Priručnik Vještičarstva_pdf #1

User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Sacreus wrote:Osim sto je ovo tvoj subjektivni stav, ti stvarno mislis da je moguce napisati prirucnik ili recenicu koju ce svaka osoba potpuno isto shvatiti i dozivjeti? Ako da, onda tebi treba malo osnovnog znanja o ljudskom ponasanju :D
Magija nije bježanje iz svijeta u kojem živiš.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Znam da nije, ali kakve to ima veze s mojim pitanjem? :D
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

U priručniku je naslov detaljno objašnjen, ja ću ga proslijedit par ljudi na procjenu, pa ako naslov bude neadekvatan...budemo mjenjali...nije bed
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

a sad imam potrebu da ipak i ovdje objasnim...

izvan-vremenska - proces čaranja započinje na mjestu koje nije određeno vremenskim ni prostornim dimenzijama... (nekad manifestacija nastupi i prije nego je sam ritual izveden :) ) mjesto koje ne podliježe standardnim zakonima niti može biti percipirano na uobičajen način...

stvarnost -Ta mjesta na kojima proces počinje svoj put prema manifestaciji mnogi autori nazivaju elementarnim stvarnostima - poznavanje istih ključno je u procesu kreiranja i bez takvih operacija manifestacija ne bi bila moguća na fizičkom nivou... bar ne u istome rangu...

Tako se meni spoj ovih riječi činio idealan, no sve je to u priručniku dobro objašnjeno... Također ciljano je birano upravo sve ono ključno što će dati brze rezultate i mislim da priručnik nije po formi i normi prosječan, ali sve u cilju da do manifestacije doista i dođe... pa su sve banalne stvari jednostavno izbačene... nepotrebne
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

emina wrote:a sad imam potrebu da ipak i ovdje objasnim...

izvan-vremenska - proces čaranja započinje na mjestu koje nije određeno vremenskim ni prostornim dimenzijama... (nekad manifestacija nastupi i prije nego je sam ritual izveden :) )
mjesto koje ne podliježe standardnim zakonima niti može biti percipirano na uobičajen način...
To je ok ali ja bih to bez italic dijela jer zakoni koji se pojavljuju u fizici su dovoljno čudnovati da se mogu primjeniti i na magijske pojave.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Sacreus wrote:Znam da nije, ali kakve to ima veze s mojim pitanjem? :D
Ako si netko može zamišljati što god želi onda je to maštanje.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Po toj logici svaka percepcija je mastanje... ne?
Nisma mislio na zamisljanje sto osoba zeli, vec kako nesto dozivi... odnosno da svaka osoba sve moze drugacije dozivjeti...
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

I? Kad će stvarno taj priručnik?Pozdrav grupi ;)
through the stars I am coming
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Artemida wrote:I? Kad će stvarno taj priručnik?Pozdrav grupi ;)

Malo pre mi Emina reče da radi na njemu kad ima vremena, tako da se još ne zna kad će njime biti zadovoljna i izbaciti ga,
User avatar
plavi_andeo
Posts: 3
Joined: Mon Aug 31, 2009 8:05 pm
Location: Svemir

Pozdrav svima, i mi nestrpljivo čekamo taj priručnik. :D :P
Daj povedi me crni labude, ja sam slutio da ćeš doći...
Post Reply