Godine.....godine......

User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Annabel Lee wrote: Ja vjerujem da je svaka osoba koja prije bilokakvog eksperimenta (oliti ovdje spella itd.) ipak potraži nešto, nekakvu informaciju o tome i pita ostale za mišljenje....
Prije bih povjerovao da u Crkvi nema pedofilije :D
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Zapravo ja imam još malo 16, nikad mi nije palo na pamet da radim neki ozbiljniji magijski čin, mislim i kada sam htijeo posavjetovao sam se s nekim koga na forumu trenutačno nema. Naravno tu je bio i Gost koji mi je iz glave svojim sarkazmom izbio svaku ludu ideju. Mislim da je moj nivo trnutačno meditiranje i traženje vlastitioga je. Jedino od magije što sam radio je bio spell za izgubljene stvar...tada sam si dokazao da je moja koncentracija premalena(našao sam stvar iste vrste samo krivu) sada jedino čitam tarot karte i polako čitam razne knjige koje mi zbilja pomažu mislim na nekima sam odmah skužio da su lažnjaci, a neke sam morao pročitati više outa da big svatio(vještičje umijeće) zasada idem malim koracim ali i najveće putovanje počinje prvim korakom
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

Sacreus wrote:
Annabel Lee wrote: Ja vjerujem da je svaka osoba koja prije bilokakvog eksperimenta (oliti ovdje spella itd.) ipak potraži nešto, nekakvu informaciju o tome i pita ostale za mišljenje....
Prije bih povjerovao da u Crkvi nema pedofilije :D
Iole pametna mislim xd!
Vjeruješ kako želiš.........
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
User avatar
NekoChan5665
Posts: 9
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:15 am

nemora bit da svaka osoba potraži neke informacije prije nego što počne, naprimjer moj frend bi htio prizivati duhove 31.10. a nije pročitao baš ništa o tome, al najvjerovatnije mu neće uspjeti (a i strah ga je :lol: ).
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

Da, imalo pametna rekoh Xd!
Pa mislim, bilo je riječ o našoj mladenačkoj neodgovornosti na ovome forumu pa rekoh da nismo svi baš neodgovorni barem ako nas očito prije ikakvog spella zanima tuđe mišljenje....al' oke....
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Sad bi citirao par stvari no zaista je velika neodgovornost. Ipak mislio sam da je stanje još i gore.
Mislim da bi forum trebalo po svemu razdvojiti na tri djela. prvi koji je otvoren za sve i na kojem se raspravlja o jednostavnim stvarima. Drugi dio je za one koji su na stazi neko vrijeme i znaju raditi te treći za mnogo kvalitetnije.
Tj raspored da bude kao u ložama. S druge strane, premalo je forumaša da bi se takvo što organiziralo.

"Djete zemlje, znaj da strah je neuspjeh!"
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

Sephirot wrote:Sad bi citirao par stvari no zaista je velika neodgovornost. Ipak mislio sam da je stanje još i gore.
Što je pisac htio reći? :)

Ma jasno, ma to bi svakako trebalo učiniti, podijeliti forum. Ma što
to tebe toliko smetaju ljudi bez magijskog iskustva?
A dobro, a neka. ;)
(btw, piše se dijete, a ne djete...xd)
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Annabel Lee wrote:
Sephirot wrote:Sad bi citirao par stvari no zaista je velika neodgovornost. Ipak mislio sam da je stanje još i gore.
Što je pisac htio reći? :)

Ma jasno, ma to bi svakako trebalo učiniti, podijeliti forum. Ma što
to tebe toliko smetaju ljudi bez magijskog iskustva?
A dobro, a neka. ;)
-Mene ne smetaju osobe bez iskustva.....ni ja ga nisam imao na početku. Nitko se ne rađa sa iskustvom nego ga stekne. Uopće nije problem u tome. Problem je to da se upravo zbog takvih neiskusnih (što nije problem) i brzopletim koji ne razmišljaju na posljedice, nemaju nikakvog ili slabog etičkog i moralnog stajališta te je zloupotreba svete umjetnosti daleko veća.
Takvi se opeku te govore kako je magija i okultna filozofija od nekakvog Sotone, postaju vjernici ekstremisti govoreći da su se bavili svime time, a budimo realni, isti ne bi mogli smjestiti 4 arkanđela na pravilne strane svijeta..... a s druge strane se pretvaraju u šarlatane također zloupotrebljavajući svetu umjetnost....onda o čem govorimo....

