O divinaciji

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:


Kao astrolog vjerujem da ne postoji divinacijska tehnika koju ne možemo razvijati sve do potpune svjesnosti, kada prestaje potreba za time.
through the stars I am coming
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Najdraže sredstvo vještičje divinacije je tarot, postoje mnoge druge od kristalne kugle, crnih ogledala, saksonskih štapova, čitanje iz dlana - hiromantija, čitanje iz listića čaja - taseografija, numerologija, astrologija, gledanje u vatru, visak, rašlje. Koja metoda će se koristiti ovisi o pojedincu. Neke tehnike će dati bolje neke slabije rezultate. Međutim kroz vježbu moguće ih je dovesti do nivoa na kojem nisu potrebna nikakva sredstva, već samo dodir predmeta ili osobe.

Laiku se čini čudesnim da bilo tko može doista proricati budućnost. Tu sposobnost možemo svi razviti. Prvi korak je kanaliziranje. Izbacivanje negativne energije i negativnosti iz podsvjesti. Drugi korak je izbacivanje osjećaja i slutnji prilikom divinacije, kontroliranje misli. Također bitno je znati slijediti intuiciju koja se ignoriranjem gubi. Kao što posjedujemo ruke i noge tako su i vantjelesna iskustva dio svakog o nas. Potrebno je samo naučiti slušati svoju unutrašnjost i iskristalizirati podražaje koji dolaze do nas, ali ih zbog usmjerenosti prema fizičkom nismo u mogučnosti razabrati. Pročišćavanje kanala najbitniji je korak.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Ma ja sam se prvo sa 13 godina poceo bavit astrologijom.
Imam knjige: TumacSnovaIHoroskop i StoljetniKalendar. Ali s vremenom sam shvatio da sam rodjen u satu najgoreg planeta kojim vlada mrznja,zloba i tako to...a tak planet je Saturn. S vremenom magija me privukla i zavolio sam je...
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Imam jedno novo, zanimljivo iskustvo.Moja poznanica mi je gledala na specijalnu šalicu u kojoj su neki simboli ugravirani.Uz to se služila okruglim ,glinenim pločicama koje je svrstavala u hrpice i poput I-C. dobijala par-nepar,To nije samo divinacija već je moguće raditi magiju uz pomoć te šalice...ona spominje riječ "nagual"
Nikad prije nisam čula ništa o ovome, zna li netko?Ima knjižicu koja ima hrvatski prijevod
through the stars I am coming
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Nažalost ne. Možda imaš riječnik na netu za upisat i koristit kao program. Rekla bi emina: "Progooglaj" :lol: :D :D
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Čita se Nahual. Staro američka šamanska riječ za duh.
Popularizirao je taj sistem Carlos Castaneda, narkoman. Namjerno plasiravši neke svoje umišljaje o otkrivanju drevnih toltečkih znanja.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Nagual je samo naziv ove šalice.Divinacija kojom se izvodi nema veze sa onim o čemu pričaš , a Castanedina djela dobro znam.Naravno da sam izguglala, ali nema o takvoj šalici ništa.
Zanimljivo mi je što spominje magijska (uz divinacijske mogućnosti) djelovanja uz pomoć te šalice
:roll:
through the stars I am coming
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Kakva iskustva imate kad već pričamo o šalicama s čitanjem iz listića čaja?
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

:roll: to još nisam probala :lol:
through the stars I am coming
User avatar
Inconnu
Posts: 28
Joined: Sun Nov 18, 2007 1:52 am

Nešto o divinaciji prema Eliphasu Leviju, jednom od najcjenjenijih mistika 19. st.:

"Proricatelji sudbine, čitači karata, vidovnjaci, svi su oni podvrgnuti halucinaciji koju stvara njihovo predviđanje uz pomoć oba (spektralnog fosfora, tj. mrtvog astralnog svijetla, op.a.). Čaša vode u hiromantiji, tarot Etteila, linije na dlanu itd., stvaraju u vidovnjaku vrstu hipnotizma. Svoju stranku on promatra u odrazu vlastitih smiješnih želja ili pohotne imaginacije. Zbog toga jer je on duh bez dostojanstva ili plemenitosti volje, pretkazuje budalaštine i besmislice te svom klijentu sugerira još veće, misleći da je sve to dio njegova uspjeha.
...
Od dva magnetska svjetla, jedno možemo nazvati živim svjetlom, drugo mrtvim svjetlom, jedno astralnim fluidom, drugo spektralim fosforom, jedno bakljom rasprave, a drugo dimom snova. Da bi se magnetiziralo bez opasnosti, potrebno je unutar sebe imati svjetlo života, to jest nužno je biti mudar i ispravan.
Čovjek, rob svojih strasti, ne magnetizira. On opčinjuje. Ali zračeći svoju opsjenost, on povećava vrtoglavi krug oko sebe; umnaža čarolije i živahnost snagom svoje volje sve više i više. Poput pauka je koji se iscrpljuje da bi konačno bio uhvaćen u vlastitu mrežu."
Post Reply