Godine.....godine......

User avatar
Lilian
Posts: 27
Joined: Sat Sep 19, 2009 1:07 pm

Godine nemaju veze s icime...
Oni koji nikada ne mjenjaju misljenje,cjene sebe vise nego Istinu!
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Godine nisu bitne za vecinu stvari. Sve je stvar iskustva.
Netko sa 20 godina moze imat vise iskustva nego netko od 50... sve je to stvar nacina zivota i tko ce sta u zivotu proc.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Nivalis
Posts: 7
Joined: Sun Oct 11, 2009 6:45 pm

"Osobno nisam misljenja da su godine mjerilo icega...
Osoba od 50 moze biti nezrelija od osobe od 18..."

Skroz se slazem. Ono,tko god da je otvorio temu ocito nema veze sa magijom. Zelja da gledamo ispod povrsine i proucavamo misterije se javlja svakome dok je jos djete. Sada meni netko zeli rec da on ima 27 godina i da je zato pametniji od mene koji imam 16 godina. Pametniji u smils bavljenjem magije. Naravno da nije! Mislim kakve su to gluposti? Znam milijun ljudi koji imaju 15 godina i savrseno su zreli a znam i one koji imaju 25 godina a ponasaju se DOSLOVNO kao da su u osnovnoj. Tako,ono,nemoj se blamirat bezveze XO
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ali opet je sve rijec o iskustvu.
ne moze osoba od 15 godina bit dovoljno zrela ako nije prosla neke stvari u zivotu, niti razumit ako se nije opekla ili prosla nesto. To je sve stvar iskustva.

A opet s druge strane, bez obzira na godine u svima nama cuci dijete koje ponekad izade na povrsinu. Treba znat kad je vrijeme za "igru", a kad ne.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
mandragora
Posts: 4
Joined: Thu Aug 13, 2009 9:57 am

Čitam ovaj tekst pa mi je došlo da se uključim.Godine igraju veliku važnost u čovjekovu životu pogotovo ako želimo steći neko važnije životno iskustvo no također cilj tog putovanja je da na njemu susrećemo osobe koje bi nam trebale pomoći da stavovima stječemo vlastite poglede na život.Iskustvo se dobiva praksom no isto tako i promatranjem.Svaki pojedinac je svjet sam za sebe te nam može pružiti bolji uvid u ono što nas okružuje.meni osobno nikad nije bio cilj da steknem moći koristeći rituale jer bi mali djelić mene to percipirao kao oholost koju želim iskazati tako da se izdvajam od okoline.Cilj magije bi trebao biti taj da prihvatimo sebe i usmjerimo se u nove sfere kako bi bolje percipirali okolinu,a samim time i svoju osobnost.prvenstveno bi to nazvala izazivanjem promjena u sebi.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Zlo mi je od rasprava o godinama. Godine NISU mjerilo "odraslosti" neke osobe, nego njezine starosti, a ta dva pojma nisu ista.

Budući da se, gdje god da se okreneš, ističe zakon trojke, ljudi će dobro promisliti prije nego nešto naprave, imali oni 15 ili 65 godina. Samo je pitanje kako.
User avatar
Nellie Bodom
Posts: 9
Joined: Sat Mar 27, 2010 6:06 pm

Ja imam 16 ^^
i bavim se samo teorijom,kolko mogu,jer ipak idem u dvije srednje i ne stižem previše.
Mislim da sam malo prezelena za nekakvu praksu,a i prerastresena. Trebam poradit na koncentraciji.
Just believe...
_Deadly Doll
Posts: 10
Joined: Fri Jun 18, 2010 7:30 pm

Eagles wrote:Zlo mi je od rasprava o godinama. Godine NISU mjerilo "odraslosti" neke osobe, nego njezine starosti, a ta dva pojma nisu ista.

Budući da se, gdje god da se okreneš, ističe zakon trojke, ljudi će dobro promisliti prije nego nešto naprave, imali oni 15 ili 65 godina. Samo je pitanje kako.
Potpuno se slazem. Mene nervira to sto mene omalovazavaju za mnoge stvari samo zato sto sam maloljetna. Na primjer, ja od moje sestre(starije naravno) desava se da shvatim neke stvari mnogo brze od nje, i brze ih rijesim, a starija je od mene bas mnogo... Ne hvalim se, samo kazem istinu...
Nellie Bodom wrote: Trebam poradit na koncentraciji.
I ja trebam mnogo da poradim na njoj, posto mi se cini da sam je u poslednje vrijeme zaista izgubila. Prije koju godinu, mnogo sam bolje pamtila stvari koje me i nisu toliko zanimale, a sada mi treba za jos mnoge druge stvari... :(
marinella
Posts: 13
Joined: Sun Jun 06, 2010 4:13 am

da bi se nečime bavio i znao što radiš treba vremena. nije isto kada se netko bavi ovime 10 godina ili tek 1. osim ako imaš 17 i nisi počela meditirati sa 7.....
ovo nije jednostavno kao biti katolik ili neke druge vjere.
jednostavno mijenjaju se prioriteti s godinama neovisno od vas i vašeg iskustva nego vas društvo i vanjski apekti na to prisile.
nitko ne sumnja u vašu inteligenciju i sposobnost ali sjetite se kako ste razmišljali prije 3 godine, a kako sada.
User avatar
selena30
Posts: 2
Joined: Sat Oct 30, 2010 6:57 pm

ja sam u svijet magije ušla jako rano -praktično otkad sam naučila čitati sam čitala sve što je došlo pod moje ručice -astrologija...magija sve...
sa 12 sam napravila po duporovim uputama ručno svoju natalnu kartu ...a sa 15 prve obrede iz ljubavne magije...sa 17 sam radila skidanje uroka...i bila jako moćna ali i puna bijesa i jednostavno sam u 20 -oj shvatila da sam reviše zašla u područje crne magije i konačno u 23 sam se odlučila povući od svega jer sam ostala trudna.....
kako to i priliči i kako sam sama sebi predvijdjela rodila sam djevjčicu -koju sam jučer prvi put vodila na groblje svoje prabake..ona me iznenadila pozdravivši baku koja je tamo ...poravnal joj je ruže i rekla znaš mama baka je sretna što smo mi dvije tu...
evo toliko o magiji i o tome da se od nje može pobjeći...
svjesna sam koliko znam i iako znam da je to puno premalo i da moj dar nosi sobom i jednu veliku obavezu i odgovornost ...i neznam bih li se vratila u sve to da neznam da je moja kćerkica iduća ...
magija kao dar nije puko rađenje obreda da se onaj tamo zaljubi u mene..sve ima svoj uzrok i svoju posljedicu...
zbog svega toga smatram da su godine jako važne ,ako i znanje...
godine prolaze...izrečeno ostaje...
Post Reply