Chat rasprave u 22.00h

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

None wrote:Dobrodosla.. Uzivaj :]
Kako ste vi ostali ? u 22:00 josh vrijedi za one chat partye ? :mrgreen:
Vrijedi... Ajmo da bude i informativno, da dodamo svaku većer jednu temu u chat raspravu.

Predlažem da današnja tema bude pitanje: "Što je magija?" (da nejdemo jednosmjerno, razmotrimo pitanje iz različitih kuteva. Pod ovim podrazumjevam i zakonitosti (zakon uzroka i posljedica), zakon privlačenja - magnetizam, holistički i znanstveni pogled, teoretski i praktični dio. Izvući ću neke definicije iz Goetie - što bi moglo bit zanimljivo. Možemo se osvrnut na modele magije (energetski, psihološki, meta model), na prvotne oblike (simpatetijsku magiju)....

Raspravu ćemo potom postat na forum...
Evo nekih linkova za istraživanje, da se nađe :):

Agrippa:What Magic Is, What Are the Parts Thereof, and How the Professors Thereof Must Be Qualified

Paradoxes of the Highest Science

Frazer: Golden Bough: Magic and Religion

The Lesser Key of Solomon: Goetia

Leadbeater:THE LAW OF CAUSE AND EFFECT

The Laws of Magic

Image
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
BRATTIA
Posts: 12
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:53 pm
Location: Split & Otok Brač

emina wrote:
None wrote:Dobrodosla.. Uzivaj :]
Kako ste vi ostali ? u 22:00 josh vrijedi za one chat partye ? :mrgreen:
Vrijedi... Ajmo da bude i informativno, da dodamo svaku većer jednu temu u chat raspravu.

Predlažem da današnja tema bude pitanje: "Što je magija?" (da nejdemo jednosmjerno, razmotrimo pitanje iz različitih kuteva. Pod ovim podrazumjevam i zakonitosti (zakon uzroka i posljedica), zakon privlačenja - magnetizam, holistički i znanstveni pogled, teoretski i praktični dio. Izvući ću neke definicije iz Goetie - što bi moglo bit zanimljivo. Možemo se osvrnut na modele magije (energetski, psihološki, meta model), na prvotne oblike (simpatetijsku magiju)....

Raspravu ćemo potom postat na forum...
Evo nekih linkova za istraživanje, da se nađe :):

Agrippa:What Magic Is, What Are the Parts Thereof, and How the Professors Thereof Must Be Qualified

Paradoxes of the Highest Science

Frazer: Golden Bough: Magic and Religion

The Lesser Key of Solomon: Goetia

Leadbeater:THE LAW OF CAUSE AND EFFECT

The Laws of Magic

Image



mozemo li i veceras?
User avatar
babuhab
Posts: 89
Joined: Fri Dec 12, 2008 5:11 pm
Location: zagreb

hmmm
BRATTIA
Posts: 12
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:53 pm
Location: Split & Otok Brač

babuhab wrote:hmmm


daj idemo svi,petkom navecer, ili subotu(jos bolje), se naci na chatu, recite vrijeme?
User avatar
babuhab
Posts: 89
Joined: Fri Dec 12, 2008 5:11 pm
Location: zagreb

petkom je bolje se nac :) mislim barem meni :D
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

BRATTIA wrote:
babuhab wrote:hmmm


daj idemo svi,petkom navecer, ili subotu(jos bolje), se naci na chatu, recite vrijeme?

neki su tada vanka :p
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
dolly
Posts: 16
Joined: Tue Jan 20, 2009 3:01 am

Bok Emina daj mi molim te pomozi sa nekom čarolijom za novogodišnju noć da mi Nova bude bolja od stare godine,hvala.....ili udjeli neki pametan savjet........
monika
Posts: 3
Joined: Sat Jul 31, 2010 9:35 pm

Emina molila bi Vas ako mi mozete napisati kako se izvodi magija da netko dobije otkaz i da mu ne ide vise'??? Hitno je molim da mi pomognete ako ste voljni.
Hvala....od srca
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

"Hvala od srca"?!!?! Trazis nacin za nekome uzrokovati otkaz, a zahvaljujes od srca... dok se god ne pocnemo rjesavat ovakvih "ljudi", ova stranica nece daleko stic s reputacijom...
User avatar
babuhab
Posts: 89
Joined: Fri Dec 12, 2008 5:11 pm
Location: zagreb

da li bi me neko mogo rec kak da se logiram u theOccult.. tj netko tko ima account bi me trebo pozvat tam jel tak??
Post Reply