Priručnik Vještičarstva_pdf #1

vitus
Posts: 1
Joined: Sun Sep 13, 2009 12:56 pm

Ljudi mozda ocekuju da cu pisat o nekom bacanju spelova ili ritualima ali nije sve u tome,ovo je borba za vlastitu slobodu i dok je neizborite zaboravite na nikakvo caranje ko sto bi vecinu budala odma bacala neke magije,za takve budale ovaj tekst nije namjenjen,stisnite x u gornjem desnom kutu.Za druge koji zele makar probat se upustit u takvu borbu ovaj prirucnik ce vam pomoc.(iskljucivo za pocetnike)



1.asana-zauzet polozaj tjela i ne micat se ni po koju cjenu(sto znaci nekoliko minuta agonije mora se izdrzat)inace uzalud se trudimo.Asana nam pomaze da naucimo zanemarit svaki signal sto nam tjelo salje koji nam smetaju u meditaciji i ostalim vjezbama.Preporuceni polozaji:

Bog-sjednite na stolac ,glava gore,leda ravna,koljena skupa,ruke na koljenima,oci zatvorene

Zmaj-zadnjica miruje na petama,nozni prsti okrenuti unatrag,leda i glava uspravni,ruke na butini

Ibis-stanite ,desna ruka drzi lijevi glezanj,slobodan kaziprst na usnama.(na imjenice mjenjajte ruke)

Munja-sjesti lijeva peta pod anus,desna noga uravnotezena pkriva falus,ruke ispruzene preko koljena,glava i leda uspravno.

Bilo koj polozaj je dobar,probajte nac neki cudan i iskrivljen tako da manji pomaci ne znace nista u cjelokupnom polozaju.kad se jednom izabere polozaj najbolje samo njega prakticirat.pocnite s pola sata na dan pa do dva.Uvidjet cete da umjesto da vam je sve lakse bit ce sve teze iz dana u dan sto znaci da naprijedujete.

2.Meditacija-bit meditacije je zaboravit na sve probleme i cak doslovce zaboravit na sebe jer u tom stanju oslobadamo svijest koja na je potrebna.

Zamislite veliku skrinju ili neku cjev s ventilom(ili sta vama i vasoj masti odgovara)ukoju cete pohranit sve probleme(posao,skola,racuni,osobna povjest…)ali i sve dobre stvari i zelje jer cilj meditacije je neutralnost ,biti bez zelja.

Na vama je da se nakon sto napunite skrinju (ili sta vec)da je udaljite od sebe ili ucinite da nestane i da izaberete ocete li koncentrirat se na „nistavilo“ tj.prazninu da budete bez misli ili drzat se neke misli koja vam je nevazna tj. U koju nemate ulozene emocije.Mozete zamislit si mjesto koje je za vas idealno za odmor i tamo malo odmorit. Mirisne svjece ili stapici dobro dodu,ali pazite sta kupujete,nemojte uzet neko parfemsko sranje koje ce vas jos i iritirat.Nag champa je moj izbor.

3.EGO-Onaj glas sto vam stalno nesto melje i govori sta da radite u vasoj glavi,niste vi vec vasa imaginarna licnost koju htjeli vi ili ne morate unistit.Probajte povecat svoju budnost i nadzor nad egom(nadalje ga oslovljavam kao um)Probajte radit prekide u tom vjecnom dijalogu.Sto vise prekida radite to vise i duze ce trajati.Cilj je biti ajmo reci „sada“ u sadasnjosti,znaci ne da vas um vuce da mislite non stop o proslosti i sta bi moglo biti u buducnost.Budite u trenutku jer sadasnjost je sve sta imate u zivotu.Um je PARAZIT.Svaki put kad mu posvetite pozornost on vam pije vasu energiju vasu svijest.U destrukci uma pomoci ce vam vjezbe disanja,koncentriranja,meditacija i mantra.Um je produkt socijalizacije.On je proklectvo i zakleti neprijatelj ljudskog roda.Zbog njega zivimo ovako jadno,u zivotu punom lazi,mrznje,nepovjerenja,rata,rasizma i drugog zla.Zbog njega i vjerujemo u vlast i njihov zakon jer oni su fizicka manifestacija ega.Vlast i novac vladaju zato sto ulazemo vjeru u njih i tako nas drze u saci,da sutra svi ljudi prestanu vjerovat u vlast i novac oni bi propali jer nemaju nad kim vladat.Ista stvar je i u vasim glavama,dok god vjerujete da ste vi um i indetificirate se s njim u banani ste.Bez unistenja uma nema nikakvog caranja ni putovanja u druge „stvarnosti“

