Rune

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
azmoddon
Posts: 32
Joined: Thu Oct 18, 2007 8:10 pm

...
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

wow, al ste se raspricali ovde. A od kad rune sluze samo za divinaciju? :)
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

E vidiš treba vratit ovaj post iznad... Ma samo smo ih tu spremili privremeno...A di s njima..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Shamanizam.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

Runa ima više vrsta, malo sam više vremena počela odvajati za njih trenutno. Mislim, znam da postoji stariji i mlađi futhark i da, svaka runa ima svoje ime i svoje posebno značenje, a i , naravno služe za pisanje spellova.....nego, iako ova tema već dulje nije aktivna, kako ih se zapravo može upotrebljavati osim proricanja?
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Najjednostavnije ih je vezivati , pazeći pri tome da svaki aspekt vezanih runa odovara cilju.
Po nekim tradicijama treba ih vezati sopstvenom krvlju ( povezivanje sa praktičarem , individualizacija i ulivanje snage ) pa ispisati ne pergamentu koji se potom spaljuje u ritualnoj posudi ili prosto na plamenu svijeće premazane korespondentnim uljem dok se pri tome moli ili izgovaraju željen čini. Poželljno je pratiti i u kome času i danu se to radi.

U starom tradicionalnom vještičarstvu su se prilično koristile kako za ispisivanje amuleta i kriptovanje , tako i u raznoraznim činima.
Npr. Vještice bi uzevši kamen iz "brzaka" ( potoka ili rijeke ) upisivale na njemu runu Laguz crvenom bojom ,te sipale vodu na taj kamen kroz sito ( rešeto , nisam siguran kako vi zovete to u Hrvatskoj ) i izgovarale pogodnu rimu ili bajalicu za priziv kiše , a po svedočenjima već za nekoliko minuta nebo bi se naoblačilo i kiša bi počela padati.

Nadam se da ti ove informacije bar malo pomažu .

Blessed be! ;)
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

offtopic:
sviđa mi se ovaj shadow.. :ugeek: 8-)
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

:oops:
Pa ... Hvala ;)
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

x.angelus wrote:offtopic:
sviđa mi se ovaj shadow.. :ugeek: 8-)
U kom smislu? :D

OnTopic:

Ja sam sebi svoje rune napravio od drva.. ispilio kolutice.. malo posmirglao da ne budu grubi.. uzreao rune...

Jedino mi je zao sto nisam s krvlju, jer dok sam to ispilio bilo je puno krvi... pa sam ju mogao usput upotrijebit..
User avatar
plavi_andeo
Posts: 3
Joined: Mon Aug 31, 2009 8:05 pm
Location: Svemir

Mene zanima jel mogu više različitih talismana runa nosit oko vrata?
Daj povedi me crni labude, ja sam slutio da ćeš doći...
Post Reply