-Po mom mišljenju (minimalno) prvih godinu dana bi trebalo biti samo na čitanju i ništa više. Trebalo bi se čitati: mitologija (zbog simbola i značaja istih), simbolizam te promatrati u kojim se oblicima pojavljuju, filozofiju, etiku i moral, o povijesti, druge znanstvene grane te razmatrati ih kroz okultnu filozofiju, okultne knjige osoba koje se mogu nazvati autoritetima, poput H.C.Agrippe, E.Levyja, Regardiea....
No samo i prvenstveno samo čitati.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Sephirot wrote:
Annabel Lee wrote:
Sephirot wrote:Sad bi citirao par stvari no zaista je velika neodgovornost. Ipak mislio sam da je stanje još i gore.
Što je pisac htio reći? :)

Ma jasno, ma to bi svakako trebalo učiniti, podijeliti forum. Ma što
to tebe toliko smetaju ljudi bez magijskog iskustva?
A dobro, a neka. ;)
-Mene ne smetaju osobe bez iskustva.....ni ja ga nisam imao na početku. Nitko se ne rađa sa iskustvom nego ga stekne. Uopće nije problem u tome. Problem je to da se upravo zbog takvih neiskusnih (što nije problem) i brzopletim koji ne razmišljaju na posljedice, nemaju nikakvog ili slabog etičkog i moralnog stajališta te je zloupotreba svete umjetnosti daleko veća.
Takvi se opeku te govore kako je magija i okultna filozofija od nekakvog Sotone, postaju vjernici ekstremisti govoreći da su se bavili svime time, a budimo realni, isti ne bi mogli smjestiti 4 arkanđela na pravilne strane svijeta..... a s druge strane se pretvaraju u šarlatane također zloupotrebljavajući svetu umjetnost....onda o čem govorimo....

-Po mom mišljenju (minimalno) prvih godinu dana bi trebalo biti samo na čitanju i ništa više. Trebalo bi se čitati: mitologija (zbog simbola i značaja istih), simbolizam te promatrati u kojim se oblicima pojavljuju, filozofiju, etiku i moral, o povijesti, druge znanstvene grane te razmatrati ih kroz okultnu filozofiju, okultne knjige osoba koje se mogu nazvati autoritetima, poput H.C.Agrippe, E.Levyja, Regardiea....
No samo i prvenstveno samo čitati.

u nekim stvarima se slažem s tobom ali u nekim ne. Mislim da bi na internetu trebalo otvoriti neku ''školu magije'' tj nešto kao knjiga sjenki. tako da bi bilo dosta postavljenih postova za gore navedene teme. Mislim da bi nam dobro došao prijateljski savjeti(imamo ga i sad) ali ipak bi bilo bolje da kad smo spremni možemo preći u drugi krug i raditi neke manje magijske činove, kada to završimo mislim da smo spremni skroz na magijski svijet...
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Takvo što, učeniče ima po netu koliko hočeš no sumnjam u kvalitetu bez kvalitetnog vodstva iz nekog reda, a konkretne kvalitetne stvari će se teško nači....
Osim toga, knjiga sijenki je wicca-nskog podrijetla te je to zapravo individualni dnevnik rada svakog praktikanta.
Knjiga (kvalitetnih) ima mnogo....no češći problem je lijenost, inertnost i ego, a protiv toga se treba boriti.

Problem navedenoga je toliko velik da čak i praktikant sam toga često nije svjestan.

Primjer je najjednostavniji u praksi.....smiri svoj um na 10 sek. da bude bez ijedne misli :) dam ti 7 dana :) pa se uvjeri koliko je to teško, a to je ona osnovna osnovna baza bez koje daljnje prakse i govora nema.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
Post Reply