4.Mantra-mantra su svete rijeci koje su ljudi dobili od „andela“(bica iz drugih dimenzija)po tim svetim rijecima dali su imena bogovima i andelima npr.Krisna.Iako se moze koristit bilo koje rijeci ove su posebne jer njihova vibracija je korisna u Razlicitim stvarima,kao ljecenje,unistavanje karme,smirivanje uma.mantra je na neki nacin vrsta meditacije.Za pocetak trebalo bi se ponavljat je 10 puta glasno i sporo,onda 10 puta tise i brze.Sa vremenom cete se navuci na mantru i nonstop ce vam se vrtit u glavi.Nuspojevi mantre(kod ozbiljnijih meditatora) su:susenje usta,znojenje,ne micanje usna u izgovoru,gubitak glasa,vibriranje glasa,odvajane od sebe,trans.

Evo nekoliko njih:

1.Aum Tat Sat Aum

2.Aum Mani Padme Hum

3.Aum shivaya Vashi

4.A ka dua,Tuf ur biu,Bi aa chefu,Dudu neraf an nuteru(Jedna od najmocniji sto postoje)

Mantru treba melodicno i osjecajno pjevat.

5.Navike i riskiranje-Nas zivot je jedan krug jedna rutina koju treba prekinut.U tim navikama je zaglavio dobar dio energije koju treba povratit nazad.Najbolje bi bilo na papir napisat sve navike koje zelimo prekinut ali i uvest nove radnje koje nam koriste u zivotu(naravno postoje i zdrave navike koje nije potrebno dirat).Svaki dan taj papir bi trebalo citat prije spavanja i kad se probudimo,oni tvrdoglaviji bi trebali dat zakletu da zarezu ruku britvom svaki put kad je prekrse.Pod nove radnje mislim na stvari o kojim sanjarite ali nikako da ostvarite vecinom zbog straha ali i nemogucnosti.Zbog tog straha treba riskirat u zivotu.Jer svako cekanje i odgadanje je gubitak dragocijenog vremena kojeg onako nemate.Skupite snagu i hrabrost da ispunite zivot.I ne bojite se neuspjeha vec samo ustrajite jer niste porazeni dok to sami ne priznate,idite ispocetka i ispocetka.Zivot je jedan i da ispadnete u nekoj situaciji budala nek vas to ne brine,nek vas ne brine sta drugi misle o vama.Necete valjda provest zivot brinuci sta ce drugi mislit o vama?To je samo jedan od prepreka uma i izmisljotina ega koj vam porucuje da se sramite samog sebe i da zivite po pravilu drugih.Oni su ti koji su u k*rcu sto nisu ni probali se suprostavit umu.Jos jedna ruzna navika ljudske rase je osjecaj besmrtnosti.Zbog njega sve odgadamo i dugovlacimo i samimtime bacamo zivot.Jer ko kaze da cete dozivit sutradan,ko vam to garantira?Zivite ko da je svaki dan zadnji i zivite punim plucima ne bojite se riskirat.

6.Vjezba koncentracije i vizualizacije-Ovo je put da otvorimo svoje imaginarne oci,trece oko u neki religijama(uz trece oko se veze i intuicija a to je i celna cakra)Probajte zamislit neki jednostavan objekt kao npr.zeleni troku,crveni krug.Kad vam krene pocnite ih kombinirat.Kad vec dosta dugo mozete drzat pozornost(koncentraciju) na vise objekta prijedite na slozenije i pokretne slike.U pocetku na objekt se necete moc koncentrirat ni 1 minutu a da vam um ne odvrati paznju na nesto sasvim drugo.No ocekujte npr da ce se trokut rascjepat pa ponovo spojit,promjenit boju,izokrenut.No ako skrenete paznju na neku umovu aktivnost(npr neki problem ili sta vas ocekuje poslije ili bilo koja misao u „recenici“tj. verbalna misao) krenite isponova.

7.Sanjanje-Ovo sto mi dozivljavamo kao zivot je san samo u materjalnom i linearnom okviru.Svaki san je stvaran kao ovaj zivot.Mozak sanja od 0-24 a nas cijelokupni cilj je probudit se(nirvana,prosvjetljenje,otvaranje spiritualnih ocuju…su sve imena vezana za to budenje)Za pocetak je dovoljno zapisivat snove i imat namjeru se „osvjestit“ u snu,tj. skuzit da sanjamo.Tu namjeru mozemo na vise nacina ostvarit.Izrekom „Nocas cu bit svjestan da sanjam i imat cu izrazenije snove“ svaki put prije spavanja dok sebe ne uvjerite u to.Ili dok ste budni ponavljiajte si da ste sanjate i to vise puta tjekom dana dok ne ude u naviku i da se to zapitate u snu dok spavate.To je put do lucidnih snova i izvantjelesnih iskustva koji kasnije poprimaju spiritualno znacenje.



7.Rekapitulacija ili odbacivanje vlastite proslosti-Da bi se odbacila osobna proslost(koja je isto prepreka i smetnja ali i da bi malo vise aktivirali desnu polutku mozga)treba je prozivit nanovo,pogotovo crne trenutke u nasem zivotu.Time vracamo ulozenu energiju koju smo ulozili u razlicite dogadaje i osobe u nasem zivotu.To je ono sto je isus nazivao oprastanje no biblija je puna dogma pa ljudi ne shvate bit.Uglavnom trebalo bi slozit listu svih ljudi sto smo upoznali(skoro svih)pocevsi od onog kog smo zadnjeg upoznali pa do nasih roditelja.Prvo treba se opustit i smirit um.Treba se sjetit svih pojedinosti koje ste dozivljeli s odredenom osobom i to epizodu po epizodu.Tocno zamislite mjesto na kojem ste bili kako je ta osoba izgledala tada i bila obucena,kako ste vi bili obuceni,sve izgradite do zadnjeg detalja.Vecinu tih dogadaja koje cete rekapitulirat su popraceni negativnim emocijama koje cete na novo prozivit.Osjecat cete mozda krivicu i zaljenje zbog neke situacije sto znaci da ste dobro krenuli,onda cete shvatit da je to bilo neizbjezno i oprostit cete toj osobi i sebi.Gnojnu ranu cete zarezat i ocistit,od nje ce ostat oziljak koj ce vas podsjecat na odreden dogadaj ali vise nece boljet.Cjelo vrijeme dok rekapitulirate disite polako i duboko okrecui glavu u krug.npr kad je glava kod desnog ramena pocnite udisat a kad stigne do ljevog izdisat,polako okrecuci glavu u skladu s disanjem.Najveci problem kod rekapitulacije je pocet jer u pocetku necete imat nikakvih rezultata sto je sasvim normalno.Kad jednom krene uvidjet cete da vam se vracaju sjecanja koja ste davno zaboravili cak i neznali da ste ih dozivili.Isto tako cete shvatit da mozak pohranjuje svaku sekundu vaseg zivota,to sto se vi ne sjecate on zato da.
8.Disanje-Ljudi danas dosta nepravilno disu sto uzrokuje dosta bolest.Disemo dosta plitko i zaostaje ustajali zrak.Barem jednom na dan izdahnite sav zrak iz pluca na silu(i skvrcite se) i duboko udahnite (ispravite se).Ali mi ciljamo na drugu stvar disanje dijafragmom.Udisite tako kao da gurate zrak u trbuh.Postepeno napunite „trbuh“zrakom pa zatimpluca sve dok ne dodete do vrata.Non stop gurajte zrak prema dolje.Kad izdisete idete od vrata do trbuha isto tako postepeno,gurajuci zrak u sebi za dolje.To je od kljucne vaznosti u meditaciji i pomoc pri rekapitulaciji.Kad pocnete osjecat mucninu ili da vam se ruke „raspadaju“ pocnite opet disat normalno jer se akumulirali vise energije nego sto mozete podnjet.Drzite si dlanove medusobno ili zamolite da vas neko drzi za ruke dok vas to ne prode.

9.Literatura-Za vise informacija nabavite si knjige Carlosa Castanede,Aleister Crowleya,Miguel Ruiz a i David Icke moze posluzit mada ovo nije njegova tema.Iz njihovih knjiga i mog iskustva napisao sam ovaj kratki prirucnik.Mozda jednom napisem malo veci i opsirniji.

Ovaj tekst vam je napisao Vitus

Nek vas ljubav i sreca prate kroz zivot.MIR
Nivalis
Posts: 7
Joined: Sun Oct 11, 2009 6:45 pm

Je li na kraju gotov prirucnik ili nije?
skpsp
Posts: 3
Joined: Sat Dec 26, 2009 11:03 am

haj,evo ja sam novi kolacic :) uopste nemam pojma o magiji,ali volim da citam o tome.zanimljivo je jako.ja vas sve toplo pozdravljam i nadam se da cemo se lijepo druziti :D
skpsp
Posts: 3
Joined: Sat Dec 26, 2009 11:03 am

jaooooooo,ja postala na pogresnom mjestu :roll: pardon :)
User avatar
mtigeli
Posts: 4
Joined: Sun Jan 31, 2010 9:29 pm
Location: Čakovec okolica

Kad će biti gotov priručnik?
Red Weed
Posts: 1
Joined: Mon Sep 27, 2010 3:47 pm

mtigeli wrote:Kad će biti gotov priručnik?
Da i mene zanima???
sand
Posts: 1
Joined: Fri Nov 26, 2010 1:31 pm
Location: Koprivnica

?lijep pozdrav.
Moje pitanje na Emin glasi da gdje mogu pronaći tu knjigu? trenutno punim plućima isprobavam rituale koji mi odgovaraju i zanima me dali u toj knjizi ima neki ritual koji bi mi bolje poslužio nego moji dosada sakupljeni.

p.s.jel tu uopće i ima koga na ovom forumu, sve djeluje tako mrtvo...a magija je tako dobra stvar pa me čudi..

(i zašto je tako teško sakupiti prave "recepte"?)
Sand
nada
Posts: 200
Joined: Sun Apr 04, 2010 8:41 pm

neznam sto je sa prirucnikom i mene jako zanima.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Ako niste primetili emina nije na forumu, čak mislim da nije ni u prilici da adminsitrira. Zašto ne bih da ulazim u to, mislim da niti imam pravo a kažem, niti se to ikoga tiče. Sticaj okolnosti. JA imam ovlasti global mofa i mogu da brišem botove, za neke druge reakcije nema potrebe jer su svi pristojni.Dakle kako je sa sajtom i forumom tako je i sa priručnikom. Nije bila zadovoljna, menjala ga je, onda je stala sa time zbog nekih stvari. Dakle do daljnjeg je tako.
nada
Posts: 200
Joined: Sun Apr 04, 2010 8:41 pm

primjetila sam da vise nije tu, zao mi je ali se nikada nezna mozda se vrati

nemoj se ljutiti radi toga
pozdrav
Post Reply