Godine.....godine......

User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Osobno nisam misljenja da su godine mjerilo icega...
Osoba od 50 moze biti nezrelija od osobe od 18...
User avatar
NekoChan5665
Posts: 9
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:15 am

:) Hvala, no recimo ja sam prije mjesec dana htjela koristiti magiju i takve stvari, al sam odustala (za sad) jer imam par ciljeva koje bih htijela ostvariti prije bavljenja magijom i takvim stvarima.
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

A čuj....to je ipak individulano od osobe do osobe, tko je djetinjastiji ili ne.....ne znam, meni je zanimljivo uopće čitati bilo što o magiji....jednostavno, to me privlači....I like it! :)
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

takoder :)
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Ajde, usuđujete se dati svoje godine.... cilj teme i jest to.
Znam da neki odrastu prerano, neki nikad ne odrastu ali navedeno je važno jer bez obzira na navedeno osobe od 10 ili 12 god. baš i nisu za prakticiranje nečega....ako nemaju stroge treninge što danas mislim ni ne postoji....

Cijela teme se veže za odgovornost.....upravo ono od čega ljudi najviše bježe. U okultnoj filozofiji je odgovornost daleko veća nego u prosjećnog čovjeka.

Mislim da bi svaka osoba prije ikakvih praksi trebala izgraditi i proučavati etiku, moral, odgovornost i vrline te isto i razvijati. Tek nakon toga se može dat raditi s mnogim drugim stvarima.

Zašto? Jednostavno, u Kybalionu, jednom od vrlo važnih tekstova hermetizma se navodi 'Sve je Jedno' ('All is One'), a u tekstu sa smaragda (tekstu Hermesa Trismegistosa) se navodi 'kako je gore, tako je i dole' (drugim riječima, kako je u unutrašnjim svijetovima, tako je i u svojoj okolini).

Svi mi koji smo stali na stazu imamo odgovornost prema svima.....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

Pa naravno, zašto se ne bismo usudili?
Mislim, jako lijepo od tebe/ vas na brizi i upozorenju, no, osim što nisu svi ljudi isti (niti mi, djeca ;) ). Ja vjerujem da je svaka osoba koja prije bilokakvog eksperimenta (oliti ovdje spella itd.) ipak potraži nešto, nekakvu informaciju o tome i pita ostale za mišljenje....očito bi tome mogao poslužiti forum (hm...recimo...ovaj! Xd!) ima makar minimalnu dozu odgovornosti u sebi (ili straha da ga duhek ne pojede ;) iako je i to odgovornost prema sebi tada).
Zahvaljujem!
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

evo jednog primjera...ja sam htio sto brze izvesti taj kabalisticki kriz (od cijeg je imena vjerujem nekim ljudima na ovom forumu zlo...hahahah) ali sam ipak barem nesto proucio i dosta toga sazno na forumu prije nego sto sam ga isao prakticirati...makar mi se i dan danas cini da neznam sve o tom ritualu...

ali cilj primjera je da ga nisam isao izvesti dok nisam izmucio neke ljude da mi kazu barem osnove o tom ritualu hhh :P :)
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

-U redu Annabel Lee i ando, no sad se zamislite nad svojim interesima i praksom i recite da niste niti jednom žurili i upuštali se u nešto bez dovoljno razumjevanja istog... da li vidite na što ciljam.
-U redu je da se razgovara i raspravlja no ono što konstantno zanemarujete je da je ovo javno otvoren forum te svatko može čitati navedeno. Ako neko djete čita navedeno i pomami se te se možda upusti u stvari koje ne zna i nema treninga nego tek tako te se opeće.....da li vi imate odgovornost prema njemu? Da, imate. Iako nije izravno, imate odgovornost radi svojih djela.
Zbog toga (iako i ne samo zbog toga nego zbog više razloga) je govor "čudan" i "tajanstven" te se govori o 'zakletvi šutnje' te već navedoh (ali mislim da nisam jedini naveo) "Znati, usuditi se i šutjeti".

Nadalje, Anabela je spominjala eksperimente....u redu, neke stvari se mogu nazvati eksperimentima no drugim stvarima je opasno eksperimentirati, štoviše ako se nema određenog duhovnog i mentalnog treninga.
ando wrote:evo jednog primjera...ja sam htio sto brze izvesti taj kabalisticki kriz (od cijeg je imena vjerujem nekim ljudima na ovom forumu zlo...hahahah) ali sam ipak barem nesto proucio i dosta toga sazno na forumu prije nego sto sam ga isao prakticirati...makar mi se i dan danas cini da neznam sve o tom ritualu...

ali cilj primjera je da ga nisam isao izvesti dok nisam izmucio neke ljude da mi kazu barem osnove o tom ritualu hhh :P :)
Rekao sam ti da žuriš previše.....podsječaš me na mene u početku i to nije nešto što mi se sviđa.

Nemojte misliti da vam predbacujem ili da vas na bilo koji način želim poniziti. To mi nije cilj i ništa ne bi dobio s time. Cilj je da počnete razmišljati na određeni način te da vas se potakne na kvalitetnije proučavanje i prakticiranje. Ja nisam nikakav učitelj jer po mom vi ste meni učitelji (obično kažem "učenik je učitelju učitelj"), a nisam ni, po svom mišljenju, sposoban biti ikakav učitelj.

Bratski
Sepher = 345
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

Žuriti, žuriti....danas sam recimo žurila na vlak, no ipak nisam stigla na vrijeme na određeno mjesto ;) Dakle, nema potrebe žuriti. To ti je poanta? Xd!
Ma gledaj, sve je to u redu, ali, što se tiče nekog dijeteta koje slučajno zaluta na neku stranicu (recimo, magije :) ) i učini nešto što ne bi trebalo to ga ne možeš spriječiti niti ti niti mi jer tada bi zapravo trebalo zabraniti internet, odnosno, određene stranice djeci mlađoj od 18 godina što znamo da je nemoguće.

Ja se ispričavam ne izrazu "eksperiment" , no pod tim pojmom sam mislila općenito, i u životu na bilokakav eksperiment. Znam, potrebna je duhovnost za magiju, spellove, rituale, no trenutno ne ulazim određeno u magiju, nego, koliko mi se čini, raspravljamo o (ne)odgovornosti određenih ljudi, zar ne? ;)

Dakle, svi smo isti i različiti istovremeno. Posebice smo različiti zbog čega sam jako sretna. ;) Te je gotovo apsurdno prema dobi i posebice preko nekolicine posteva, određivati tko je odgovoran ili nije, te kakav je tko.

Ja priznam, ne znam mnogo o magiji i ritualima za razliku od tebe, no nije li da svi moramo od nekuda početi i naučiti? Pozdrav.
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

>>>Ja priznam, ne znam mnogo o magiji i ritualima za razliku od tebe, no nije li da svi moramo od nekuda početi i naučiti?


u potpunosti se slazem :)
Post Reply