Visak

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Ovdje spada i visak, kojeg sam nedavno nabavio, no imam feeling da me ne voli baš... Potrebna mi je pomoć... Tko zna rukovat viskom nek mi se javi.
Dala mi ga baka... rekla je: " evo dušo, ovo će tebi više koristit neg meni "
Kaj joj je to znaćilo sam Bog zna...
Pomoć??
Vaš Herm
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Hm.. Kolko ja znam za visak i rašlje potrebna je posebna bioenergija ili neka vrsta zemljine energije. Rijetki to imaju, a još rijeđi razviju.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Za sve je potrebno vremena dok se nauči koristiti i služiti, i upravljati pa tako i to. Hermi pogledaj u onoj knjizi sta sam ti poslala je li ima koji naputak kako se koristi.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Eagles wrote:Hm.. Kolko ja znam za visak i rašlje potrebna je posebna bioenergija ili neka vrsta zemljine energije. Rijetki to imaju, a još rijeđi razviju.
bioenergija je dostupna svima, lagana je za korištenje, naime to ti je energija tijela, i izvlačiš je iz sebe kreativnom vizualizacijom....... energija Gaie ( zemlje ) postoji, i lagana je za korištenje ako znaš gdje se nalazi ( koristi "energetski vampirizam" )
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Rad sa viskom
Za pocetnike bolje je da se utvrdi jedna konvencija za sva pitanja, na nacin da se "dogovori" s viskom.

Opce prihvacena konvencija je :
DA- u smjeru kazaljke na satu i pravocrtno okomito gibanje
NE- obrnuto od smjera kazaljke na satu i pravocrtno vodoravno gibanje

Nadalje pise da neki autori navode da pravocrtno okomito gibanje oznacava - ne znam odgovor-, a pravocrtno vodoravno gibanje- nejasno postavljeno pitanje.

Kao najcesce uzroke pogresnih rezultata navodi:
- psihicki i fizicki umor
- strahovanje od krivog rezultata
- nepoznavanje podrucja koje se istrazuje
- nepoznavanje metoda istrazivanja
- sugestija
-demonstracija radiestezijskih sposobnosti

Iako se ne upotrebljava ista metoda pri radiestezijskoj dijagnostici i pri detekciji podzemnih voda, metodicki se radiestezisko istrazivanje provodi u cetiri faze ( radiestezijski ciklus ) :
- faza koncentracije
-faza konvencije
- faza trazenja informacija
- faza komentara

Pomagala u istrazivanju su -
- predlosci
-psihometrijski predmeti
-pomagala koja podsticu mentalno ugadjanje

Predlosci su razni dijagrami i sheme, tlocrti stambenih prostora, anatomski atlasi...
Predlosci su razni dijagrami i sheme, tlocrti stambenih prostora, anatomski atlasi...

Psihometrijski predmeti su najrasireniji oblik pomagala kada je osoba za koju se trazi odgovor prostorno udaljena. Taj predmet ( slika, rukopis) na neki nacin zamjenjuje osobu samu.
Pomagala koja podsticu mentalno ugadjanje su posebna skupina. Tu spadaju npr. ampule koje sadrze vodu, a pri detekciji podzemnih nalazista vode. U jednoj ruci se drzi pomagalo, a u drugoj visak.
sa mog foruma
-http://astroaurora.11.forumer.com/viewtopic.php?t=460
through the stars I am coming
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

hvala artemida, no to sam znao, po mojoj baki, visak se mora "naučiti" kako se giba za DA a kak za NE.... puno si pomogla oko talismana... pozz
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Probaj pitati visak koje su kretnje za da, a koje za ne. Na kraju ga pitej je li to doista tako. Ako kaže ne (mada mi uopće nije jasno kako može reći ne, ako to nisu znakovi), probaj sljedeći dan.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Kako će mu visak reći što je da a što ne ako on ne razumi znakove koje mu on daje? Da bi to mogao prvo mora skužit što koji znak znači.
Neka pokuša prvo s pitanjima za koje već zna odgovor. Npr. Je li sa ja zovem tako i tako?
I neka pokuša na takvim banalnim stvarima skontat što je da a što ne.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

mmm..a kako nabaviti visak? u konzumu 8-) :lol: :lol: 8-) :mrgreen:
dugačka je ruka masonska.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

U Novoj Arci recimo..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply