: 27
Joined: Sat Sep 19, 2009 1:07 pm

Moji pocetci potjecu jos od vremena kad sam bila djevojcica.
Nadnaravni fenomeni,duhovi koji su me opsjedali,s kojima sam vremenom naucila komunicirati,vizije i snovi,naglasena intuicija..dovelo me do ovoga sad.
Jednostavno sam se rodila s time,i to je sto jesam.
Samo sto se ja Magijom ne bavim,to je moj nacin zivota :o
Oni koji nikada ne mjenjaju misljenje,cjene sebe vise nego Istinu!
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Lilian wrote:Moji pocetci potjecu jos od vremena kad sam bila djevojcica.
Nadnaravni fenomeni,duhovi koji su me opsjedali,s kojima sam vremenom naucila komunicirati,vizije i snovi,naglasena intuicija..dovelo me do ovoga sad.
Jednostavno sam se rodila s time,i to je sto jesam.
Samo sto se ja Magijom ne bavim,to je moj nacin zivota :o

POTPISUJEM.... :)
User avatar
Trystane
Posts: 12
Joined: Mon May 17, 2010 2:25 pm
Location: Tower of Dawn and Dusk
Contact:

Slicno navedenome.
Naime ima dosta 'situacija' koje se povlace godinama, a ja sam ih prestao ignorirati. Od malena sam vezan za prirodu, primjerice samotna šuma je jedno od rijetkih mjesta koje me moze opustiti (jako sam podlozan stresu, ziveci brzi tempo zivota). Ako sam dovoljno opusten i dovoljno strpljiv i dovoljno dugo vremena u sumi, onda komiciram s drvecem. Obozavam staroslavenski panteon (iako su mi i nordijski i keltski dragi, slavenski mi je najblizi), te se trudim pratiti blagdane bogova starog kova. Moj stvaralacki opus uvelike je inspiriran prirodom i staroslavenskom tradicijom. Dug period vremena imao sam iskustva s astralnim snovima, kod kojih sam u jednom trenutku dozivio vrhunac tako da sam bio posve svjestan svojeg 'astralnog ja' i pitao koliko toga mi je dopusteno od znanja i informacija da prenesem u ovaj svijet. Potom sam dvije godine muku mucio s nemirnim i nepredvidivim poltergeistom (te dvije godine sam zivio u drugom stanu, da bih se nakon toga odlucio preseliti), tada sam spoznao strah od 'polusvijeta'. Imam malo iskustva s meditacijom, i to s jednim kolegom koji se bavi(o) bioenergijom. I poznam nekoliko ljudi sa svakojakim iskustvima u ovim poljima.

Vise od toga nista. Nisam citao nikakvu literaturu, ne baratam ovom terminilogijom, dalje od vlastitih iskustava i instinkta ne znam. Zadnjih godina, kako sam se posvetio studiranju, dodira sa Polusvijetom (kako ja volim nazivati ono sto znanost ne moze 'uokviriti'), i to me jako rastuzuje. Vodim zivcan, pomalo robotiziran zivot, te mi fali iskonska konekcija sa starim, drevnim iskustvima, obicajima i (sa)znanjima.

Zato sam dosao tu, na virtualan nacin upotpuniti svoje iskustvo.

Lijep pozdrav svima,
~ Trystane
~ A myth all tangled up with facts. ~
Dragana85k
Posts: 40
Joined: Mon Aug 02, 2010 2:42 pm

cao svima.mene magija interesuje duze vreme.imam osecaj da imam potencijala za to.oduvek volim da palim svece.uzivam u zvezdama . .mozda zvuci glupo imam dobru intuiciju i htela bi da je razvijem.neznam imam osecaj da imam magiju u sebi samo mi treba neko da mi pomogne da je razvijem,shvatim i naucim.kod majke sam nasla jednu veliku i debelu knjigu crne i bele magije ali je na ruskom.neznam dali je prava jedan ruski vlah mi je rekao da zavisi od autora jer neki spelovi mogu biti pogresno napisani.moja majka je uvek znala neke stvari iz magie napr.da drzim metlu ka gore da bi bilo para i napr.stavila je moju sliku sa sada7nkim muzom u plakarcic i stavila neke kamenjcice da bi mi bili zajedno.a jedna ruskinja mi je rekla da imam energiju da bi bila beli mag ili tako nesto.kad sam usla kod te zene stan joj je bio tako pun neke pozitivne energije i sva svetlost u tom stanu je bio u sv. zelenjoj boji.ona se inace bavi magijojm.imala je puno ikona i slik maga.inace mi je ona radila masazu.ali ona nazal6st zivi u dalekoj rusiji
User avatar
Goran Gogo Grdic
Posts: 19
Joined: Wed Feb 16, 2011 8:01 pm

Pa sve mi je pocelo kad sam bio mali,medju svim silnim knjigama koje su moji imali nasla je jedna malo drugacija.imao sam oko 6 godina nisam jos znao da citam,ali knjiga je imala podosta slika o aurama i energiji sto je mene u tom dobu potpuno opcinilo i navelo da razmisljam o tome.

Kasnije kroz godine razvila se ljubav prema mistici i staroj religiji,ali zbog nedostatka istomisljenika u mojoj okolini nikada do tad se nisam upustio u neko ozbiljnije istrazivanje tih oblasti.ali nakon zavrsetka srednje skole polako sam poceo da prikupljem literaturu i polako krecem sa ucenjem i istrazivanjem.otvoren za sva znanja! :lol:

Tako sam slucajno tokom pretrazivanja neta naisao na ovaj sajt koji mi je moram reci dosta pomogao! :)
User avatar
anngellika
Posts: 45
Joined: Tue Nov 29, 2011 9:38 pm
Location: Srbija

Ja sam uvek bila zainteresovana za mitologiju, folklor itd. Dok sam preturala po porodičnoj biblioteci (ja sam knjiški crv, uvek preturam po nekoj biblioteci :lol: ) našla sam interesantnu knjižicu crnih korica zvanu 'večiti kalendar II, magijske veštine'. Pročitala sam to, i naravno, nisam imala pojma o čemu se radi, pa sam počela da tražim tekstove po netu. Onda sam 'nabasala' na neke čini. I bilo je ono kao, hajde da probam , pa šta bude... I bilo je. 3 godine kasnije, ja imam veeeeliko iskustvo iz praktičnog rada, dobru podlogu po pitanju obrazovanja (mitologija i verovanja raznih naroda), imam iskustvo sa svim i svačim, ali nemam inspiraciju. Sad sam naletela na ovaj blog, i moram da kažem, LJUDI, VOLIM VAS!!! Dali ste mi ideje za neke nove čini(sad da ne preterujem, otvorila sam temu, pa vi pišite svoje čini)... I tako... :roll:
I'm just different, but people call me crazy...
Post Reply