Koliko ljudi doista vjeruju u magiju?

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Kad bi vi znali sta sve postoji i sta je sve moguce, te u sta sve ljudi vjeruju i rade zbog svog vjerovanja, ne bi mogli doc k sebi.

Ali uostalom, ako ne vjerujete u magiju, sta radite ovdje?
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote:Koliko vi vjerujete u magiju?

Magična praksa u posljednje vrijeme sve više javno istupa. Dakle, sljedbenika je bilo i prije i davno, davno prije. Magija je rođena u sklopu prvih štovanja čovjeka.

WRONG!!!! :evil: :evil: :evil:

magična praksa u zadnje vrjeme nestaje, to jest gasi se..... više je bilo prije, davno prije, pa su nestali pod zemlju kad je crkva počela s svojim lovom.... i od tada su svi pod zemljom... crkva je sama po sebi jedna magijska zajednica al o tome u nekom postu više :D pozz i da... magija nikada nije rođena... kao što je rekao Solomon u knjizi zvanoj " lesser key of Solomon : Goethia " " magija si ti, tvoj um je magija.... kada misliš da postoji magija, u neku si ruku napredan a u neku lud... "
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Nema smajlića "palacgore"..
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hermitizam wrote: magična praksa u zadnje vrjeme nestaje, to jest gasi se..... više je bilo prije, davno prije, pa su nestali pod zemlju kad je crkva počela s svojim lovom.... i od tada su svi pod zemljom... crkva je sama po sebi jedna magijska zajednica al o tome u nekom postu više :D pozz i da... magija nikada nije rođena... kao što je rekao Solomon u knjizi zvanoj " lesser key of Solomon : Goethia " " magija si ti, tvoj um je magija.... kada misliš da postoji magija, u neku si ruku napredan a u neku lud... "
Ako pogledaš razdoblje do pred godinu dana kada nije bilo ni jedne stranice na hrvatskom gdje bi se otvoreno pisalo o magiji shvatit ćeš na što sam mislila, također koliko literature se može pronaći sada a koliko se moglo pronaći prije Gardnera? U svakoj knjižnici može se pronaći najmanje desetak knjiga na temu. O tome govorim. Dnevno nastaje jedna dobra knjiga o vještičarstvu ili magiji. Vještičarstvo od Gardnera više ne djeluje iz podzemlja, nego sve više izlazi. Ima pojedinaca koji prikrivaju praksu, međutim ako pogledam što mi je dostupno danas, a što je bilo dostupno pred 7 godina kad sam krenula tražiti literaturu, razlika je enormna. Zašto još živiš u podzemlju, kad je inkvizicija davno iza nas? Što radiš na forumu? Ostani u podrumu i tamo prakticiraj magiju. Valjda razumiješ apsurd djelovanja iz podzemlja...

Solomon je ovime želio reći da su ljudski um i njegove sposobnosti zaslužne za rezultate koje nazivamo magija, ja ih volim nazvati vještičjim umjećem, no za večinu početnika to je magija i potrebno je određeno vrijeme i određeno znanje da bi pojedinac počeo povezivati... Ne moramo se odmah prozivati ludima!
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

ZATO ŠTO IMA SVEĆENIKA KOJI MISLE DA SI ĐAVOLJI SLUGA AKO TE NA CESTI VIDI S PENTAGRAMOM. jel misliš da je ugodno kada te časna sestra pokuša zasipati svetom vodicom??? nije baš dobro za ego, i rađe se skrivam, jer ono što se može umom ljudi zaborave i zametnu, draže su im puške....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Istina, ali kad-tad će doći vrijeme da se sljedbenici wicce, neopaganizma i ostalih "dobrih" magijskih religija POKAŽU. Jučer ja krenem u knjižnicu po onu Bucklandovu i okrenem se pred vratima. Kažem najboljem prijatelju što proučavam, zatim mu 10 minuta objašnjavam da se nisam šalio. Jedina mjesta gdje mogu otvoreno govoriti o tome su forumi ovakvog tipa.

Svi ljudi vjeruju u magiju, neki više - neki manje. Zar nikom nije palo napamet ispružiti ruku prema šalici s nadom da će mu doletjeti? Meni je. Gledajte koliko ljudi zapravo čita novinski horoskop i slijepo vjeruje da će mu se dogoditi to što zvijezde kažu. I "normalne" religije su neka vrsta magije. Talismani, i oni su magija.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

hermitizam wrote:ZATO ŠTO IMA SVEĆENIKA KOJI MISLE DA SI ĐAVOLJI SLUGA AKO TE NA CESTI VIDI S PENTAGRAMOM. jel misliš da je ugodno kada te časna sestra pokuša zasipati svetom vodicom??? nije baš dobro za ego, i rađe se skrivam, jer ono što se može umom ljudi zaborave i zametnu, draže su im puške....
To nije stvar samo tog jednog ili više svećenika. to prodire puno dublje. Jer je u biti crkva pentagram proglasila sotoninim znakom, jer su sotonjare preuzele pentagram od maga i vještica. Ali ljudi koji znaju što pentagram u biti znači neće te nikad tako pogledat.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

I mene.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Hermi ja već imam sve o pentagramu :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
seal
Posts: 1
Joined: Tue Nov 06, 2007 3:00 pm

Da li postoje neka okupljanja gdje postoji mogucnost ucenja u grupama...opcenito i u Zagrebu..?
Post Reply