Godine.....godine......

selenia
Posts: 17
Joined: Tue Oct 19, 2010 10:04 pm

Naravno, ne treba se ljutiti ako nam netko kaze da sa 16 nemamo dovoljno zrelosti, ipak. I svoju zrelost moramo preispitivati neprestano, odnosno pod time mislim svoje namjere, utjecaj emocija, teznji... Makar je to individualna stvar, naravno. Bitno je da nam je jasno da uvijek imamo jos nesto za nauciti prije nego se prenaglimo, a cesto ni ne znamo da to radimo. Ja sam radila korak unaprijed, pa se vracala dva unatrag, jer sam uceci dalje nakon toga shvatila da ipak jos moram poraditi na tome. Eto, ali tako je uvijek.
User avatar
erendil
Posts: 3
Joined: Sun Oct 24, 2010 3:08 pm

Evo, da napisem i svoje iskustvo. Iako me astrologija prvenstveno zainteresirala otkada sam procitala prvi horoskop u nekim dnevnim novinama, moram priznati da sam se njome, kao i magijom, ozbiljnije počela baviti kao tinejdžerica, i to iz nekih svojih, sebičnih razloga, za koje sam tek kasnije uvidjela da su krivi. Bila sam, naravno, nesretno zaljubljena i htjela sam okrenuti stvari na svoju korist. Malo po malo, zaljubila sam se u astrologiju a u magiji pronasla put u čijim sam se svjetonazorima potpuno pronašla, i sa vremenom, naravno uvidjela koliko su moji motivi bili..."zemaljski" nazovimo ih tako :D Ah, lude godine :D
User avatar
Goran Gogo Grdic
Posts: 19
Joined: Wed Feb 16, 2011 8:01 pm

Ako su osobe dovoljno zrele ne znam zasto se boje da kazu svoje godine,istina je da kad si mlad nisi dosta proziveo i iskusio,ali iskustvo ce doci a sa njom ce i mudrost.I sto si stariji to ti je jasnije,pocinjes da shvatas vise stvari.
Ali isto tako ne treba zuriti sa odrastanjem,treba uzivati tu gde jesi i maksimalno iskoristiti to vreme.

Slazem se sa dosta ljudi ovde.Istina je da ne treba zuriti i srljati u nesto sto ne poznajemo.A sto se tice moci?Znanje je moc,tako da prvo dodjite do znanja i na tom putu moc ce doci sama po sebi.Naravno ne mislim bacanju vatrenih kugli kao u fimovima nego moc vas samih, vase unutrasnje energije :)

Imam 21u god i ove godine punim 22 . :D
User avatar
wicca27
Posts: 22
Joined: Thu Mar 24, 2011 8:01 pm
Location: Osijek

Novi na forumu, ali ne neiskusni. Malo smo naravno pregledali ove sve teme za početnike, ima zanimljivih, a ima i on ih koje je potrebno samo prelistati...poželjno ih je prelistati. U tu grupu spada i ovo, ne bih nikoga prozvao sada, ali ima tu postova kao: Godine ne odlučuju koliko je tko odgovoran,ali naravno da ako si mlad onda nisi prozivio puno"

Samo smatram da godine ništa, ali baš ništa ne znace. Netko sa svojih 16 proživi više od onoga sa 27, a opet netko sa 15 zna biti puno odgovorniji od onoga sa 35. Baš zbog toga mlađe osobe bi trebalo ovdje usmjeravati jer danas zahvaljujući google-u može se doći do svega, a mladi su specijalizirali pronalaženje onoga što ne treba. Tako da mislimo da mlađi bi trebali plijeniti puno veću pažnju vas iskusnih nego neki koji su duže vremena...pa...upoznati sa raznim stvarima... ;)
...Eight words the Wiccan red fulfill:
An' ye harm none do what you will.
Prometej
Posts: 39
Joined: Mon Feb 07, 2011 9:57 am

Hmmm.... ja se ne bih baš složila... Činjenica je da smo svi više manje odrastali unutar istih ili sličnih okvira te shodno tome imamo slične predođbe o odgovornosti, dobru, zlu... Pojedinci zbog svoji određenih pozadina mogu biti izrazito odgovorni ili neodgovrni, obadva su stanja u principu loša za pojedinca i trebalo bi ih se pravilno tretirati. Time ne mislim nikoga uvrijediti već samo iznosim činjenično stanje... Ja sam se magijom počela baviti sa 15 16 godina i napravila sam neke stvari koje danas nikako nebi. To je normalan dio odrastanja i učenja?
User avatar
wicca27
Posts: 22
Joined: Thu Mar 24, 2011 8:01 pm
Location: Osijek

Slažem se da svi imamo slične predođbe o tome što je dobro, a što loše iako je i to diskutabilno dosta jer mnoge od tih dobrih/loših stvari društvo određuje, ali slažem se u suštini s tobom. Samo baš zbog toga kao što si navela da si napravila stvari koje ne bi sada napravila (a nisi jedina ovdje koja tako misli) treba mlađe osobe usmjeriti, ja sam sugerirao da ne bi trebali shvaćati maloljetne olako i ignorirati ih već pomoći im i objasniti da wicca ili bilo koji drugi "smjer" nije izvlačenje zečića iz šešira već nešto sasvim drugo jer jedino tako netko mlađi neće ponoviti neku grešku koju su mnogi već napravili...
ne uči se samo na svojim greškama, uči se i od drugih, pa oni koji su naučili, poučimo one koji tek počinju...više je to moja želja nego stvar za raspravljanje ;)
...Eight words the Wiccan red fulfill:
An' ye harm none do what you will.
Prometej
Posts: 39
Joined: Mon Feb 07, 2011 9:57 am

pa i ja mislim da ih treba usmjeravat.. ali treba pazit, trebaju kirenut od početka, jednostavnih i koliko toliko bezopasnih stvari. inače biti mlađi ne znači biti samo manje odgovoran i zreo... ima puno pozitivnih stvari kod mlađih lju kao što je otvorenost prema novim stvarima :P
User avatar
wicca27
Posts: 22
Joined: Thu Mar 24, 2011 8:01 pm
Location: Osijek

Prometej wrote:pa i ja mislim da ih treba usmjeravat.. ali treba pazit, trebaju kirenut od početka, jednostavnih i koliko toliko bezopasnih stvari. inače biti mlađi ne znači biti samo manje odgovoran i zreo... ima puno pozitivnih stvari kod mlađih lju kao što je otvorenost prema novim stvarima :P

;) Upravo tako :)
...Eight words the Wiccan red fulfill:
An' ye harm none do what you will.
Aphrodite7
Posts: 9
Joined: Fri Jan 06, 2012 4:05 pm

Annabel Lee wrote:i ja..... ;)
Ja imam 15 :D
Ne mora značiti da,ako si maloljetan/maloljetna nemaš vlastite stavove ili vlastiti život.Ja se,naprimjer,ne bavim još uvijek magijom,ali sam vještica ;)
alhemicar
Posts: 3
Joined: Mon Nov 17, 2008 1:42 pm

"Zaista vam kažem, ako se ne povratite i ne budete kao đeca, nećete ući u carstvo nebesko" :)
Samo naprijed slijedite svoje snove i svoj Tao.


Aphrodite7 wrote:
Annabel Lee wrote:i ja..... ;)
Ja imam 15 :D
Ne mora značiti da,ako si maloljetan/maloljetna nemaš vlastite stavove ili vlastiti život.Ja se,naprimjer,ne bavim još uvijek magijom,ali sam vještica ;)
Post Reply